Avalon » Serie komiksowe » Web of Scarlet Spider » Web of Scarlet Spider #1

Web of Scarlet Spider #1

Web of Scarlet Spider #1

"Virtual Mortality" – Part 1 : "There's A New Spider In Town"

Postacie
Streszczenie

Scarlet Spider szybując przez miasto jest świadkiem próby napadu przez grupę złodziei na jednanego z mieszkańców tej metropolii. Po krótkiej wymianie zdań i ciosów Ben pokonuje przeciwników.

Gdy na jednym z pobliskich dachów Ben szykuje się do zmiany w cywilne ubrania, jego pajęczy instynkt zaczyna ostrzegać go o niebezpieczeństwie. Po chwili dostrzega, jak helikopter z podpiętą platformą magnetyczną próbuje przechwycić samochód dostawczy jadący ulicą. W środku znajdują się Vic i Orlando, którzy starają się uciec. Bezskutecznie. Scarlet Spider wkracza do akcji. Najemnicy, z którymi walczy, mają dość zaawansowane kostiumy, które między innymi wytwarzają wielką zieloną mgłę. Skutkuje to tym, iż po krótkiej chwili zarówno Vic i Orlando oraz helikopter z najemnikami uciekają. Przybyli na miejsce policjanci odkrywają, że w samochodzie znajdowały się części komputerowe, skradzione z laboratoriów firmy Vytek. Słyszący to Ben nie może sobie darować, że próbował ochraniać złodziei.

Najemnicy składają raport o niepowiedzeniu swojej szefowej, którą okazuje się być Doctor Octopus. Kobieta jest wściekła, że ponownie na jej drodze stanął Pająk i przeszkodził w zdobyciu technologii, którą bardzo potrzebuje. Dywagacje przerywa jej tajemniczy wspólnik, który pojawia się na ekranie komputera. Po krótkiej rozmowie Carolyn uspokaja go, że zdobędą sprzęt oraz pozbędą się konkurencji.

Ben powraca do apartamentu, w którym mieszka razem ze swoim przyjacielem, Sewardem Trainerem. Opowiada mu o tym, co się przed chwilą wydarzyło. Odmawia, gdy przyjaciel proponuje mu pracę w roli asystenta. Wyrusza by znaleźć pracę i dzięki temu stanąć finansowo na własnych nogach.

Tymczasem Vic i Orlando informują swojego szefa, pana Tso, o niepowodzeniu ich misji kradzieży części komputerowych. Ten nakazuje swoim współpracownikom eliminację Vica, ponieważ to on miał zapewnić bezpieczeństwo w trakcie kradzieży.

Po kilku nieudanych próbach Ben znajduje pracę w roli kelnera w klubie Noir. W trakcie rozmowy z kierownikiem o imieniu Joey, udaje mu się złapać kelnerkę, która potknęła się i prawie upuściła tacę.

Przemierzający miasto Scarlet Spider jest świadkiem kolejnej próby porwania samochodu ze sprzętem komputerowym, którego pilnowali policjanci. Tym razem najemnicy są skuteczni i uciekają helikopterem z samochodem podczepionym na platformie magnetycznej. Ben obiecuje sobie, że musi dopaść tych złoczyńców.

Jadący samochodem pan Tso otrzymuje informację, iż jego konkurencja przechwyciła towar, który on chciał zdobyć. Po dotarciu w okolice klubu Noir wita go Joey, który mówi mu o zatrudnieniu nowego pracownika.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Web of Scarlet Spider #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.