Avalon » Serie komiksowe » Avengers vs. X-Men » Avengers vs. X-Men #6

Avengers vs. X-Men #6

Avengers vs. X-Men #6

"Avengers vs. X-Men" Part 6

Postacie
Zapowiedź

• Początek Drugiego Aktu!
• Czym jest Pax Utopia?
• Phoenix na Ziemi!
• Scarlet Witch wkracza do akcji.

Streszczenie

10 dni później. Samolot ląduje na Utopi. Wysiada z niego Professor X, a wita go Magneto. Obecnie schronienie mutantów nie jest już wyspą, a wspaniałym latającym miastem. Wszystko dzięki mocy Phoenix Five. Erik odprowadza swojego przyjaciela na spotkanie z Cyclopsem. Teraz Scott także potrafi czytać w myślach i wie, po co jego mentor przybył. Uważa, że ludzkość się ich boi. Oni tym czasem dają im same dary. W tym momencie dzięki ich mocą panuje pokój tam, gdzie szalała wojna, gdzie był głód rośnie zboże, gdzie była susza tryskają nowe źródła. Ofiarowali światu nowe źródła energii niezbędnej w rozwoju cywilizacji. Ludzkość od zawsze bała się przyszłości, ale w końcu ja zaakceptują.

Avengers Tower, 2 dni później. Captain przyjmuje meldunek od Iron Fista z ich akcji w Helsinkach. Mieli tam rozbić bazę Hydry. Kiedy już mieli wracać odebrali sygnał o zagrożeniu od NATO. Na miejscu okazało się, że maja do czynienia z grupą istot władającą elektrycznością. Nie mieli z nimi szans. Kiedy wydawało się, że już po nich pojawili się. X-Men. A dokładniej pojawił się tylko Colossus. Sam zakończył tą walkę. Nie było jednak żadnego pokazu mocy. Siadł z przywódca napastników i całą sprawę obgadał. Napastnicy zgodzili się robić za źródło energii dla sporej części Europy. Po skończeniu romowy Cap idzie do laboratorium, gdzie jajogłowi zastanawiają się, jak powstrzymać Phoenix. Opowiada im o ostatnich wydarzeniach i prosi o szybkie rozwiązanie. Black Panther sugeruje, że nie bardzo mają co robić, a Phoenix Five nie dało im jeszcze powodu, abym im nie ufać. Reszta to olewa i zastanawia się na jakąś śmiercionośną Bronią. Przerywa im Beast. To szaleństwo. Mutanci zmieniają Ziemię na lepsze, a oni dyskutują o tym, jak ich zabić. Nie ma zamiaru brać w tym udziału i odchodzi.

Cyclops przychodzi do Hope, która z dachu Utopii spogląda na Ziemie. Zapewnia ją, że nie jest to więzienie i w każdej chwili może odejść. Dziewczyna jednak czuje jak mocą ją wzywa i wydaje się jej, że może ją zaakceptować. Scott nie chce jej jednak oddać. Kiedy miała swoją szansę, dziewczyna ją odrzuciła.

Później w Kun Lun. Thunderer zamartwia się obecną sytuacją i postanawia zaczerpnąć informacji. Udaje się do strzeżonej biblioteki, w której urzęduje stary bibliotekarz. Starzec jest ślepy. Lei-Kung chce uzyskać dostęp do Księgi Upadłych. Staruszek prowadzi go do osobnego pomieszczenia, w którym spoczywa tylko ta księga. Okazuje się, że jego oczy znajdują się na dłoniach. Odczytuje z księgi historię dawnej Iron Fist, która powstrzymała Phoenix przed zniszczeniem Ziemi.

Biały Dom, 3 dni później. Cap, Iron Man i Black Panther stają przed prezydentem. Biały Dom właśnie otrzymał raport, że jakaś była baza S.H.I.E.L.D. został przekształcona przez mutantów w szkołę. To kolejna tego typu akcja po ich ostatnim oświadczeniu. Niedawno pojawili się na posiedzeniu ONZ i oświadczyli, że dali Ziemi wszystko co potrzebuje: jedzenie, wodę i energię i teraz zrobią jeszcze więcej. Dają im wolność i bezpieczeństwo. Zakazują budowania nowej broni, nie będą tolerować wojny i przemocy. Prezydent docenia te działania, ale nie ufa mutantom. Odczuwa ciągłe zagrożenie. Trzeba coś z tym zrobić.

Gdzie indziej. Pierwsi Avengers staja naprzeciwko Phoenix i zostają spaleni na popiół. To wizja, jaką ma Scarlet Witch.

Teraz. Vision i Mockinbird nadzorujący akcję z ziemi, dają drużynie uderzeniowej zielone światło.

3 godziny wcześniej na odprawie wyjaśniono, że ich jedynym celem jest zdobycie Hope. Dostaną też nowe zbroje, które im pomogą, ale nie wytrzymają one długo. Black Panther oświadcza, że nie weźmie w tym udziału. Reszcie Iron Man tłumaczy plan działania.

Teraz. Drużyna wyskakuje z samolotu. Po chwili lądują na Utopi i rozpoczynają atak. Natychmiast wyczuwa to Emma i Scott, który decyduje, że sami się tym zajmą. Avengers szybko ogłuszają młodych mutantów i łapią Hope. Wolverine wyczuwa jednak kłopoty i po sekundzie przybywają Cyclops i Emma. Bohaterowie atakują, ale są bez szans. Zostaje tylko Thor, ale i on musi skapitulować. Nagle Emma zaczyna wyczuwać chaos. To Scarlet Witch. Wanda prosi przywódcę mutantów, aby to skończył. Avengers zaatakowali, ale teraz odejdą z nią. To samo tyczy się Hope. Dziewczyna chce z nią iść. Scott obiecywał jej, że to nie jest więzienie i postanowiła stąd odejść. Cyclops nie chce się na to zgodzić. Łapie Scarlet Witch, ale szybko cofa rękę zdziwiony, że to go bolało. Wanda teleportuje wszystkich. Summers jest zdenerwowany. Nie ważne co zrobią, ludzkość wciąż chce ich zniszczyć. Bo wie, że przed odwetem obronią ich tzw. "bohaterowie". Czas z tym skończyć. No more Avengers.

Autor: Spell

Galeria numeru

Avengers vs. X-Men #6 Avengers vs. X-Men #6 Avengers vs. X-Men #6 Avengers vs. X-Men #6 Avengers vs. X-Men #6 Avengers vs. X-Men #6 Avengers vs. X-Men #6 Avengers vs. X-Men #6 Avengers vs. X-Men #6 Avengers vs. X-Men #6 Avengers vs. X-Men #6 Avengers vs. X-Men #6 Avengers vs. X-Men #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.