Avalon » Serie komiksowe » Spectacular Scarlet Spider » Spectacular Scarlet Spider #2

Spectacular Scarlet Spider #2

Spectacular Scarlet Spider #2

"Cyber-War" – Part 4 : "Arachnis Ex Machina (Spider In The Machine)"

Postacie
Streszczenie

Scarlet Spider, podążając za swoim cybernetycznym duplikatem, musi unikać rozwścieczonych mieszkańców miasta oraz policjantów, którzy otwierają do niego ogień. Ben zdaje sobie sprawę, że stał się wrogiem publicznym numer jeden i to wszystko dzięki Doctor Octopus.

Jason Tso rozmawia ze swoim wspólnikiem, Alistairem, który kończy pracę nad udoskonaleniem swoich Cyberslayers. W tej chwili może sam sterować wszystkimi robotami, dzięki specjalnemu wizjerowi. Tymczasem wściekły gangster nagrywa się na sekretarkę Bena informując go, iż właśnie stracił pracę ochroniarza przez ciągłą nieobecność. Gdy ochroniarz Orlando wychodzi z budynku nie zdaje sobie sprawy, iż Pro przybył by dokończyć zlecenie na jego szefie.

W międzyczasie Doctor Octopus rozmawia z Master Programmerem o planach ostatecznego rozprawienia się z Tso i odzyskanie potrzebnych im procesorów. Dzięki nim będą mogli scalić świat rzeczywisty i wirtualny. Całą rozmowę podsłuchiwał Seward Trainer, który wie co musi robić.

W jednym z pomieszczeń, w którym znajdują się ciała Stunner i Wade'a podłączone do cyberprzestrzeni, kobieta mówi do agenta, by ten przestał walczyć i cieszył się tym, co go spotkało. Tak jak ona. Joe nie daje za wygraną, co sprawia mu ogromny ból.

Ben wraca do mieszkania Sewarda autobusem, ponieważ boi się pojawiać w kostiumie po wszystkim, co zrobił jego duplikat w mieście. Na miejscu odkrywa, iż dzieło Doctor Octopus właśnie zdewastowało budynek, w którym jej ojciec miał mieszkanie. W środku Reilly widzi ogrom zniszczenia. Odsłuchuje wiadomość od pana Tso o tym, że jest zwolniony. Po chwili na sekretarce pojawia się Seward. Wyjaśnia przyjacielowi, co chce zrobić jego córka. Jej działania mogą rozerwać rzeczywistość.

Doctor Octopus ze swoimi najemnikami wkracza do siedziby Alistaira. Ku ich zaskoczeniu zostają zaatakowani przez Cyberslayers, którymi steruje jej przeciwnik. W chwili, gdy najemnicy zostają pokonani przez roboty a Smythe chce zadać cios jednym z nich Doctor Octopus, naukowiec zostaje zdradzony przez Tso. Gangster wyjaśnia byłemu wspólnikowi, że tylko wyprzedził jego ruchy. Teraz on kontroluje roboty. Dochodzi do fizycznej konfrontacji Doctor Octopus i Alistaire'a. Równocześnie zaskoczonego Tso eliminuje strzałem z bliska Pro, który w ten sposób wykonał zlecenie. Smythe po krótkiej walce zostaje pokonany. Doctor Octopus przejmuje jego gogle i dzięki nim rozpoczyna scalanie rzeczywistości z wirtualną. Na ulicach miastach zaczynają pojawiać się z nikąd różne stwory, które atakują niewinnych ludzi. W tym samym momencie do świata rzeczywistego zaczyna pomału wkraczać ukochany Doctor Octopus, którym jest Master Programmer. Kobieta wita go ściskając i całując.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Spectacular Scarlet Spider #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.