Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #686

Amazing Spider-Man #686

Amazing Spider-Man #686

"Ends of the Earth" Part Five: "From the Ashes of Defeat"

Postacie
Zapowiedź

• Obiecaliśmy Koniec Ziemi i... oto on!
• Gościnnie: zniszczona planeta.

Streszczenie

Granica Symkarii i Rumunii. Silver Sable z płaczem patrzy na płonące miasto. Peter rusza, aby ratować jak najwięcej ludzi. Black Widow każe mu przestać. Mówi, że ta połowa świata jest już stracona i muszą złapać odpowiedzialnego za zniszczenia Octopusa.

Tymczasem członkowie laboratorium Horizon analizują satelity Octaviusa. Zauważają w nich wiele elementów i rzeczy, które sami wymyślili. Niestety nie są w stanie dalej zlokalizować satelit. Uatu Jackson wpada jednak na pomysł, jak znaleźć bazę Dock Ocka - muszą tylko poczekać na jego kolejną transmisję.

Tymczasem Mysterio i Chamelon oglądają na monitorze kłótnię Widow i Pająka. Okazuje się, iż katastrofa w której centrum przebywają bohaterowie, nie miała miejsca, a spowite pożogą miasto jest efektem stworzonym przez mistrza iluzji.

Peter zaczyna podejrzewać, iż coś jest nie tak z miastem, ale nagle jego rozważania przerywa atak Chameleona w stroju imitującym Octaviusa.

Tymczasem prawdziwy Otto ma mały problem. Herosi zebrani przez Spider-Mana likwidują niektóre jego fabryki. Octavius prosi więc, w kolejnym wystąpieniu, aby ludzkość pomogła pozbyć się tych kilku terrorystów.

Silver Sable z furią atakuje, jak się jej wydaje, Octopusa. Ten, przestraszony, zaczyna prosić Mysterio o pomoc. Spider domyśla się, z kim walczą i szybko pokonuje Chameleona. Sinister Six traci kolejnego członka. Następnie Pająk przemawia do Mysterio za pośrednictwem stroju Kameleona. Prosi go, by się zastanowił co zrobi ze swoimi pieniędzmi, jeśli jednak Dr. Octopus zniszczy Ziemię, zamiast ją ocalić. Te słowa przekonują Becka do współpracy.

Nowy Jork. M.J. kupuje były klub Vulture'a - "The Wake".

Boston. Jameson senior próbuje porozumieć się z synem, ten jednak nie ma ochoty na rozmowę z ojcem.

Gwatemala. Mysterio wskazuje miejsce w dżungli jako kryjówkę Octopusa. Mimo niewidzialnego myśliwca należacego do Silver Sable, bohaterowie zostają wykryci i chwilę później strąceni. Spider-Man, Silver Sable, Black Cat i Mysterio stają do walki z nową wersją Sinister Six - kierowanymi przez Octaviusa Avengerami.

Zaczyna sie walka. Podczas niej Spider doznaje olśnienia. Wszystkie wynalazki jakich używa Doctor Octopus, to przeróbki jego wynalazków, jakie stworzył podczas pracy w laboratorium Horizon. Zastanawia się zatem, czy on sam nie jest winien obecnej sytuacji.

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #686 Amazing Spider-Man #686 Amazing Spider-Man #686 Amazing Spider-Man #686 Amazing Spider-Man #686 Amazing Spider-Man #686 Amazing Spider-Man #686

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.