Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #26

New Avengers vol. 2 #26

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in AvX!
• Nieznana historia Phoenix wychodzi na światło dzienne za sprawą księgi umarłych Iron Fist K'un Luna. jeden z ważniejszych rozdziałów AvX!
• Jakie Danny Rand ma powiązania z Phoenix?

Cytat

Yu-Ti: "You are not an animal. You are a noble warrior. You will learn to fight like a warrior. You will learn to control your emotions. You will learn to express other parts of yourself."

Streszczenie

Dawno temu. Wysłannik z K'un Lun, Chan Kong-Sang, wyjaśnia swemu rozmówcy, że wysłał go władca jego miasta, Yu-Ti. Miał on bowiem wizję płonącego ptaka, zbliżającego się do ich świata, by obrócić wszystko w popiół. Nie wszystko jednak stracone – przepowiednia mówi bowiem też o młodej dziewczynie, która będzie w stanie kontrolować istotę. Yu-Ti wierzy, że znalazł tę dziewczynę. Uważa też, że tylko z pomocą znanego na całym świecie geniusza, Leonarda da Vinci, uda im się spełnić przepowiednię. Włoch odpiera, że jeśli tak stawiają sprawę, nie wypada mu odmówić.

K'un Lun. Yu-Ti pyta Fongji, czemu ta nic nie mówi, a gdy nie słyszy odpowiedzi, każe się zaatakować – jeśli dziewczyna nie zamierza mówić, niech zamiast tego przemówią jej czyny. Gdy ta nadal się waha, władca miasta stwierdza, że tego się spodziewał po bękarcie, którego matka sprzedała za miskę zupy. To w końcu prowokuje Fongji do ataku, Yu-Ti jednak bez problemu unika jej ciosów, a dziewczyna ląduje na twarz przez Lei Kungiem. Kradnie nóż ukryty w cholewie trenera i ponawia atak, Yu-Ti jednak blokuje cios i oznajmia jej, że nie jest ona zwierzęciem, lecz wojownikiem, i że nauczy się walczyć tak, jak na wojownika przystało. Opuszcza plac, prosząc Thunderera, by pospieszył się z treningiem – będą potrzebować nowego Iron Fista.

Niedługo później. Leonardo dociera do K'un Lun. Wkrótce razem z Yu-Tim obserwuje pojedynek między Fongji a Lei Kungiem, który bez trudu powala ją raz za razem. Nagle dziewczyna wybucha – i to dosłownie. Manifestując formę płonącego ptaka, powala swego trenera, po czym sama mdleje. Upewniwszy się, że nic podobnego nie zdarzyło się wcześniej, Leonardo stwierdza, że to tylko ostrzeżenie i pyta, czy będzie mógł wykorzystać pozostałych uczniów Thunderera do budowy pewnego urządzenia.

Niedługo później. Gdy gigantyczny teleskop jest już ukończony, da Vinci wyjaśnia, że ma nadzieję za jego pomocą odnaleźć płonącego ptaka, zanim dotrze on na Ziemię.

Tymczasem Yu-Ti prowadzi Fongji nad świętą sadzawkę Bo-Ling. Każe jej oczyścić umysł, zapewniając, że prorocze wody odpowiedzą na jej pytania. I rzeczywiście, wkrótce spod powierzchni wyłania się sfera, która pokazuje im Phoenixa, jak również ich świętego smoka. Yu-Ti stwierdza, że nadszedł czas.

Yu-Ti, Lei Kung i Leonardo da Vinci prowadzą Fongji do jaskini, w której żyje Shao Lao, smok, który wręcza godnym tego ludziom swą moc. Dwa dni później Fongji wychodzi na zewnątrz, z emblematem Iron Fista na piersi. Prezentując swą nową moc, dziewczyna dziękuje swym nauczycielom.

Tej nocy Leonardo obserwuje niebo z pomocą swego super-teleskopu. Nagle każe Chanowi wezwać Yu-Ti i Fongji – Phoenix się zbliża.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #26 New Avengers vol. 2 #26 New Avengers vol. 2 #26 New Avengers vol. 2 #26 New Avengers vol. 2 #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.