Avalon » Serie komiksowe » Secret Avengers » Secret Avengers #27

Secret Avengers #27

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in AvX!
• Captain Marvel odradza się by zjednoczyć Kree!
• Captain Marvel, Protector, Ms. Marvel vs. Avengers!
• Kim jest Minister Marvel i dlaczego przywabił Phoenix na rodzinną planetę Kree?

Cytat

War Machine: "Wrecked Quinjet, trapped in prison, and you lost my armor?"
Captain Britain: "And they plan to execute us. Soon. And the Phoenix is headed here."
War Machine: "(...) Wow. I really thought a suicide mission to fight the damned Phoenix Force was as bad as things could get."

Streszczenie

McCoy robi Rhodesowi masaż serca. W końcu jego wysiłki przynoszą skutek, pacjent jest stabilny.

Brian czuje się winny niepowodzenia misji. Thor próbuje przywrócić mu pewność siebie. Nagle zostają zaatakowani. Captain Britain pada nieprzytomny, ale ranny Odinson podejmuje walkę z – jak sądzi – wrogami podszywającymi się pod Ms. Marvel, Protectora i Captain Marvela. Mar-Vell wyrzuca go przez ścianę i atakuje Beasta. Przed zabiciem dawnego przyjaciela powstrzymuje go Vision, ale na krótko. Tymczasem Valkyrie pada pod ciosami Carol i Noh'Varra. Zwyciężywszy, zabierają ze sobą Briana, Valkyrie i War Machine'a, by kapłan mógł ich publicznie stracić. Niszczą statek Mścicieli i odlatują, nie wiedząc, że Thorowi udało się w ostatniej chwili uratować siebie, Visiona i Beasta.

Supreme Intelligence ogłasza narodowi powrót Captain Marvela. Kree wiwatują nieświadomi, że ich przywódca powtarza jedynie słowa Najwyższego Kapłana.

Vision zastanawia się, dlaczego cała planeta chce zginąć. Nie rozumie też, dlaczego jego systemy zachowują się dziwnie od kiedy przybyli na Halę.

James Rhodes odzyskuje przytomność w więzieniu. Brian i Brunhilde informują go o ostatnich wydarzeniach.

Carol i Mar-Vell piją szampana w oczekiwaniu na przybycie Phoenix. Kobieta wspomina, jak się czuła, kiedy jej przyjaciel umarł. Kochała go jak przyjaciela, ale teraz czuje coś więcej. Całują się. Obserwuje ich Najwyższy kapłan.

Visionowi udało się w ograniczonej przestrzeni wokół siebie zakłócić przekaz, który sprawia, że wszyscy chcą zginąć w ogniu Feniksa. Razem z Beastem i Thorem leci teraz do miasta, by odbić przyjaciół, zniszczyć źródło sygnału i ewakuować planetę, zanim nadleci Phoenix Force, co ma nastąpić w ciągu kilku godzin.

W mieście Avengers zaczynają przekonywać ludność do ewakuacji. Protector, Ms. Marvel i Captain Marvel atakują ich. Thor zaczyna górować na Mar-Vellem, ale w ostatniej chwili Kree go nokautuje. Tymczasem policja zabiła wszystkich uciekających cywili, których umysły wcześniej uwolnił Vision. Widząc leżące na ulicy martwe dzieci, Captain Marvel przeżywa szok.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Secret Avengers #27 Secret Avengers #27 Secret Avengers #27 Secret Avengers #27 Secret Avengers #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.