Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #637

Journey Into Mystery #637

Postacie
Zapowiedź

• Bogowie uczynieni śmiertelnymi, a mutanci to ich jedyna nadzieja!
• Nieumarli kanibale szaleją po ulicach San Francisco, podobnie jak zakazana magia.
• Najbardziej epickie crossover roku 2012 (nie licząc tego, gdzie "A" walczy z "X").

Streszczenie

New Mutants stoją na środku ulicy zdziwieni nagłym zniknięciem bogów. Dani powoli nakreśla ich dalszy plan działania. Nagle wszyscy znajdują się z powrotem w kuchni, gdzie spokojnie jedzą śniadanie nie pamiętając o ostatnich wydarzeniach. Kiedy ktoś dzwoni do drzwi, X-Man wytrąca babeczkę z ręki Dani i każe jej się skupić. Przypomina jej, że dopiero co rozmawiali o wydarzeniach związanych z magią, kiedy nagle rzeczywistość została zmieniona. Ona i reszta drużyny powoli przypominają sobie, co się wydarzyło. Dzwonek do drzwi ciągle dzwoni, więc zdenerwowana Moonstar idzie otworzyć. Tam czeka na nią wielki blond mięśniak. Jest mechanikiem i właśnie odstawił naprawione auto drużyny. Mutanci rozpoznają w nim Thora i biegną za nim. W jego warsztacie próbują go przekonać, że to nie jest jego normalne życie. Jest Thorem – bogiem. Ten jednak bierze to za kawał i ich spławia.

W tym samym czasie Loki, który myśli, że nazywa się Luke, bawi się w wymyśloną przez siebie grę. Wyśmiewa go jego siostra – Leigh. Oboje wraz z matką wybierają się na przejażdżkę po okolicy, w czasie której zbierają materiały do recyklingu od okolicznych mieszkańców. Luke wymyka się na miasto. Błąkając się po okolicy spotyka innych bogów, którzy niczego nieświadomi wiodą żywot śmiertelników. Ostatecznie trafia na New Mutants. Chłopak jest bardzo zainteresowany obecnością bohaterów w ich okolicy i wypytuje ich o różne pierdoły. Ostatecznie ucisza go Dani i oznajmia mu, że chłopak jest Lokim. Opowiada mu o ostatnich wydarzeniach. Po tym, jak do rozmowy włącza się Cypher, Luke pada na ziemię. Kiedy odzyskuje świadomość okazuje się, że wszystko już pamięta. Każe on mutantom udać się do domu Sigurda i go przeszukać.

Drużyna przeszukuje mieszkanie, ale nic nie znajduje. Dołącza do nich Loki ubrany w jeden ze strojów New Mutants. Jest on wyraźnie za duży na niego. Nagle pojawia się Sigurd. Wyjaśnia się, że ukrywa się od dłuższego czasu. Disir są na niego strasznie cięte i chcą go pożreć. Kiedy zobaczył walkirię na progu swojego mieszkania myślał, że cała tajemnicy wyszła na jaw i spanikował. Czar który rzucił sprawia, że każdy pochodzenia Asgardziego będący w pobliży nie pamięta kim jest. Dzięki temu pozbył się zagrożenia ze strony Disir. Inni bogowie to tylko przypadkowe ofiary. Niestety nie umie tego cofnąć. Nie jest magikiem. Kupił ten czar od Lokiego. Wszyscy patrzą się na chłopaka. Ten obiecuje, że opracuje kontr-zaklęcie, ale musi się z kimś skonsultować. Zig wyrzuca wszystkich ze swojego domu.

W ciemnym zaułku piękna blond kobieta postanawia zjeść żywego kota. Jest bardzo zadowolona z tego doświadczenia. Chce się nim podzielić ze swoimi siostrami.

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #637 Journey Into Mystery #637 Journey Into Mystery #637 Journey Into Mystery #637 Journey Into Mystery #637 Journey Into Mystery #637

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.