Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #28

Uncanny X-Force #28

Uncanny X-Force #28

"Final Execution" Part 4

Postacie
Zapowiedź

• X-Force lądują w miejscu, w którym ich jeszcze nie widziałeś.
• Nowy członek wstępuje do drużyny!

Streszczenie

W momencie kiedy Ultimaton ma wybuchnąć, Psylocke przejmuje władzę nad umysłem umierającego Gateway'a. Używa jego mocy, aby otworzyć portal, przez który drużyna ucieka w ostatniej sekundzie. Przenoszą się 30 lat w przyszłość, gdzie czeka już na nich Deathlok. Informuje ich, że znajdują się w Los Angeles i muszą uciekać, ponieważ inni będą chcieli ich złapać.

Kilka minut później na miejscu pojawia się trójka osób. To Frank Castle, Hope i Deadpool z przyszłości. Ze śladów domyślają się, że Deathlok ich ubiegł. Punisher wraca do bazy i składa meldunek swoim przełożonym – Loganowi i Psylocke. Każą Punisherowi kontynuować pościg.

Tymczasem Deathlok przekazuje mutantom urządzenia, które będą chronić ich umysły przed śledzeniem i prowadzi ich do kanałów. Tam pozwala im się pozbierać. Oznajmia im, że ma w posiadaniu jedno z urządzeń Kanga i odeśle ich do przeszłości, ale najpierw musi im pokazać jak wygląda przyszłość.

Później Castle i jego ludzie patrolują miasto. X-Force obserwują ich z ukrycia. Są świadkami, jak odpowiednicy ich drużyny z przyszłości dokonują nalotu na jedno z mieszkań. Wyciągają z niego ojca rodziny, który jest oskarżony o to, że myślał o morderstwie. Tak działa prewencja. Za wszystkim stoi sędzia Braddock. Deathlok wyjaśnia, że Evan ostatecznie stał się Apocalypse'em. Logan zebrał najpotężniejszych bohaterów, aby pomogli mu go zabić. Udało się, a X-Force stali się bohaterami narodowymi. Naród wybrał ich, aby nie dopuścili, aby takie potwory znów powstały. Kilka lat później zabili wszystkich znanych kryminalistów. Następnym etapem, było zabijanie prewencyjne. Jak tylko ktoś pomyśli o morderstwie, X-Force go zabijają.

Logan nie ma nic przeciwko takiej przyszłości. Deathlok nie ma innego wyjścia i atakuje mutantów. Rozpoczyna się walka, którą przerywa pojawienie się bohaterów z przyszłości. Ranny Deathlok spada z budynku. Okazuje się, że w całym zamieszaniu zaginęła gdzieś Psylocke.

Betsy ucieka po dachach. Zatrzymuje się pod pomnikiem, jaki w przyszłości wzniesiono ku jej czci. Nie chce, aby taka przyszłość stała się spuścizną Fantomexa. Wyjmuje miecz i wbija go sobie w brzuch.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #28 Uncanny X-Force #28 Uncanny X-Force #28 Uncanny X-Force #28 Uncanny X-Force #28 Uncanny X-Force #28 Uncanny X-Force #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.