Avalon » Serie komiksowe » Avengers vs. X-Men » Avengers vs. X-Men #8

Avengers vs. X-Men #8

Avengers vs. X-Men #8

"Avengers vs. X-Men" Part 8

Postacie
Zapowiedź

• Wściekły Namor najeżdża Wakandę w pogoni za Avengers!
• Szokująca prawda, która może spowodować rozłam wśród mutantów, wychodzi na jaw!

Cytat

Xavier: "Last chance... Stop it or I'll stop you."

Streszczenie

Namor atakuje Wakandę. Iron Man rozkazuje Lei Kungowi zamknąć portal do K'un-Lun, żeby agresorzy się nie przedostali. Znika po drugiej stronie. Cap i pozostali zostają, by stawić czoła zagrożeniu.

K'un-Lun. Logan i Hope obserwują twarde lądowanie Starka i Lei Kunga. Tony mówi im o ataku Namora. Wolverine chce wrócić, ale jest za późno, portal się zamknął.

Sub-Mariner lata nad zalanymi ulicami stolicy Wakandy odgrażając się Avengers. Cios tarczą Capa zwraca jego uwagę. Następnie uderza go Iron Fist, a w końcu Black Panther, którego król Atlantydy chwyta, by ponapawać się chwilę przed jego zabiciem. T'Challa cierpliwi słucha, by dać reszcie czas się przegrupować. Do ataku ruszają jednocześnie praktycznie wszyscy Avengers, ale nie robi to wrażenia na Sub-Marinerze. Chwilę potem dostaje w twarz od Rulka, Thinga, Thora i pozostałych, co sprawia, że kończy mu się cierpliwość.

Łamie rękę Red Hulkowi, nokautuje Grimma, i zaczyna popisywać się swoją mocą nie widząc czającego się za jego plecami Thora.

Utopia. Magneto zwraca Scottowi uwagę na to, co się dzieje w Wakandzie. Summers chce wiedzieć, czy Emma wiedziała, że Namor zaatakuje Wakandę, ale Frost udziela wymijającej odpowiedzi. Cyclops wydaje rozkaz teleportacji do królestwa Black Panther.

Cios Thora tylko rozwściecza Namora. Wtedy pojawia się Wanda. Pojedynek z Namorem okupuje utratą przytomności, ale Sub-Mariner też zostaje unieszkodliwiony. Poturbowani Avengers nie cieszą się jednak, bo wszyscy razem ledwo dali sobie radę, a zapewne pozostała czwórka awatarów Phoenix za moment się zjawi. Nie mają szans.

W istocie, Summers, Frost i rodzeństwo Rasputin pojawia się nad ich głowami. Wtedy Phoenix Force opuszcza Namora i wnika w czwórkę mutantów, powodując ich chwilową dezorientację. Avengers wykorzystują okazję i uciekają przez portal do K'un-Lun.

Phoenix Four patrzy na poległego Namora i zastanawia się, czy i ich czeka taki los w przypadku porażki. W ich głowie nagle rozbrzmiewa głos Charlesa Xaviera. Profesor X nakazuje Scottowi zaprzestać tego szaleństwa, ale Summers nie ma zamiaru przestać naprawiać świat. Xavier grozi, że ich powstrzyma, ale Phoenix Four jest zdania, że gdyby był w stanie, już dawno by to zrobił.

K'un-Lun. Avengers zdają sobie sprawę, że są na przegranej pozycji, bo nawet pokonując jednego z awatarów, tym samym dają więcej mocy pozostałym. Black Widow chce wiedzieć, czy Captain America ma jakiś plan.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers vs. X-Men #8 Avengers vs. X-Men #8 Avengers vs. X-Men #8 Avengers vs. X-Men #8 Avengers vs. X-Men #8 Avengers vs. X-Men #8 Avengers vs. X-Men #8 Avengers vs. X-Men #8 Avengers vs. X-Men #8 Avengers vs. X-Men #8 Avengers vs. X-Men #8 Avengers vs. X-Men #8 Avengers vs. X-Men #8 Avengers vs. X-Men #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.