Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #607

Fantastic Four #607

Postacie
Zapowiedź

• Fantastic Four wybierają się w w podróż do imperium Kree.
• Zakończenie wojny pomiędzy Kree a Inhumans.
• I co to oznacza dla Ronana i Crystal, którzy zostali porzuceni na Ziemi?

Streszczenie

Wakanda. Cały naród, z T'Challą i Ororo na czele, wita swych gości – małżeństwo Richardsów. Reed dziękuje królowi za zaproszenie i wyraża nadzieję, że nie przeszkadza mu, że zabrał ze sobą swych uczniów. Wysiadający Valeria i Alex dyskutują nad historią wakandyjskiej nauki, o dekady wyprzedzającej resztę świata, ku irytacji Franklina, który chce tylko pojeździć na słoniach. Val poucza więc brata, by zwracał się odpowiednio do władców. Jej wykład przerywa Bentley, przypominając, że T'Challa został dwukrotnie pokonany przez Dooma, nie jest już królem i nie zasługuje na przydomek "jego wysokości". Nie zauważa, że Panther zakradł się za jego plecy – przynajmniej do czasu, gdy nie pyta on, czy chłopiec uważa, że to tron czyni kogoś królem. Zmieszany, klon Wizarda stwierdza, że też chce tylko pojeździć na słoniach, T'Challa zapewnia więc, że dołoży wszelkich starań, by tak się stało. Na razie wita swych gości w Wakandzie.

Tysiące lat temu. Wojna zakończyła się, gdy Anubis zabił Amona-Re. Bóg słońca wiedział jednak, czego naprawdę pragnął Szakal, dlatego odesłał swe serce, całą swą wiedzę, tam, gdzie nigdy nie będzie jej w stanie znaleźć.

Teraz. T'Challa zapewnia, że po uroczystym bankiecie wyjaśni Reedowi, czemu naprawdę go zaprosił. Ten jednak nie zamierza czekać i już teraz mówi, jego uczniowie opracowali kilka pomysłów, które mogą pomóc Wakandzie. Król pyta, czemu, według Richardsa, został zaproszony, ten więc stwierdza, że chodzi o Vibranium – wakandyjska ruda straciła swoje właściwości [patrz Doomwar – przyp. S_O], co musiało odbić się na gospodarce kraju. T'Challa zaprzecza i ujawnia, że od lat sprzedawał warte dziesięć tysięcy dolarów za gram Vibranium w ilościach wynoszących około czterysta uncji [czyli nieco ponad 11 kg – przyp. S_O] rocznie, po czym, wraz z czołowymi ekonomistami kraju, zainwestował w rozwijające się gospodarki. Wakanda nigdy nie miała się lepiej i od jakiegoś już czasu wykupuje dług USA. Powód, dla którego Reed został zaproszony, jest znacznie gorszy.

Tysiące lat temu. Bastet dociera do wioski, gdzie ukrywa serce Amona-Re w studni. Następnie podchodzi do jednego z klęczących mieszkańców i krwią martwego boga maluje na jego twarzy wizerunek pantery. I tak, dzięki zdobytej wiedzy, Wakanda stała się najpotężniejszym państwem na świecie. Jednak na świecie zawsze musi istnieć równowaga. Aby ktoś był silniejszy, ktoś inny musi być słabszy. Wiedząc, że reszta świata będzie pragnęła tego, co mają oni, Wakandyjczycy wybudowali miasto równe niebiosom, i otoczyli je murami nie do zdobycia. Wiedzieli jednak, że kiedyś zostaną one zdobyte – na świecie musi bowiem istnieć równowaga. Wszystko kiedyś się skończy. Wszystko kiedyś zginie.

Teraz. Podczas bankietu na cześć Fantastycznej Czwórki ma miejsce atak. Napastnikami są żywe szkielety, odziane i uzbrojone na sposób przywodzący na myśl Starożytny Egipt. Z pomocą amerykańskich herosów Pantherom udaje się ich pokonać, a wtedy T'Challa wyjawia Reedowi, że to właśnie dlatego go wezwał.

Wkrótce później. T'Challa wyjaśnia, że był to trzeci atak w tym miesiącu, co znaczy, że mają coraz mniej czasu. Razem z Reedem udaje się do ukrytych wrót, gdzie czekają już na niego Dora Milaje. Życzą swemu królowi powodzenia w wędrówce, a jedna z nich wyraża nadzieję, że Fantastic będzie tym, kogo ich "ukochany" potrzebuje. Wrota otwierają się przed T'Challą, ujawniając kamienne schody prowadzące do podziemi. Panther wyjaśnia, że podczas, gdy Shuri – której bez wątpienia towarzyszyć będą Sue i Ororo – uda się na spotkanie z Bogiem-Panterą, oni udadzą się gdzie indziej. Schodząc w dół, Reed pyta, czy na jego miejscu nie powinien się znaleźć ktoś bardziej obeznany z historią i zwyczajami Wakandy, król odpiera jednak, że wyruszyli w poszukiwaniu wiedzy, a Richards jest jedyną osobą, co do której T'Challa jest pewien, że będzie w stanie się odnaleźć. Gdy w końcu docierają na dno, Reed zauważa starą studnię oznaczoną symbolami starszymi od pisma demotycznego i pyta, czy właśnie dlatego tu przybyli. T'Challa zwraca jego uwagę na pozostający dotychczas w mroku olbrzymi posąg Amona-Re i oświadcza, że ich podróż dopiero się rozpoczyna.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four #607 Fantastic Four #607 Fantastic Four #607 Fantastic Four #607 Fantastic Four #607 Fantastic Four #607 Fantastic Four #607

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.