Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #688

Amazing Spider-Man #688

Amazing Spider-Man #688

"No turning back" Part 1: "The Win Column"

Postacie
Zapowiedź

• Nie trzeba czekać na film, by zobaczyć pojedynek Pająka z Lizardem.
• Spider-Man pomiędzy dwoma potworami, gdy Morbius próbuje wyleczyć Lizarda i przywrócić Curta Connorsa.

Streszczenie

Teraz. Kanały pod Nowym Jorkiem. Spider-Man od dłuższego czasu zaciekle walczy z Lizardem. Jaszczur przypomina im ostatnią konfrontację, kiedy to Spidey przegrał i pozwolił jemu i jego armii panować w podziemiach.

Po jednym z ciosów Peter ląduje na stosie szkieletów. Okazuje się, że tak skończyli poplecznicy Lizarda - jako pożywienie. Spider jest wściekły na przeciwnika, ale także na swoja bierność - w końcu wiedział, do czego zdolny jest gadzi złoczyńca. Atakuje z nową energią. Ma zamiar wygrać i jest przygotowany do tego starcia.

Osiem godzin wcześniej. Nabrzeże. Do portu wpływa statek z członkami Horizon Labs. Naukowcy witani są jako bohaterowie, którzy pomogli w walce z Doctorem Octopusem. Jedną z osób jest Peter. Max Modell zostaje poinformowany, że biuro burmistrza przywróciło prąd do ich budynku. A wszyscy zostają zaproszeni, ku zdziwieniu Parkera, do klubu "MJ's".

Później, klub "MJ's". Peter czuje się dziwnie na przyjęciu, w klubie należącym do Mary Jane i wśród gości - niemalże wszystkich osób jakie poznał w życiu - dawnych szkolnych kolegów, pracowników Daily Bugle i laboratoriów Horizon. Na dodatek wszyscy, prócz niego, świetnie się bawią. W końcu zjawia się gospodyni i zabiera Petera na pogawędkę. M.J. mówi Peterowi, że cała ta impreza jest na jego cześć. Chciała, by ten chociaż raz po tym jak uratuje świat dostał coś na kształt nagrody. Parker nie potrafi jednak bawić się, wciąż przeżywa smutek po tym, jak zostawił Silver Sable na pewną śmierć. A obiecał sobie przecież, że nikt nie zginie, kiedy on jest w pobliżu. Mary Jane przypomina mu, że jest tylko człowiekiem, co prawda niezwykłym, ale jednak z ograniczona mocą. Załamany Peter mówi, ze do niedawna jeszcze wierzył, że jest w stanie dotrzymać złożonej sobie obietnicy, ta nadzieja nie pozwalała mu ześwirować.

Teraz, kanały. Spider wyciąga schowany w załomie ściany harpun, i informuje gadziego przeciwnika, że to nie kolejna bójka, ale polowanie. Chwilę później wbija broń w ramię Jaszczura.

Cztery godziny wcześniej. Carlie Cooper informuje Spider-Mana, iż z cmentarza zniknęło ciało Billy'ego Connorsa, sprawcą był... Morbius. Chwilę później Spider jest już w Horizon Labs. Wchodzi do laboratorium Morbiusa i widzi ciało chłopca na stole. Wściekły atakuje wampira, ale ten szybko tłumaczy, iż potrzebował ciała, by pobrać od niego D.N.A.. Dzięki temu ma lek, który przywróci Lizardowi ludzką postać.

Teraz. Kanały. Lizard przygotowuje się do zadania ciosu Spider-Manowi. Nagle z cienia wynurza się Morbius i aplikuje mu lekarstwo. Wydaje się jednak nie skuteczne.

Dwie godziny wcześniej. Morbius obiecuje, iż jego lek zadziała. Zaaplikują go za pomocą harpunów. Spider-Man powątpiewa jednak w sens przedsięwzięcia. Od śmierci Billiego wie, że z osobowości Connorsa nie zostało nic.

Teraz. Spidey informuje Lizarda, iż ma zamiar zapisać to starcie po stronie zwycięstw. Ustawia Jaszczura na miejscu, dzięki czemu Modell i jego towarzysze mogą porazić gada prądem. Działa to jak katalizator. Gad przemienia się w Connorsa. Ale tylko ciało się zmienia. Nie ma bowiem Curta Connorsa, jest tylko Lizard.

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #688 Amazing Spider-Man #688 Amazing Spider-Man #688 Amazing Spider-Man #688 Amazing Spider-Man #688 Amazing Spider-Man #688 Amazing Spider-Man #688

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.