Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man Unlimited » Spider-Man Unlimited #11

Spider-Man Unlimited #11

Spider-Man Unlimited #11

" Return of Spider-Man" – Part 5 : " The Skull Jackets"

Postacie
Streszczenie

Spider-Man czyta artykuł w Daily Bugle odnośnie morderstwa Andrei Havershaw. Wspomniana jest w nim przyczyna śmierci, którą prawdopodobnie były liczne rany kłute. Ben przypomina sobie, że podczas swojej 5-letniej nieobecności, gdy pracował razem z Sewardem Trainerem w jego laboratorium, spotkał tą kobietę. Pomógł wówczas jej synowi, Jasonowi, by nie popadł w złe towarzystwo i narkotyki. Kobieta była mu bardzo wdzięczna. Artykuł przypomniał Benowi te przeżycia z przeszłości. Reilly widzi również, iż wśród powodów wymieniany jest napad rabunkowy oraz kobieta o srebrnych włosach widziana na miejscu. Ben domyśla się o kogo chodzi. Musi jednak spotkać się z Kenem Ellisem, by zebrać informacje.

W jednej z restauracji Ken Ellis spotyka się ze swoim informatorem, którym jest detektyw Marcella Cellanos. Kobieta nie jest zadowolona, że musi się z nim spotykać, ale wie, że nie ma wyjścia. Pokazuje dziennikarzowi zdjęcia, na których widać Felicię Hardy, opuszczającą budynek, w którym mieszkała pani Havershaw. Oprócz tego w samym mieszkaniu znaleziono anulowane czeki na firmę detektywistyczną prowadzoną przez Hardy. Policjantka chce, by kobieta popełniła błąd, w czym może pomóc artykuł z jej udziałem. Gdy Ellis i Cellanos wychodzą z restauracji, z toalety wychodzi Ken Ellis, zastanawiający się co mu się przydarzyło.

Popołudniu tego samego dnia. Paul Proust, współwłaściciel agencji detektywistycznej Cat's Eye, wchodzi do lokalu, który należy do rosyjskiej mafii. Nie zdaje sobie sprawy, że każdy jego ruch śledzi detektyw Marcella Cellanos i jej partner. Gdy zaczyna zadawać dziwne pytania, pojawia się właściciel, który wymienia z nim męskie spojrzenia. Paul Proust wychodzi bez słowa z lokalu.

Piętnaście minut później. Felicia Hardy rozmawia ze swoim przyjacielem przez video-konferencję. Wymieniają informacje odnośnie morderstwa, w które kobieta wyraźnie jest wrabiana. Felicia mówi przyjacielowi, że w sobotę musiała ją ukłuć jakaś wielka osa w szyję, bo strasznie ją boli. Ku jej zaskoczeniu z  pokoju obok wychodzi Paul Proust. Mówi jej, że spał tu, bo całą noc sprawdzał tropy odnośnie rodziny Havershaw. Jak się obudził towarzyszyło mu uczucie noża wbitego w szyję. Black Cat widzi, że coś tu jest nie tak.

Ben udaje się na uroczysty pogrzeb Andrei Havershaw, na którym jest wielu wpływowych mieszkańców miasta. Są nawet J.Jonah Jamson oraz Joe Robertson, którzy wygłaszają mowy. Po zakończonej uroczystości Ben podchodzi do Jasona Havershawa. Z początku mężczyzna nie poznaje starego znajomego. Po krótkiej rozmowie Jason urywa ją i zbywa przyjaciela. Tłumaczy to koniecznością udania się na cmentarz. Jednak pajęczy instynkt Reilly’ego daje o sobie znać.

Spider-Man dzwoni do Daily Bugle i prosi Kena Ellisa o spotkanie w sprawie morderstwa Andrei Havershaw. W trakcie rozmowy Ellis pokazuje bohaterowi pierwszą stronę jutrzejszej gazety. Jest tam artykuł o Black Cat, która jest główną podejrzaną w sprawie morderstwa. Po tej rozmowie Ben wie, że musi spotkać się z Felicią. Zdaje sobie sprawę, że ta kobieta spotykała się z Peterem przez jakiś czas i znała jego podwójną tożsamość. Po dotarciu przed siedzibę jej firmy detektywistycznej widzi przez okno, wymianę informacji, wśród których wspominany jest związek Jasona z rosyjską mafią.

Nagle Bena ostrzega pajęczy instynkt, który sygnalizuje przybycie Black Cat. W wyniku krótkiej wymiany zdań kobieta mówi do Spider-Mana, że Peter by jej ufał bez względu na oskarżenia. Opowiada bohaterowi, jak matka Jasona zatrudniła jej firmę, by sprawdziła czy syn jej nie okrada. Okazuje się, że mężczyzna był winien rosyjskiej mafii wielką kwotę pieniędzy. Na tyle wysoką, by zabić i odziedziczyć fortunę rodzinną, by ją spłacić. Spider-Man wspomina swoją rozmowę z Ellisem, który opowiedział mu jak obudził się w toalecie restauracji, w której miał spotkać się ze swoim policyjnym źródłem z bolącą szyją. Black Cat dodaje, że jej partner i ona mieli podobne przeżycia. Spider-Man sugeruje, że być może Chameleon maczał w tym wszystkim palce. Kobieta mówi mu, że ten złoczyńca siedzi w Ravencroft. Po chwili dwójka bohaterów dochodzi do konsensusu i wspólnie wyjaśnią sprawę. Spider-Man odwiedzi Jasona, natomiast Black Cat sprawdzi dokładnie rosyjski wątek tej sprawy.

