Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider » Scarlet Spider #2

Scarlet Spider #2

Scarlet Spider #2

"Cyber-War" – Part 3 : "Along Came A Virtual Spider"

Postacie
Streszczenie

Baza Doctor Octopus. Linette Martinez i Joe Wade mają swoją pierwszą randkę w głębinach tego miejsca. Nagle, gdy mężczyzna chce przerwać romantyczny moment by sprawdzić zawartość komputerów, zostaje pochwycony przez przybyłą na miejsce Doctor Octopus. Wyjaśnia mu, że dzięki dostępowi do Internetu może poznać wiele sekretów i ma dostęp do wielu rządowych informacji. To, co widziała przed chwilą potwierdziło jej odkrycie, że Joe jest agentem FBI. Mężczyzna zostaje umieszczony przez naukowców w specjalnej maszynie, która połączy go z cyberprzestrzenią.

Tymczasem Scarlet Spider odczepia się od samolotu, na którym się przemieszczał, i za pomocą spadochronu z pajęczej sieci ląduje na dachu budynku tajnej bazy Doctor Octopus. Ku jego zdziwieniu, wita go agentka FBI nazwiskiem Briggs, która zakazuje mu wkraczać do tego budynku.

Agent Joe otrzymuje do mózgu wszystkie informacje jakie zostały zgromadzone odnośnie wyglądu, działania i zdolności Scarlet Spidera. Będzie on narzędziem Doctor Octopus w zniszczeniu reputacji jej przeciwnika i może nawet jego zabicia. Monolog kobiety przerywa pojawienie się projekcji jej tajemniczego towarzysza, którego poznajemy jako Master Programmer. Pomału z umysłu agenta Joe zaczyna wyłaniać się holograficzna wersja Scarlet Spidera, która jest jak najbardziej realna. Całą sytuację obserwuje Seward Trainer, którego obecność wykrył Master Programmer.

Na dachu bazy Doctor Octopus Ben próbuje rozmawiać z agentką Briggs, jednak nagle dochodzi do eksplozji dachu. Ku zaskoczeniu agentki i Bena, widzą kopię Scarlet Spidera, która jest jak najbardziej realna i oddala się od bazy.

W tajnej bazie Alistair Smythe kończy pracę nad Cyberslayers. Ku jego zaskoczeniu odwiedza go Tso. Gangster zdaje sobie sprawę, że ten naukowiec zarobi dla niego wiele pieniędzy.

Ben ścigając cyber Scarlet Spidera dociera do pobliskiego mostu. Jest przerażony widząc go pokrytego pajęczą siecią i uwięzionych ludzi w wielkim karambolu. Ludzie są na niego wściekli, ponieważ są przekonani, że to on wszystko zrobił. Reilly widzi swojego przeciwnika, który kieruje się do miasta.

Tymczasem Joe Wade zostaje przemieszczony do większego pomieszczenia. Naukowcy mówią mu, że maszyny zajmą się potrzebami jego ciała. Po pewnym czasie mężczyzna orientuje się, że w tym pomieszczeniu jest jeszcze jedna osoba. Jest nią Stunner, której ciało również znajduje się pod kontrolą maszyn. Kobieta mówi mu, że nie powinien walczyć ponieważ będzie go tylko bardziej bolało. Sugeruje by cieszył się swoim nowym życiem, tak jak ona.

Cyber Scarlet Spider powoduje wielki chaos w mieście. Jego celem jest owinięcie Daily Bugle pajęczą siecią i zawalenie budynku. W ostatniej chwili zostaje zaatakowany przez przybyłego na miejsce Reilly'ego. Ku zaskoczeniu Bena, cyber Scarlet Spider znikąd wyciąga pistolet i zaczyna do niego strzelać. Ben wykorzystuje pełen wachlarz swoich broni i umieszcza przeciwnika w pajęczej kuli. Policja chce aresztować Scarlet Spidera, ale ten chce oddać im w ręce jego duplikat odpowiedzialny za zniszczenia i chaos. Ku jego zaskoczeniu pajęcza kula jest pusta. Ben zaczyna uciekać, unikając kul policjantów. Obiecuje, że znajdzie tego oszusta, by oczyścić swoje dobre imię. Wie, że nie będzie to łatwe.

Daily Bugle. J.Jonah Jameson nakazuje Ellisowi napisanie artykułu na pierwszą stronę, który ukrzyżuje Scarlet Spidera.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Scarlet Spider #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.