Avalon » Serie komiksowe » Wolverine » Wolverine #310

Wolverine #310

Wolverine #310

"Sabretooth Reborn" Part 1: "Out of the Darkness"

Postacie
Zapowiedź

• Długo oczekiwana kontynuacja historii Evolution!
• Jak Sabretooth przeżył swoja dekapitację wiele lat temu?

Streszczenie

[Uwaga: Historia rozgrywa się jakiś czas przed Wolverine vol. 4 #20 – przyp. S_O]

Wolverine wspina się na sam szczyt Empire State Building, gdzie do iglicy przywiązany został Cloak. Osłabiony, Tyrone jest w stanie jedynie wyszeptać, że "on" schwytał Dagger, a gdy Logan pyta, o kim mówi, teleporter wyjaśnia, że chodzi o Sabretootha. Zaskoczony, mutant puszcza iglicę, przez co obaj zaczynają spadać. Wiedząc, że prawdopodobnie nie przeżyje upadku, Wolverine prosi Cloaka, żeby ich teleportował – nie po to, by ich ocalić, ale by ocalić Dagger – jeśli bowiem Creed rzeczywiście znowu żyje, jest ona w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Jakiś czas później, gdzieś w Kanadzie. Logan wyjaśnia, że chciał zostawić Sabretootha na śniegu, żeby jego ciałem zajęły się wilki, szybko jednak uznał, że na świecie nie brakuje szaleńców, którzy próbowaliby go ożywić. Gdy Cloak przypomina, że mutant obiecał uratować Dagger, ten odpiera, że chce tylko sprawdzić, czy w rozkopanym przez niego grobie nadal leży ciało Creeda. I w istocie tak jest – tak, jak Wolverine go tam pozostawił, z głową nadal odseparowaną od reszty. Gdy Tyrone nie może wytrzymać zapachu zwłok, Logan stwierdza jedynie, że Creed pachnie teraz lepiej, niż za życia. Zaczyna się jednak zastanawiać i przypomina sobie, że już w czasie ich ostatniego starcia zauważył, że zapach jego przeciwnika był inny [patrz Wolverine vol. 3 #54 – przyp. S_O]. Pyta Cloaka, czego Sabretooth od nich chciał, teleporter wyjaśnia więc, że mutant zagroził śmiercią Tandy, jeśli nie uwolni on Romulusa. Nagle herosi słyszą krzyk Dagger, kierują się więc w stronę, z którego dobiegł. Po krótkim czasie odkrywają, że chatka, w której niegdyś Logan mieszkał wraz z Silver Fox, została odbudowana. Wpadają do środka, gdzie trafiają na trzymającego Dagger Romulusa, który, widząc Wolverine'a, odrzuca zakładniczkę – co Logan wykorzystuje, atakując starożytnego mutanta. Gdy, mimo protestów dziewczyny, para młodych herosów się ewakuuje, pazurzaści mutanci rzucają się sobie do gardeł. Romulus stwierdza przy tym, że czas w Darkforce Dimension płynie inaczej, niż w zwykłym świecie i że miał sporo czasu, by myśleć o nich dwóch. Okładając Logana stwierdza, że mógł mu zaoferować bogactwa, których nie jest on sobie w stanie wyobrazić. Nim jednak zdąży zadać ostateczny cios, zostaje przebity mieczem przez rudowłosą kobietę, która stwierdza jednocześnie, że nie powstrzyma to go na długo. Widząc, że Wolverine jest na skraju utraty przytomności radzi, by zebrał siły – będzie ich potrzebował. Na razie robi tylko coś, na co od dawna czekała – całuje mutanta, po czym szepcze mu coś do ucha.

Jakiś czas później. Po odzyskaniu przytomności Logan stwierdza, że tak Romulus, jak i tajemnicza kobieta zniknęli. Korzysta więc z rady, wyszeptanej mu do ucha – odpowiedzi znajdzie w bazie projektu Weapon X. Na miejscu zauważa, że kompleks również został odbudowany, włamuje się więc tam, ku swemu przerażeniu odkrywając, że wypełniony on jest kapsułami z dojrzewającymi klonami Sabretootha. Nagle jeden z nich – jak się okazuje, oryginał – przebija się przez szkło i atakuje odwiecznego wroga.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine #310 Wolverine #310 Wolverine #310 Wolverine #310 Wolverine #310 Wolverine #310 Wolverine #310 Wolverine #310 Wolverine #310 Wolverine #310 Wolverine #310

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.