Avalon » Serie komiksowe » Wolverine » Wolverine #308

Wolverine #308

Wolverine #308

"Rot" Part 4

Postacie
Zapowiedź

• Wolverine walczy z Dr. Rotem o kontrolę nad swoim umysłem.
• Czy Wolverine'owi uda się zniszczyć ostatni element programu Weapon X?

Streszczenie

Doktor Rot zwierza się swojemu prapradziadkowi, przyznając, że wszystko, co zrobił, zrobił z myślą o nim i o jego uzdrowieniu. Ma nadzieję, że jego mentor jest z niego dumny, nie jest bowiem w stanie odczytać jego myśli tak, jak to robi z "plebsem". Na razie jednak razem z nim i ciałem Tatera ogląda w telewizji agentów FBI okrążających rezydencję, nie zamierzając pozwolić, by zepsuli oni zjazd rodzinny.

Dwóch agentów przekrada się między stojącymi przed domem przyczepami kempingowymi, z jednej z których wyskakuje na nich Charlie Chainsaws. Słysząc odgłosy walki, kolejnych dwóch, znajdujących się bliżej budynku, próbuje się z nimi skontaktować, nie zauważając siedzącej na werandzie Baylee Ann. W tym samym czasie Wells próbuje się bronić przed Siostrą Fester i Mamą, zostaje mu jednak wstrzyknięty specyfik, od którego od razu traci przytomność.

Czekająca przy samochodach Melita zaczyna tracić cierpliwość i stwierdza, że powinien być z nimi Logan. Jak na zawołanie, pojawia się przed nią Wolverine, a raczej Tater w jego ciele. Zaczyna dobierać się do reporterki, szczegółowo opisując, co zamierza jej zrobić, kobieta jednak szybko powala go na kolana celnym kopniakiem w czułe miejsce i zaczyna uciekać. Tater podąża za nią, nie przestając mówić o tym, co jej zrobi, jednocześnie jednak cały czas krąży mu po głowie fraza-hasło, która "wyłączyła" umysł Logana. Uciekająca Melita tymczasem wpada na Charliego i Baylee Ann, która stwierdza, że Tater powinien się pośpieszyć i ją zabić – tylko ona została. Wtedy jednak osobowość Logana w końcu odzyskuje kontrolę nad ciałem, a mutant zabija zaskoczonych przeciwników. Nic nie mówiąc, opuszcza Melitę i udaje się z powrotem do rezydencji.

W szopie Siostra Fester i Mama zastanawiają się, co zrobić z Wellsem, domyślając się, że Doktorowi przydałby się człowiek w FBI. Nim jednak zdążą podjąć jakąkolwiek decyzję, do pomieszczenia wpada Wolverine.

W swojej "sali operacyjnej" Rot, zniecierpliwiony, wzywa swoje asystentki, a gdy te nie odpowiadają, próbuje również z resztą swojej "rodziny". Jedynym, który stawia się na zawołanie, jest jednak Logan, który ściągnął też prapradziadka Rotwella, odłączonego od utrzymujących go przy życiu maszyn. Doktor próbuje go spacyfikować zaprogramowaną formułką, ta jednak nie działa. Zafascynowany faktem, że Loganowi udało się zwalczyć tę część programowania, Rot pyta, jak mu się to udało. Mutant stwierdza jedynie, że pora skończyć tę walkę i szykuje się do zadania ciosu. Wtedy atakują go mózgostwory stworzone z części jego mózgu, co daje Rotowi czas na ucieczkę. Szaleniec, nadal pod podziwem faktu, że mutantowi udało się "wyleczyć" spod jego kontroli, zaczyna się zastanawiać, czy uda mu się też zregenerować to, co sam niszczy – jego własne myśli i wspomnienia, które zyskały ciało. Wolverine przebija się jednak przez potwory i wbija się w ciało Rota. Ranny, Doktor uświadamia mutantowi, że istnieje znacznie więcej fraz-haseł, które odkrył, ten jednak nie słucha i, podkreśliwszy, że nie jest przez nic kontrolowany i robi to z premedytacją, odcina przeciwnikowi głowę.

Podpaliwszy rezydencję, Logan zanosi nadal nieprzytomnego agenta Wellsa do Melity, stwierdzając, że jeśli będzie chciał z nim omówić ostatnie wydarzenia, będzie mógł go znaleźć w jego szkole. Gdy Reporterka pyta, czy nie powinni porozmawiać, ten przyznaje, że jej nie pamięta.

Jakiś czas później, Instytut Jean Grey. Logan przechadza się korytarzami, myśląc o tym, co usłyszał od Rota i czując, że to dopiero początek. Rozgląda się po swoich uczniach, odkrywając, że niektórych nawet nie pamięta – jego mózg się zregenerował, pozostawił jednak w jego pamięci białe plamy.

Gdzie indziej. Ciężko ranna Siostra Fester dociera do przerdzewiałej maszyny ukrytej gdzieś w lesie i uruchamia ją. Po chwili z kontenera wypada ciało, które... przeprasza swego prapradziadka za to, co się stało, zapewniając, że przyniesie chwałę rodzinie Rotwellów. Na początek Doktor Rot zamierza odnaleźć wszystko, co może na temat programu Weapon X.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine #308 Wolverine #308 Wolverine #308 Wolverine #308 Wolverine #308 Wolverine #308 Wolverine #308

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.