Avalon » Serie komiksowe » Avengers Academy » Avengers Academy #30

Avengers Academy #30

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in AvX!
• Młodzież z Utopii w Akademii jako... więźniowie?
• Sebastian Shaw atakuje!
• Gościnnie: Wolverine, Hawkeye, Hercules, Captain America.

Cytat

Reptil: "What part of 'confind to campus' don't you understand?"
Surge: "Oh we understand it, Reptil. We just don't accept it."

Streszczenie

Akademia. Wiz Kid zwołał Ricocheta, Hazmat i X-23. Poza Hazmat, wszyscy są mutantami po stronie Avengers, a ona jest Japonką, to prawie to samo. Chłopak chce wiedzieć, czy nie zdradzają swej rasy przystając ze Mścicielami. Ricochet jest zdania, że Laury nie ma co pytać. Jest klonem Wolverine'a, a wiadomo, po której stronie konfliktu on się opowiedział. Dziewczynę to irytuje, bo nie ma pojęcia, po której stronie stanąć.

Tigra, Herc, Kavita i Madison zastanawiają się, jak schwytać Shawa. Czujniki na granicy posiadłości go nie wykryły, stąd wniosek, że został w środku i planuje zemstę. Najprawdopodobniej na uczniach Emmy Frost, która wyprała mu mózg. Chcą go znaleźć i unieszkodliwić tak szybko, jak tylko się da.

Na podwórzu Hazmat dogania X-23. Rozumie, dlaczego dziewczyna jest zdezorientowana. Obserwując z daleka, jak Ken serfuje na falach stworzonych przez Alani wyznaje, że dlatego on ją pociąga – bo jest tak nieskażony w swych emocjach. Laura wykorzystuje okazję by zapytać, dlaczego Jennifer tak się denerwowała, kiedy rozmawiała z jej chłopakiem. Hazmat wyznaje, że obawiała się, że ze względu na to, że oboje zabijali, ich więź okaże się silniejsza, niż to co ją łączy z Kenem. Ale tak naprawdę stchórzyła, kiedy zaczęło się robić poważnie. Choć to irracjonalne, boi się, że jej moce go skrzywdzą. Laura radzi jej, by robiła to, co czuje, że jest słuszne. Chociaż sama nie potrafi tego robić.

Kanały. Jeffries jest na tropie Shawa. Ten jednak zastawił na niego pułapkę i szybko się z nim rozprawia.

Reptil próbuje namówić Finesse, by znów byli razem, ale ta korzysta z pierwszej okazji, by uniknąć rozmowy. Woli pogadać z X-23. Laura prosi ją o informacje dotyczące konfliktu i je dostaje. Potem dziewczyny wracają na zewnątrz, gdzie walka między młodymi X-Men a Avengers wisi na włosku.

Shaw unika ataku Herculesa. Najpierw udaje mu się przerwać czar niewidzialności Olimpijczyka, następnie ignoruje tarczę Gorgona zamykając oczy, by w końcu przyjąć na klatę cios magicznym mieczem i znokautować Herca.

Na zewnątrz X-Men domagają się wolnej drogi do miasta. Reptil i jego przyjaciele nie chcą im pozwolić odejść. Wtedy do mutantów przyłączają się Wiz Kid i Ricochet, teraz siły są bardziej wyrównane. Crosta ma dość gadania i chce się wymknąć morzem. Kiedy skacze do wody, łapie go Sentinel. Surge jest w szoku, że Avengers mogą przechowywać maszynę do eksterminacji mutantów.

Tymczasem w laboratorium Tigra walczy z Shawem. Kobieta nie chce go bić, bo wie, że tylko go wzmocni. Próbuje odciąć mu dopływ krwi do mózgu, ale Shaw przebija się przez ścianę, pozbawiając Greer przytomności.

Kiedy zaczyna się walka z Sentinelem, do akcji wkracza X-23. Każe Justonowi odprowadzić robota gdzieś daleko. Sama oznajmia, że podjęła decyzję. Wolna wola jest dla niej zbyt ważna, dlatego nie może wspierać tego, co z młodymi mutantami uczynili Avengers.

Sebastian Shaw jest tego samego zdania.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers Academy #30 Avengers Academy #30 Avengers Academy #30 Avengers Academy #30 Avengers Academy #30 Avengers Academy #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.