Avalon » Serie komiksowe » Avengers vs. X-Men » Avengers vs. X-Men #3

Avengers vs. X-Men #3

Avengers vs. X-Men #3

"Avengers vs. X-Men" Part 3

Postacie
Zapowiedź

• Avengers i X-Men przeczesują Ziemię w poszukiwaniu nowego nosiciela Phoenix Force!
• Hope bierze sprawy w swoje ręce.
• Captain America i Wolverine wymieniają ciosy.

Streszczenie

Wolverine odzyskuje przytomność. Właśnie zakończył się proces regeneracji. Czuwał przy nim Spider-Man, który wręcza koledze ubrania. Przy okazji pomaga mu przypomnieć sobie ostatnie wydarzenia. Po ucieczce Hope Cyclops się poddał. Logan ma co do tego złe przeczucia, więc szybko biegnie na główny plac.

Tam Tony i Steve kłócą się, co zrobić z mutantami. Zastanawiają się nad motywami Cyclopsa, dlaczego skapitulował. Steve chce mutantów zamknąć, aby nie przeszkadzali w dalszych poszukiwaniach. Tony próbuje mu uzmysłowić, że to błąd, poza tym nie mają gdzie ich trzymać. Nagle na miejscu pojawia się Dr. Strange z nieprzytomną Magic na rękach. Dobiega także Logan, który szybko odkrywa fortel. Okazuje się, że Magic użyła iluzji i to ona podszywa się pod Strange'a. Cyclops szybko wydaje rozkazy i Illyana teleportuje mutantów. Zespół pojawia się w porcie, gdzie Emma telepatycznie ukrywa ich obecność przed ludźmi. Muszą szybko zlokalizować Hope. Potrzebna im będzie Cerebra, ale jedyna dostępna znajduje się w szkole. Scott wie kogo poprosić o pomoc.

Hope włamuje się do sklepu elektronicznego i tam szybko konstruuje urządzenie, które uniemożliwi namierzenie jej. Nagle widzi w lustrze Pheonix Force. Przerażona ucieka. Musi szybko znaleźć jakiś samolot.

W Avengers Tower Logan łączy się z Marvel Girl. Ta użyła Cerebry i uzyskała 5 lokalizacji, w których potencjalnie jest Hope. Nie rozumie tego i mimo wielu prób nie jest w stanie uzyskać nic więcej. Widać po niej, że nie jest zadowolona z tego, co musiała zrobić. Logan uważa, że coś przed nim ukrywa i chce drążyć temat. Przerywa mu Steve. Szkoda mu na to czasu. Po zakończeniu połączenia, Rachel telepatycznie przekazuje te same wiadomości Cyclopsowi.

Captain dzieli Avengers na 5 zespołów i wszyscy szybko ruszają w drogę. Jego zespół leci do Savage Land i zależy mu, aby mieć przy sobie Logana. W drodze Logan chce się dowiedzieć, o co chodzi. Steve chce z nim pogadać na osobności. Nie podoba mu się, że Wolverine podczas walki uciekł, aby zabić dziewczynę. Nie może mu ufać i dlatego wycofuje go z dalszej walki. James jest innego zdania. Tylko on rozumie, co muszą zrobić i nie ma zamiaru się wycofać. Dochodzi do walki. Jest dość zażarta. Steve jest coraz bardziej pobijany, a Logan się regeneruje. Wtedy Rogersowi pomaga Giant-Man. Wspólnie udaje im się wyrzucić mutanta z pokładu samolotu. Ten ląduje na środku Antarktydy. Szybko podnosi się i rusza pieszo, by kontynuować swoją misję.

Autor: Spell

Galeria numeru

Avengers vs. X-Men #3 Avengers vs. X-Men #3 Avengers vs. X-Men #3 Avengers vs. X-Men #3 Avengers vs. X-Men #3 Avengers vs. X-Men #3 Avengers vs. X-Men #3 Avengers vs. X-Men #3 Avengers vs. X-Men #3 Avengers vs. X-Men #3 Avengers vs. X-Men #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.