Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 3 » Daredevil vol. 3 #15

Daredevil vol. 3 #15

Postacie
Zapowiedź

• Daredevil przeżywa swoją największą stratę, a to dopiero początek historii.
• Opuszczony i bezbronny Daredevil jest ścigany w Latverii.
• Tymczasem firma prawnicza Nelson & Murdock przechodzi drastyczne zmiany.

Streszczenie

Matt Murdock nie jest w stanie niczego dojrzeć. Ani usłyszeć, ani wyczuć, ani zarejestrować w żaden inny sposób. Nie wie, czy jest na wolności, czy w latveriańskiej niewoli, czy być może nawet martwy. Nagle jednak wyczuwa... coś. Trwającego mgnienie oka i bez żadnego punktu zaczepienia, ale jednak coś. Tymczasem Beltane nakazuje naukowcom odkryć, w jaki sposób dział mózg Daredevila, a zwłaszcza jego radar.

Jakiś czas później. Gdy do Matta podchodzi pielęgniarka, wyczuwa on gorąco bijące z niesionej przez nią misy, rzuca się więc w jej stronę, oblewając się. Krzyczy, że nie choć wie, że coś tam jest, nie czuje tego, zostaje jednak powalony przez strażników, którzy wstrzykują mu środek usypiający. Jeden z nich wręcza garść strzykawek pielęgniarce, Nadii, na wszelki wypadek. Matt tymczasem odkrywa, że jeśli uwolni się od wszelkich myśli, może "zobaczyć" zajmującą się nim pielęgniarkę. Początkowo myśli, że to tylko omamy, wtedy jednak zauważa coś, czego nigdy by sobie sam z siebie nie wyobraził – wiszący na ścianie portret Doctora Dooma. Domyśla się, że tak, jak gdy po wypadku, który go oślepił, jego pozostałe zmysły zostały wyostrzone, tak teraz, po utracie wszystkich zmysłów, jego organizm próbuje je odbudować. Dlatego raz na jakiś czas, z absolutnej ciemności, dobiega go jakieś uczucie – zapach chemikaliów, skrobanie gąbki i tego typu odczucia. Obserwujący pracę jego umysłu naukowcy zauważają tymczasem, że jest on najbardziej aktywny, gdy pacjent jest uśpiony, postanawiają więc przygotować się do wiwisekcji. Stojąc nad pacjentem, Nadia wyraża swój smutek nad jego losem, a rozpoznając ton jej głosu, Matt stwierdza, że musi działać, nim coś się wydarzy. Dopada do środków usypiających i ciska jednym w stronę pielęgniarki, po czym dopada do swego kostiumu. Stwierdziwszy, że popełnił błąd, starając dostać się do granicy, postanawia zamiast tego wspiąć się na najwyższy punkt w kraju – jak się domyśla, znajdujący się gdzieś w zamku – mając nadzieję, że stamtąd będzie mógł wysłać sygnał do Avengers. Zaalarmowany Beltane domyśla się tymczasem, jaki jest plan Śmiałka i pędzi na dach zamku, gdzie bohaterowi udaje się znaleźć jedną z wież z łopoczącą na wietrze chorągwią. Ostrzeliwany, dopada do masztu i niszczy ukryty w nim mechanizm, wtedy jednak zostaje trafiony przez Beltane'a, który oświadcza, że potrzebuje jedynie jego mózgu. Kule jednak zatrzymuje właśnie przybyły Iron Man, który powala skarbnika i wyciąga od niego, co zrobił Daredevilowi. Porywa Matta i zabiera go na pokład Quinjeta, stwierdzając, że przyjaciel potrzebuje operacji – i istnieje tylko jedna osoba, która może się jej podjąć.

Autor: S_O

Galeria numeru

Daredevil vol. 3 #15 Daredevil vol. 3 #15 Daredevil vol. 3 #15 Daredevil vol. 3 #15 Daredevil vol. 3 #15 Daredevil vol. 3 #15 Daredevil vol. 3 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.