Avalon » Serie komiksowe » Avengers vs. X-Men » Avengers vs. X-Men #5

Avengers vs. X-Men #5

Avengers vs. X-Men #5

"Avengers vs. X-Men" Part 5

Postacie
Zapowiedź

• Ogniste zakończenie Pierwszego Aktu!
• Podczas starcia na księżycowym placu boju, losy konfliktu się odwrócą!
• Phoenix Force znajduje gospodarza! Czy wszelka Nadzieja znikła?

Cytat

Phoenix Cyclops: "We are more than you now. More than human... more than mutant. Our task is more than you can conceive. As you cannot stop tomorrow, you cannot stop us. Do not even try."

Streszczenie

Księżyc. Rozpoczyna się walka między X-Men a Avengers. Wybuchem mocy Phoenix przerywa ją Hope, która orientuje się, że nie uda jej się nad tym zapanować. Prosi Logana o to, by zrobił swoje. Poparzony do kości mutant chce spróbować, ale powstrzymują go promienie optyczne Cyclopsa.

Tymczasem Tony Stark i Hank Pym kończą kalibrować nowy wynalazek Iron Mana. Jest to gigantyczny robot, który ma pomieszać szyki Phoenix Force.

Bohaterowie tłuką się w najlepsze. Wolverine'owi udaje się zadać rany Cyclopsowi, ale wtedy nad powierzchnią Księżyca zawisa ognisty ptak. Z przestrzeni kosmicznej obserwują to Beast i jego towarzysze, na planecie telepatyczny sygnał odbiera Xavier i jego syn David, podobnie jak Lei Kung w mieście K'un Lun oraz Scarlet Witch.

Tony Stark startuje.

Captain America prosi, by Cyclops odsunął się od Hope i pozwolił im ją jak najszybciej stąd zabrać. X-Men są jednak zdania, że właśnie wypełnia się przeznaczenie i nie pozwolą, by Avengers stanęli mu na drodze.

Iron Man odpala zakłócacz Phoenix Force. Fala uderzeniowa powala wszystkich na Księżycu.

Kurz opada. Avengers są poturbowani. Stark też nie wie, czy jego wynalazek zadziałał. Wtedy Rogers widzi piątkę X-Men, w których wniknęła Phoenix Force.

Przez Starka Phoenix Force zamiast wniknąć w Hope związała się z Cyclopsem, Emmą, Namorem, Colossusem i Magik. Opętani mutanci mówią, że zabiorą Hope w miejsce, gdzie wyzdrowieje, by mogło dopełnić się jej przeznaczenie. Kiedy dziewczyna będzie odzyskiwać siły, oni będą robić to, co konieczne. Avengers nie chcą się na to zgodzić, ale nie mogą nic zdziałać przeciwko mocy Phoenix.

Phoenix Five z Hope w ramionach rusza w drogę powrotną na Ziemię.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers vs. X-Men #5 Avengers vs. X-Men #5 Avengers vs. X-Men #5 Avengers vs. X-Men #5 Avengers vs. X-Men #5 Avengers vs. X-Men #5 Avengers vs. X-Men #5 Avengers vs. X-Men #5 Avengers vs. X-Men #5 Avengers vs. X-Men #5 Avengers vs. X-Men #5 Avengers vs. X-Men #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.