Ben odwiedza Jasona. Jednak mężczyzna wyraźnie nie chce z nim rozmawiać. Prosi Bena by ten towarzyszył mu w drodze do taksówki, która niebawem po  niego przyjedzie. Reilly jest już pewien, że jego stary przyjaciel coś ukrywa, albo nie jest nim zupełnie. Jako Spider-Man śledzi dokąd Jason wyruszył taksówką. Jason wchodzi do jednego z budynków należących do rosyjskiej mafii. Tam spotyka się z szefem rodziny Kasatanov. Mówi mu, że niebawem zdobędzie dla niego o wiele więcej pieniędzy niż prawdziwy Jason jest mu winien. Śledzący ruchy przyjaciela Ben widzi nieoznakowany policyjny radiowóz. Zaczyna się zastanawiać, czy policja podejrzewa go o morderstwo matki. Jason wraca do swojego domu. Wchodzi do jednego z pokoi i rzuca na łóżko działkę narkotyków. Okazuje się, że w tym pokoju mieszka prawdziwy Jason!

Mężczyzna, który się pod niego podszywa, powraca do swojego właściwego wyglądu. Ma na sobie zbroję, która umożliwia mu przybieranie postaci innych. Nazywa się Skull Jacket. Obiecuje chłopakowi, ze za parę tygodni cała fortuna jego matki będzie należała do jego zleceniodawców.

Spider-Man i Black Cat spotykają się by wymienić informacje. Ben wyjawia jej, że Jason ma odziedziczyć 24 miliony dolarów i policja od początku go podejrzewa. Kobieta jest wściekła, iż policja wykorzystuje ją do schwytania właściwego mordercy, wiedząc, że jest niewinna. Felicia przekazuje bohaterowi na pożegnanie zdjęcia, na których Jason kupuje od rosyjskiej mafii narkotyki.

Detektyw Marcella Cellanos, jej partner oraz Ken Ellis odwiedzają dom Jasona. Mając nakaz przeszukania rozpoczynają przeglądanie pokoi. W pewnym momencie kobieta odnajduje prawdziwego Jasona i krzyczy do partnera by aresztował tamtego oszusta. Jest jednak za późno. Po kilku ciosach detektyw zostaje znokautowany, tak samo dziennikarz. W pewnym momencie do budynku wdziera się Spider-Man. Dochodzi do walki ze Skull Jacket. Bohater jest przekonany, że przeciwnik dysponuje ubiorem podobnym do Chameleona. Złoczyńca jest wściekły, że przyrównuje się jego kostium do starszej wersji noszonej przez tamtego bandytę. Po krótkiej wymianie ciosów Ben pokonuje przeciwnika.

Black Cat i Spider-Man spotykają się na dachu. Zagadka morderstwa została rozwiązana. Jason był zadłużony po uszy u rosyjskiej mafii, przez hazard i narkotyki. Jedynym sposobem spłacenia długów było odziedziczenie majątku po matce. Aby przyspieszyć sprawę mafia sprowadziła własnego zabójcę, Skull Jacketa. Wiedzieli, że jeśli odpowiednio długo przeciągną sprawę, zdobędą cały majątek kobiety. Dlatego Skull Jacket podszywał się pod innych ludzi, by wprowadzić odpowiednie zamieszanie.

Spider-Man i Black Cat przemieszczają się w ustronniejsze miejsce. Tam Felicia zdejmuje mu maskę i całuje. Oddalając się mówi do niego Ben, co zaskakuje bohatera.


"Night Work"
[ta opowiastka rozgrywa się na długo przed obecnymi wydarzeniami]

Postacie:
* Peter Parker, Mary Jane
* Joe i jego żona z małym dzieckiem, grupa złodziei

Peter ubiera się w kostium Spider-Mana po czym wyrusza w miasto zrobić kilka rundek i zdjęcia by na nich zarobić.

Równocześnie niejaki Joe żegna się ze swoją żoną i małym dzieckiem. Mówi kobiecie, że to jest jedyny sposób na zdobycie pieniędzy na utrzymanie ich rodziny. Obiecuje, że nikomu nic się nie stanie i to ostatnia jego robota tego typu.

Joe dociera spóźniony do miejsca, w którym jego wspólnicy rozpoczęli rozkradanie ciężarówek z towarem. Po chwilowych wahaniach przystępuje do pracy. Nagle na grupę rzuca się Spider-Man. Bez trudu pokonuje przeciwników. Joe zaczyna uciekać. Błaga bohatera, że ma żonę i małe dziecko i nie może trafić do więzienia. Spider-Man odpowiada jedynie, że powinien o tym pomyśleć nim wyszedł z domu dzisiejszej nocy. Po chwili na miejsce przybywają policjanci i aresztują wszystkich złodziei. Joe leży na ziemi załamany i zapłakany.

Peter wraca do swojej żony. Jest wyraźnie w złym nastroju, ale nie zdradza jej o co chodzi.

Równocześnie żona Joe sprawdza budzik. Po chwili przytula ich dziecko i mówi do niego, że tatuś spóźnia się tylko trochę. Po chwili zaczyna płakać.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Spider-Man Unlimited #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.