Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 2 » Uncanny X-Men vol. 2 #13

Uncanny X-Men vol. 2 #13

Postacie
Zapowiedź

• Hope ucieka, aby uratować swoje życie, ale czy może uciec przeznaczeniu?
• Co porabiał Mr. Sinister od czasu UNCANNY X-MEN #3? I co robi podczas gdy X-Men walczą z the Avengers?

Cytat

Storm, opowiadając o tym, jak pokonał ją Black Panther: "'Husband'. Hmm. I think I'm going to have to start experimenting with 'estranged husband'."

Streszczenie

Księżyc. Avengers i X-Men zaczynają walczyć o Hope.

Jedna z kryjówek X-Men. Magneto prowadzi poturbowaną Psylocke. Na miejscu odnajdują Storm opiekującą się rannym w starciu z Black Widow Doktorem Nemezisem. Ororo informuje, że Cyclops i reszta nie mogli czekać i wyruszyli na Księżyc. Eric zastanawia się, jak mogliby do nich dołączyć. Prócz Magik tylko Pixie mogłaby ich teleportować, ale od kiedy młodzież zbiegła z Avengers Academy, nie wiedzą, gdzie jej szukać.

Utopia. Pixie teleportuje to Transonic, Primala i Velocidada. Ten ostatni znalazł wiadomość od Hope, że powinni się skontaktować z Unitem. Walijka teleportuje ich więc do celi robota. Ten domyśla się, po co przybyli.

Storm opowiada, że po tym jak w Wakandzie znokautował ją własny mąż, Danger ewakuowała ją i Nemezisa. Psylocke opowiada, jak Red Hulk złamał jej rękę. X-Men zauważają, że do walki stanęli też ci, którzy wcześniej opowiedzieli się po stronie Wolverine'a. Tylko Logan, Quicksilver i Beast trzymają z Avengers. Wodą wypijają toast za tych, którzy są na Księżycu.

Unit wyjaśnia nastolatkom, że Phoenix, jako stała siła wszechświata, nie lubi, kiedy się w niej mąci, a tym właśnie były słowa "No more mutants". Przybywa na Ziemię, by przywrócić równowagę. Cokolwiek to znaczy. Unit opowiada, że miliard lat wcześniej był świadkiem, jak na jednej z planet pojawił się "mesjasz" i jego pięciu uczniów. Wezwali Phoenix i stali się jej gospodarzami. Opowieść przerywa Laurie zastanawiając się, dlaczego Unit nie poradził Hope, by udała się na Księżyc z nimi, aby – podobnie jak miliard lat wcześniej tamten mesjasz – stawić czoła Phoenix Force w grupie. Na to robot odpiera, że wie, co by się wtedy stało, więc teraz sprawdzi, co się stanie, gdy przy mesjaszu zabraknie tych z nim związanych.

Tymczasem X-Men zastanawiają się, jak dotrzeć na Księżyc bez teleportera. Eric wpada na pomysł, by wykorzystać Danger, która może zmienić się w jakiś pojazd. Storm jednak nie wie, gdzie Danger jest.

Pixie i Światełka planują udać się na Księżyc, ale wtedy Walijka zostaje znokautowana. To Danger. Zaczyna walczyć z nastolatkami jednocześnie tłumacząc, że nie ma wyboru, bo to Unit ją kontroluje.

Tymczasem Magneto, Storm i Psylocke decydują się pożyczyć statek od Abigail Brand. W tej samej chwili na Księżycu do czegoś dochodzi i Psylocke pada nieprzytomna. Po chwili odzyskuje przytomność i mówi, że jest już za późno.

Pixie i Światełka budzą się na plaży na Utopii nie pamiętając ostatnich wydarzeń. Na nocnym niebie zauważają spadającą gwiazdę. Nie wiedzą, że to Phoenix Five, czyli Cyclops, Emma Frost, Namor, Magik i Colossus z mocą Phoenix.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 2 #13 Uncanny X-Men vol. 2 #13 Uncanny X-Men vol. 2 #13 Uncanny X-Men vol. 2 #13 Uncanny X-Men vol. 2 #13 Uncanny X-Men vol. 2 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.