Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #28

Avengers vol. 4 #28

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in AvX!
• Ostatni bastion Red Hulka?

Streszczenie

Red Hulk zastanawia się, czemu jest częścią Avengers. Inni członkowie zespołu widzą w nim jedynie Hulka, maszynę do miażdżenia, ale Captain America zna jego sekretną tożsamość – Generała Thaddeusa "Thunderbolta" Rossa – i wie, że Rulk przynosi z sobą lata wojskowego doświadczenia, może nawet więcej, niż sam Kapitan. Inni Mściciele jednak nigdy nie będą słuchać jego rozkazów, więc to nie o to chodzi. W końcu dochodzi do wniosku, że należy do drużyny, bo jest w stanie zrobić to, czego Rogers nie może – zabić przywódcę mutantów.

Jakiś czas później. Czerwony przygotowuje się do akcji. Dochodzi do wniosku, że nie ma szans przeciw Colossusowi, z którym przegrał nawet, zanim stał się on nosicielem Phoenix Force. Z tych samych powodów nie zamierza się mierzyć z Namorem. Magia również nie jest jego mocną stroną, dlatego nie chce mieć do czynienia z Magik. Wiedząc, że nie da rady podejść Emmy Frost ze względu na jej telepatię, decyduje się zlikwidować Cyclopsa. Stwierdza jednak, że musi poczekać, aż cała Phoenixowa Piątka będzie rozdzielona – co jest o tyle łatwe, że każdy z nich zajmuje się czym innym w różnych częściach świata.

Nocą Rulk podpływa do brzegów Utopii, gdzie przeistacza się z powrotem w Rossa. Ubiera się na czarno, przygotowuje karabin snajperski i zaczyna przekradać się w kierunku swego celu. Ukrywa się w cieniu przed Magneto, w duchu ciesząc się, że ani jego snajperka, ani nóż, nie są zrobione z metalu, który mutant mógłby wyczuć. W końcu dociera na miejsce z idealnym widokiem na Summersa, gdy jednak jest już gotowy do strzału, nie jest w stanie nacisnąć spustu. Okazuje się, że jest to sprawka Emmy Frost, która unieruchomiła generała i odczytała w myślach jego plan. Następnie zmusza go do wyciągnięcia swego noża i podcięcia sobie gardła, mimo, że Ross twierdzi, że nie da rady się zabić. Frost jest pewna, że jej telepatia będzie w stanie utrzymać Hulka na wodzy, okazuje się jednak, że się przeliczyła, ledwo bowiem ostrze przecina jego skórę, mężczyzna przeistacza się w Czerwonego i ją atakuje. To przyciąga innych X-Men, którzy razem szybko go powalają. Cyclops wyraża swoje zdziwienie faktem, że Captain America wysłał zabójcę, Emma informuje go więc, że Rulk przybył z własnej inicjatywy. Magneto proponuje, by uczynić Hulka więźniem, Frost stwierdza jednak, że nie będą w stanie utrzymać go w celi i postuluje, by go zabić. Scott nie zgadza się i zamiast tego każe go przytrzymać – zamierza wysłać Avengers pewną wiadomość.

Jakiś czas później, Wakanda. Captain America, Iron Man i Black Panther pracują nad planem pokonania X-Men, gdy zostają ścięci z nóg przez nagły wstrząs. Szybko odkrywają jego przyczynę – leżącego w kraterze Red Hulka, na którego piersi wyżłobiona została gigantyczna litera X. Rulk jednak szybko się podnosi, zapewniając, że nic mu nie jest. Jednocześnie wspomina coś, co lata temu usłyszał od swego pułkownika – walka to najbardziej pierwotna forma międzyludzkiej interakcji, do której dochodzi, gdy wszystkie inne metody zawiodły. Jeśli zamierzasz walczyć, lepiej, żebyś zamierzał też zabić – inaczej przegrasz. Ross dochodzi do wniosku, że Scott Summers właśnie przegrał tę wojnę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #28 Avengers vol. 4 #28 Avengers vol. 4 #28 Avengers vol. 4 #28 Avengers vol. 4 #28 Avengers vol. 4 #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.