Avalon » Serie komiksowe » Avengers vs. X-Men » Avengers vs. X-Men #7

Avengers vs. X-Men #7

Avengers vs. X-Men #7

"Avengers vs. X-Men" Part 7

Postacie
Zapowiedź

• Cyclops zmienia wszystko za sprawą trzech słów: "No More Avnegers"!

Cytat

Magik, do Scarlet Witch: "You. On behalf of mutantkind... DIE."

Streszczenie

Po zabezpieczeniu Avengers Tower Scott daje rozkazy znalezienia Scarlet Witch – tylko ona stanowi teraz dla nich zagrożenie. Magik namierza Mścicieli i teleportuje Havoka, Polaris, Warpatha, X-Mana i Gambita, by się nimi zajęli. Captain America rozkazuje się rozproszyć. Osłaniając odwrót kolegów Wanda rozmawia z Visionem, ale Tony Stark chce, by skupiła się na zadaniu – ma dostarczyć informacji, jak pokonać Phoenix Five.

Magic uderza na Scarlet Witch pełną mocą Phoenix, ale kobieta bez trudu się osłania. Rozprasza ją, kiedy Vision zostaje powalony przez X-Men, a wtedy Illyana zalicza trafienie. Wanda rewanżuje się nokautując przeciwniczkę.

Otwiera się portal przez który przybywa Emma Frost. Steve uznaje, że dwa awatary Phoenix i Scarlet Witch w jednym miejscu to zbyt wiele i rozkazuje ewakuację. Podczas gdy Stephen Strange rzuca zaklęcie, Hawkeye rzuca się do walki. Uniemożliwia Emmie pochwycenie Wandy. Frost odpowiada spaleniem go. Scarlet Witch chce go ratować, ale Rogers ją powstrzymuje. Portal Strange'a się zamyka.

W kryjówce Tony robi Wandzie wyrzuty, że zebrała za mało danych. Kobieta każe mu iść do diabła.

Utopia. Cyclops robi wyrzuty pozostałej czwórce, że mają używać mocy Phoenix by poprawiać świat, a nie mordować przeciwników. Emma tłumaczy się, że nie próbowała zabić, po prostu na moment moc jej się nie słuchała. Zresztą, Hawkeye przeżyje. Namor jest zdania, że na wojnie nie powinni okazywać litości. Magik ma podobne poglądy. Stwierdza, że kiedy zajrzała w oczy Scarlet Witch zobaczyła czyste zło i powinni wykorzystać Phoenix Force, by raz na zawsze to zło wypalić. Scott zaprzecza i jeszcze raz upomina przyjaciół, że mają się zachowywać. Hawkeye, po wyleczeniu, ma trafić do więzienia.

Wakanda. Captain America chce odpowiedzi od Tony'ego i T'Challi. Stark nie jest w stanie ich udzielić. Potrzebuje więcej danych i więcej czasu.

Po wyjściu Rogersa T'Challa pyta Tony'ego, czy prawidłowo odczytał jego plany. Bo wyglądają mu na samobójcze. Tony przyznaje, że to podróż w jedną stronę, ale to z jego winy Phoenix rozdzieliła się na pięć części, więc odpowiedzialność za naprawienie tego błędu weźmie na siebie. Usłyszawszy to, Black Panther strzela mu w szczękę i każe wziąć się w garść. Kiedy nauka zawodzi, pora poszukać odpowiedzi w wymiarze duchowym.

Na zebraniu Mścicieli Captain informuje kolegów o ostatnich wydarzeniach, że X-Men zaczęli brać jeńców. Oddaje głos Hope, która stwierdza, że jej przyjaciele nie są przygotowani na przyjęcie Phoenix Force jak ona, która nieświadomie szkoliła się po temu całe życie. Mówi, że Scarlet Witch to jedyne, czego teraz się lękają. Strange tworzy więc artefakty, dzięki którym inni przybiorą jej postać.

Nowy Jork. Kolejne starcie między X-Men a Avengers. Luke Cage zostaje pochwycony, a wtedy Sharon Carter używa artefaktu, by zapewnić im bezpieczny odwrót.

Ukraina, Koło podbiegunowe, Pacyfik. W tych wszystkich miejscach Scarlet Witch walczy z X-Men. Cyclops domyśla się, że to fortel, bo kobieta nie mogłaby być w tylu miejscach naraz. Phoenix Five atakują swe cele.

Na Pacyfiku, gdzie jest prawdziwa Wanda, Namor atakuje zaciekle. Kobieta każe Strange'owi uciekać, co też czynią, zabierając ze sobą Transonic. Sama, pomimo kotłującego się wokół kosmicznego ognia, zbliża się do Namora na tyle, by rzucić zaklęcie odsyłające go na Utopię.

Później. Scott przypomina pozostałej czwórce, że odnoszą same sukcesy. Świat staje się lepszy, a Avengers po każdym starciu są coraz słabsi. Pochwycenie Rogersa i Maximoff jest kwestią czasu. Namor nie chce tego słuchać. Może i Cyclops jest dobrym dowódcą, ale na władcę się nie nadaje.

Wakanda. Tony'emu wydaje się, że jest coraz bliżej rozwiązania zagadki, dlaczego tylko Wanda może przeciwstawić się mocy Phoenix. Pracę przerywa mu pojawienie się Iron Fista i Lei Kunga, którzy przyszli po Hope.

Utopia. Emma odnajduje wciąż wściekłego Namora. Uspokaja go, że Scott może uganiać się za marzeniem, ale ona wie, że Sub-Mariner ma rację. Zdradza mu, że wciąż wyczuwa pochwyconą Transonic i wie, gdzie ją zabrali. Nie mówiła Scottowi, że jest w Wakandzie. Całują się.

Wakanda. Hope i Wolverine już przeszli przez portal. Steve chce wykorzystać K'un Lun jako bazę wypadową. Rozmowę przerywają doniesienie z zewnątrz. Jezioro jest niespokojne, woda się podnosi. Cap domyśla się, że oznacza to przybycie Namora. Władca Atlantydy wypowiedział Wakandzie wojnę.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers vs. X-Men #7 Avengers vs. X-Men #7 Avengers vs. X-Men #7 Avengers vs. X-Men #7 Avengers vs. X-Men #7 Avengers vs. X-Men #7 Avengers vs. X-Men #7 Avengers vs. X-Men #7 Avengers vs. X-Men #7 Avengers vs. X-Men #7 Avengers vs. X-Men #7 Avengers vs. X-Men #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.