Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #230

The Spectacular Spider-Man #230

The Spectacular Spider-Man #230

" Return of Spider-Man" – Part 4 : " Brother's Keeper"

Postacie
Streszczenie

Dwa miesiące temu. Bracia Kalen, David i Hank, jadą samochodem w poszukiwaniu śladów tego, co ciężarówka, którą wczoraj śledzili, przywiozła w to odludne miejsce w pobliżu lasu. Mężczyźni zajmują się konsultacjami środowiskowymi przy dopuszczaniu fabryk do rozruchu. Zgłosił się do nich niejaki Sanders, by przeprowadzili inspekcję i doradzili, co trzeba poprawić by fabryka spełniała wymagania rządowe w kwestii przepisów środowiskowych. Mężczyźni od początku mu nie ufali. Pewność co do nieprawidłowości dało im pytanie o sposób przechowywania odpadów chemicznych i możliwą kontrolę procedury następnego dnia. Nagle mężczyźni widzą beczki z chemicznymi odpadami, które zostały wrzucone zbiornika wodnego. Gdy upewniają się, że należą do firmy Sandersa orientują się, iż beczki mają przymocowane ładunki wybuchowe i to jest pułapka. Dochodzi do eksplozji.

Dzień obecny. Spider-Man szybuje przez miasto testując nową sieć i swoje zdolności akrobatyczne. Sprawia mu to ogromną frajdę. Nagle pajęczy instynkt ostrzega go przed niebezpieczeństwem. Z budynku, obok którego przelatuje, wyrzucane są meble przez okna. W środku Spider-Man widzi stwora z błota, który krzyczy do ludzi, że chce tylko Sandersa. Im nic nie zrobi. Ben próbuje złapać go siecią, ale ta po kontakcie z ciałem przeciwnika rozpuszcza się. Gdy błotna istota chwyta framugę drzwi, zaczyna ona się rozpuszczać, podobnie całe pomieszczenie. Spider-Man w ostatniej chwili oplata sufit siecią. Złoczyńca wykorzystał sytuację i zbiegł.

Daily Grind. Ben ma dziś dzień wolny, dlatego Shirley, właścicielka baru, zleca swojemu synowi szereg obowiązków. Chłopak przez cały czas ogląda program w telewizji, będąc w transie. Dopiero gdy matka stanęła pomiędzy nim a ekranem telewizora, chłopak odezwał się do niej.

Spider-Man dociera do fabryki Sandersa. Na miejscu widzi pokaźną liczbę ochroniarzy, którzy wyraźnie na kogoś czekają. Pajęczy instynkt Bena ostrzega go po pojawieniu się pewnego mężczyzny na terenie fabryki. Postanawia jednak nie zważać na to i sprawdzić w środku, czy nic nie zagraża Sandersowi. Nagle do jego biura wdziera się błotna istota, która chce się na nim zemścić. Mężczyzna jest przerażony. Spider-Man wskakuje przez okno i zaczyna atak. Jednak błotna istota potrafi stać się płynna i Ben przelatuje przez przeciwnika, który po chwili wymierza mu ciosy. Powtarza przy tym, że jego celem jest tylko Sanders.

Po jednym z ciosów Spider-Man ląduje pod stertą gruzu ze ścian, które zawaliły się, gdy przez nie przeleciał. Ochroniarze bezskutecznie próbują wedrzeć się do środka. Błotna istota oskarża Sandersa o zbrodnie przeciwko naturze oraz śmierć jego brata. W tym momencie błotna istota przybiera ludzką formę, Davida Kalena. Mężczyzna pokazuje przedsiębiorcy dowody w formie nagrań oraz na piśmie na to, że to on zlecił morderstwo jego i brata oraz wyrzucenie niebezpiecznych chemikaliów. Zajęło mu miesiąc odzyskanie ludzkiej formy, opanowanie mocy oraz wytropienie człowieka, któremu to wszystko zlecił. Spider-Man rzuca się na Kalena i wyskakuje z nim przez okno. Tam umieszcza go w kokonie prosząc by się uspokoił. Przedsiębiorca już się nie wywinie z tymi dowodami. Jednak na widok Sadersa uciekającego do samochodu, mężczyzna przybiera błotną formę, rozrywa kokon i rzuca się za mordercą swojego brata. Wykrzykuje przy tym, że od teraz jest tylko D.K. od pierwszych lister imienia i nazwiska. Po krótkim pościgu Spider-Man staje pomiędzy wściekłym D.K. a Sandersem. Udaje mu się przemówić do jego zdrowego rozsądku.

Po pewnym czasie policja aresztuje Sandersa. Spider-Man mówi do D.K., że Sanders nie wywinie się dzięki dowodom i zeznaniom, które złoży David. Prosi go, by przyjął ponownie ludzką formę. Przedstawia mu Johna Jamesona oraz Eda Whelana, którzy mieli podobne przejścia w życiu. Zabiorą go do Instytutu Ravencroft, gdzie na pewno mu pomogą. David dziękuje Spider-Manowi za pomoc i dodaje, że jest jego dłużnikiem.  

Autor: Xavier83

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #230

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.