Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #9

Amazing Spider-Man #9

Amazing Spider-Man #9

"The Man Called Electro!"

Postacie
Cytat

"If this was a movie, I'd gasp in shock and then I'd say: 'Good heavens! The Butler!' But this guy I never saw before!" - Spider-Man po zdemaskowaniu Electro.

Streszczenie

Spider-Man w ogromnym pośpiechu mknie nad ulicami Nowego Jorku. Przestępcy na jego widok oddają się w ręce policji, a przechodnie stają w zdumieniu. Blisko swego domu na powrót jednak staje się zwyczajnym Peterem Parkerem i biegnie do cioci May, która, chora, potrzebuje lekarstwa, niesionego przez jej wychowanka. Po zażyciu medykamentu zasypia, a Pete czuwa nad jej spokojnym snem.

Zło jednak nie śpi. W innej części miasta, kolejny superprzestępca szykuje się by rozpocząć karierę. Electro ładuje się energią elektryczną, po czym obrabowuje przewożący złoto wóz opancerzony. Dzięki swym umiejętnościom kontrolowania i strzelania elektrycznością, dokonuje tego z łatwością.

Następnego dnia, po zbadaniu cioci May, lekarz stwierdza, że musi ona udać się do szpitala. Peter jest tym tak zafrasowany, iż nie zauważa nawet docinków ze strony rówieśników w szkole. Nie spostrzega także Flasha, który, mając wyrzuty sumienia, chce porozmawiać z Parkerem.

Po szkole Peter odwiedza w szpitalu, czekającą na operację, ciocię. W jej pokoju spostrzega Betty Brant. Po krótkiej rozmowie Parker przebiera się w strój Spider-Mana, by zacząć zarabiać na leczenie cioci, tymczasem Betty podejrzewa, że nastolatek skrywa jakiś wielki sekret.

Niestety szczęście nie uśmiecha się do pajęczego herosa. Zaczyna padać deszcz, co uniemożliwia mu robienie zdjęć. Wraca więc do domu, gdzie suszy kostium i przystępuje do nauki.

Nazajutrz, w banku Forest Hill, J. Jonah Jameson korzysta z usług instytucji. Ku jego zdumieniu, spokojny dzień przerywa pojawienie się Electro. Przestępca rozpoznaje J.J.J., co sugeruje wydawcy Daily Bugle, że złoczyńca musi być kimś, kogo on zna. Electro, w tym czasie, rabuje bank i ucieka z gotówką. Jonah zaś jest już pewien, że poznał drugą tożsamość złodzieja, jest nią Spider-Man! O czym nie omieszkał powiadomić policję oraz wydrukować informację w gazecie, budząc podejrzenia w mieszkańcach Nowego Jorku.

Niepokoi to również Parkera, który właśnie przebywa w szpitalu. Okazuje się, że operacja jego cioci kosztować będzie 1000 dolarów. Peter prosi by kontynuowano leczenie, a sam udaje się do Daily Bugle, by poprosić o pieniądze Jamesona. Ten oczywiście odmawia, lecz stwierdza, że jeśli Peter udowodni, że Spider-Man i Electro to ta sama osoba, wymagana suma się znajdzie. Parker zamiast tego postanawia odnaleźć Electro i zainkasować nagrodę, jaka jest obiecana za jego schwytanie.

Po długich poszukiwaniach, superbohater odnajduje przestępcę, który znów jest w trakcie kradzieży. Po kilku zdjęciach, Spider-Man rusza do walki. Nie trwa ona długo, jak tylko heros dotyka Electro, zostaje porażony prądem i traci przytomność. Złodziej jest przekonany, że tak wielki ładunek zabił Spidey'a i odchodzi. Niedługo potem Peter postanawia zrobić zdjęcia własnej osoby i sprawić by całość wyglądała na zmianę Electro w Spider-Mana.

Następnego dnia, okazuje się, że sztuczka Parkera się opłaciła. Jameson daje pieniądze chłopakowi, który jednak dręczony jest wyrzutami sumienia i postanawia zadośćuczynić za kłamstwo, jakiego się dopuścił. Kolejne informacje w gazecie, dodatkowo budzą zmieszanie opinii publicznej.

