Avalon » Serie komiksowe » Wolverine » Wolverine #306

Wolverine #306

Wolverine #306

"Rot" Part 2

Postacie
Zapowiedź

• Dr. Rot powraca!
• Odkryj sekrety kryjące się za pokręconą rodziną Rota i co wiąże ich z Wolverinem.
• Agent FBI Wells zbliża się do rozwiązania sprawy brutalnych morderstw, a Wolverine jest jego głównym podejrzanym!

Cytat

Tater: "Dream a dream of pretty prey, and blood red as rage."

Streszczenie

Instytut Jean Grey. Kitty zapewnia agenta Wellsa, że Logana nie ma na miejscu i, razem z Rachel, próbują wymyślić jakieś alibi. Ten jednak domyśla się, że kobiety próbują chronić swego przyjaciela i przypomina, że Wolverine jest zamieszany w serię zabójstw, i jeśli w istocie jest sprawcą, ich uczniowie mogą być w niebezpieczeństwie. Wręcza Pryde swoją wizytówkę i odchodzi wraz z detektywami.

Wolverine tymczasem znajduje się w starym i zapuszczonym osiedlu domków, gdzie wychował się Rotwell – a raczej Bentley Newton, bo tak brzmi jego rodzone imię. Wchodzi do jego rodzinnego domu, gdzie z miejsca uderza go paskudny smród. W jednym z pokoi odkrywa siedzącego w fotelu mężczyznę, który pyta mutanta, czy szuka on jego syna i prosi, by przybył, by go zabić. Wyjaśnia, że jego syn od urodzenia był zepsuty przez krew Rotwellów, odziedziczoną po matce. Dlatego odesłał go do szpitala dla obłąkanych. Doctor Rot jednak po niego wrócił. Ku swemu przerażeniu Logan odkrywa, że mężczyźnie został usunięty mózg, a on sam jest podłączony do jednej z maszyn Rotwella. Pyta starca, gdzie znaleźć doktora, ten więc obiecuje mu powiedzieć – pod warunkiem, że zakończy on jego cierpienie.

Nowy Jork, siedziba Daily Bugle. Detektywi wraz z agentem Wellsem wypytują Melitę Garner o miejsce pobytu Logana. Ta odpiera, że nawet, gdy byli razem, prawie nigdy nie wiedziała, gdzie się on znajduje. Nawet, gdyby wiedziała, nie byłaby pewna, czy chciałaby im pomóc. Wells przybliża jej fakty – ofiarom zabójstw, o które Wolverine jest podejrzany, usunięto mózgi, a podobny przypadek zarejestrowano jakiś czas temu w San Francisco – akurat wtedy, gdy Wolverine i reszta X-Men tam mieszkała. Słysząc to, Melita przypomina sobie Doctora Rota.

Wolverine zbliża się do starej i zniszczonej rezydencji Rotwellów. Wypomina sobie, że nie zabił doktora, gdy ostatnio miał go w swojej mocy i postanawia naprawić ten błąd. Nagle jednak wyczuwa czyjąś obecność – za nim stoi bowiem trójka ludzi: Charlie Chainsaws i dwójka nieznajomych – łysy karzeł uzbrojony w całe naręcza noży i młoda dziewczyna z obrzynem. Rzuca się na nich, jego entuzjazm zmniejsza jednak salwa w twarz. Dźgany raz za razem w plecy przez karła – Tatera – w końcu uwalnia się i zaczyna uciekać. Napastnicy postanawiają się rozdzielić i ruszają w pościg. Tater odnajduje ślady krwi. Prowadzą one jedynie do większej kałuży, bez śladu mutanta w okolicy. Nagle spada na niego kropla krwi, a po chwili z drzewa rzuca się na niego Logan, który bez ociągania rozrywa go pazurami. Ostatnim tchem Tater recytuje formułkę, przez którą Wolverine zastyga w bezruchu [patrz cytat numeru – przyp. S_O]. Takim znajdują go Charlie i dziewczyna – Baylee Ann.

Jakiś czas później. Doctor Rot budzi Logana, wymieniając co bardziej popularne jego imiona. Pyta, czy mutant wie właściwie, kim jest, po czym zapewnia, że pomoże mu się odnaleźć – w końcu wkrótce będzie członkiem rodziny, a rodzinie trzeba pomagać.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine #306 Wolverine #306 Wolverine #306 Wolverine #306 Wolverine #306 Wolverine #306

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.