Avalon » Serie komiksowe » Avengers Academy » Avengers Academy #31

Avengers Academy #31

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in AvX!
• Czy uczniowie Akademii przeszli na stronę mutantów?
• Gościnnie: Sebastian Shaw!

Cytat

Tigra: "We're going to have some explaining to do when Cap and the others get back."
Hercules: "Not to worry, milady. Hercules shall do the talking."
Tigra: "Maybe we'll get lucky and the world will end."

Streszczenie

Shaw radzi zdziwionym studentom Avengers Academy, by nie mieszali się do jego spraw. Tymczasem dr Kavita Rao uzyskuje połączenie z Hazmat i tłumaczy jej, co zaszło, oraz jaki ich zdaniem może być cel Shawa. Dziewczyna atakuje więc napastnika.

Gest ten zostaje źle odebrany przez Światełka, którzy stają w obronie Shawa. Zaczyna się bitka między młodymi X-Men a Avangers. Walkę przerywa wniosek, do którego wspólnie dochodzą X-23 i Finesse – że Shaw nie chce zabić młodych mutantów, ale pomóc im uciec. Wtedy na miejscu pojawiają się Tigra, Herc, Rao i Jeffries z Sentinelem.

Greer nie chce pozwolić mutantom na odejście, a wtedy Laura staje w ich obronie. Swoimi argumentami wspiera ją Finesse. Twierdzi, że skoro młodzi X-Men mogli podejmować w walce decyzje, od których zależało ich życie, to tym bardziej powinni móc podjąć decyzję teraz. Pozostałe nastolatki przyznają jej rację. Kiedy Tigra zauważa, że i pozostali dorośli są po stronie mutantów, komunikuje młodzieży, że nie opuszczą terenu akademii bez walki.

Rozpoczyna się pojedynek, w którym młodzież udaje, że atakuje, a dorośli udają, że się bronią. Wszystko po to, by nagrywające wszystko kamery Pyma zarejestrowały, że Herc i Tigra do końca wykonywali swe obowiązki.

Po chwili dorośli są pokonani. Młodzi mutanci zastanawiają się, co dalej. Shaw informuje, że chciałby odszukać Hope, ale jego obecność będzie tylko problemem, więc gdzieś się zaszyje. Tigra jeszcze ostrzega, że jeśli kiedykolwiek da jej powód, by pożałowała swej decyzji, wtedy go odnajdzie. Pozostali chcą odszukać Summersównę. Proponują Laurze, by poszła z nimi, ale ta odmawia. Zostaje też Loa, która chce się nacieszyć falami.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers Academy #31 Avengers Academy #31 Avengers Academy #31 Avengers Academy #31 Avengers Academy #31 Avengers Academy #31 Avengers Academy #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.