Avalon » Serie komiksowe » Secret Avengers » Secret Avengers #28

Secret Avengers #28

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in AvX!
• Avengers opracowali metodą na uchronienie rodzinnej planety Kree przed Phoenix, ale na drodze staje im... Captain Marvel!
• Czy Protector i Ms. Marvel otrząsną się na czas, by pomóc towarzyszom?
• Kiedy wszystko inne zawiedzie, jeden ze Mścicieli będzie musiał się poświęcić. Ale czy jego śmierć wystarczy?

Cytat

Mar-Vell, poświęcając swe życie: "I didn't miss life."

Streszczenie

Captain Marvel, Ms. Marvel i Protector transportują Visiona, by był stracony ze swoimi towarzyszami. Syntezoid wykorzystuje tę okazję, by zakłócić kierujący nimi przekaz. Udaje mu się. Kree i Danvers nie mogą uwierzyć, co zrobili.

Przybywają na czas, by powstrzymać egzekucję Briana, Brunhilde i Jamesa. Vision uwalnia spod wpływu kapłana ludność i zaleca im jak najszybszą ewakuację.

Wiedząc, że ludność wymaka się spod jego kontroli Najwyższy Kapłan nie przejmuje się zbytnio, bo Phoenix Force jest już bardzo blisko. Nie potrzebuje już też swojego syna-telepaty, dzięki któremu manipulacja Kree była możliwa. Zabija go więc. Avengers przybywają do jego kwater w samą porę by zobaczyć, jak strzela sobie w głowę.

Mściciele zastanawiają się co zrobić, nie zdążą ewakuować planety. Beast ma plan, ale Carol może zapłacić za to najwyższą cenę. Kobieta jest gotowa.

Flota na orbicie planety próbuje bezskutecznie odgonić kosmiczny byt. Odnoszą wielkie straty. Nagle wśród nich pojawiają się Thor i Ms. Marvel. Kobieta zaczyna czerpać energię z lokalnej białej dziury ryzykując zniszczenie życia po jej drugiej stronie. Carol przemienia się w Binary i zaczyna absorbować Phoenix Force. Tymczasem Thor otwiera Mjolnirem portal do granic rzeczywistości, przez który Danvers zaczyna wysyłać energię. Phoenix Force to jednak dla niej zbyt wiele, nie jest gotowa poświęcić swego życia. Zawodzi.

Spadającą w atmosferę kobietę łapie Captain Marvel. Wyprzedza go Captain Britain, zdeterminowany, by dać z siebie wszystko. I przez kilka chwil udaje mu się, Phoenix Force zaczyna się cofać. Tymczasem Mar-Vell orientuje się, że kosmiczny byt nie przestanie dopóki nie odzyska energii, którą wydał na jego wskrzeszenie. Pomimo protestów Carol i Briana oddaje się Feniksowi w ofierze. Energia zabiera to, co wcześniej dała, i odlatuje, zostawiając zwłoki Mar-Vella unoszące się w próżni.

Z pomocą Kree Mściciele odbudowują quinjet zdając sobie sprawę, że to jeszcze nie koniec ich potyczki z Phoenix Force. Uratowali Halę, ale czy uda im się uratować Ziemię? Dzięki ofierze dawnego przyjaciela są zdeterminowani, by dać z siebie wszystko.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Secret Avengers #28 Secret Avengers #28 Secret Avengers #28 Secret Avengers #28 Secret Avengers #28 Secret Avengers #28 Secret Avengers #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.