Tymczasem w swej sekretnej kryjówce, w samym centrum miasta, Electro cieszy się ze swych poczynań. Przypomina sobie też przeszłość, gdy był zwykłym elektrykiem, Maxem Dillonem, który pragnął tylko pieniędzy. Pewnego dnia, podczas pracy przy linii wysokiego napięcia, trafił go piorun. Niedługo potem, okazało się, że Dillon posiadł kontrolę nad elektrycznością, a jego ciało stało się żywym generatorem. Ładując się z każdym dniem coraz bardziej, postanowił zostać superprzestępcą.

Teraz jednak włamuje się do więzienia, by wypuścić z niego przestępców. Informacje o tym zdarzeniu dochodzą do uszu Petera Parkera. Niestety, nie może on opuścić szpitala, gdyż ciocia May przechodzi właśnie poważną operację. Razem z chłopakiem, w poczekalni, w milczeniu czeka na wynik Betty Brant.

Przy więzieniu zaś pojawia się J. Jonah Jameson, przekonany, że Electro i Spider-Man to ta sama osoba. Sam przestępca zaś próbuje przejąć kontrolę nad osadzonymi, lecz większość nie chce go słuchać. Całe miejsce znajduje się w chaosie, gdy kryminaliści ścierają się ze stróżami prawa.

W szpitalu zaś operacja zakończyła się całkowitym sukcesem. Uradowany Peter rozmawia z Brant, która informuje go, iż ich szef pojechał przyjrzeć się działaniom Electro z bliska. Betty nie chce, by Parker tam jechał, lecz on mówi jej, że potrzebuje pieniędzy, a za niebezpieczne akcje dostaje ich najwięcej. Betty uważa, że chłopak uzależnił się od zagrożeń i adrenaliny. Parker ma nadzieje, że kiedyś będzie mógł powiedzieć dziewczynie prawdę.

Niedługo potem Spider-Man pojawia się w więzieniu. Jego przybycie obserwuje m.in. zdruzgotany Jameson. Superbohater nakłada na siebie gumowe rękawice i buty, po czym rusza do akcji. Zaczyna walczyć z uciekającymi przestępcami oraz z Electro. W końcu więźniowie decydują się zaprzestać walki i próbują uciekać, lecz łapie ich policja.

Walka z Electro nadal jednak trwa. Elektryczny superprzestępca strzela prądem, po czym wyciąga rewolwer. Spider-Man rzuca w niego wiadrem z piaskiem i zalepia siecią broń. Złoczyńca atakuje kablami, lecz bohater używa szlauchu, by spowodować zwarcie i ostatecznie pokonać wroga. Następnie go demaskuje, lecz nie ma pojęcia, kim on jest. Na koniec zabiera swój aparat.

Jonah jest wściekły na Parkera. Gdy ten przychodzi, J.J.J. natychmiast chce go zwolnić i podać do sądu. Nie może go jednak zwolnić, bo nigdy go nie zatrudnił. A podać do sądu? Gdy otrzymał właśnie takie świetne zdjęcia? Jameson przecież tylko żartował. I przebaczy Peterowi, jeśli nie musi zapłacić za najnowsze fotografie. Parker uważa, że w ten sposób zadośćuczyni za wcześniejsze oszustwo i się zgadza.

Peter próbuje teraz dogadać się z Betty. Ta mówi, że została zraniona przez kogoś, kogo przypomina jej Parker. Chłopak myśli, że w ten sposób Brant daje mu do zrozumienie, iż chce by chłopak odszedł, co też czyni, nie słuchając dalszych wyjaśnień dziewczyny.

W szpitalu okazuje się, że May wróci do domu za kilka dni. Peter, po rozmowie z ciocią, wraca do domu. Przed wyjściem ze szpitala spotyka Betty Brant. Razem, zakochani w sobie, idą ciemną uliczką.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.