Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #25

Uncanny X-Force #25

Uncanny X-Force #25

"Final Execution" Part 1

Postacie
Zapowiedź

• Epicka historia THE FINAL EXECUTION zaczyna się w tym numerze!
• Kim są the Omegas i dlaczego X-Force muszą ich zniszczyć?
• W tym numerze: dwie rzadkie historie autorstwa Ricka Remendera i Jerome'a Opeña z Wolverinem i Deadpoolem!

Streszczenie

Jean Grey School. Evan czyta spokojnie książkę pod drzewem. Podchodzi do niego Kid Omega. Chce, aby Genesis pomógł mu w pracy domowej. Chodzi o temat ewolucji. Chłopak powinien być w tym temacie ekspertem. Całą scenę obserwuje z daleka Sabretooth. Melduje on swojemu mocodawcy, że na pewno mają do czynienia z Apocalypsem.

Paryż. Deadpool obserwuje z ukrycia pewnego mężczyznę. Kiedy ten otwiera sekretne drzwi, Wade obezwładnia go. Następnie szybko się przebiera w jego ciuchy i wchodzi do środka. Jest w ogromnym pomieszczeniu, gdzie wita go piękna kobieta. To The White Sky Showroom. Kobieta bierze go za klienta i zaprasza na zakupy.

Cavern X. Psylocke wstaje z łóżka. Nie udaje jej się wymknąć niepostrzeżenie. Fantomex także się budzi. Chciałby wiedzieć, na czym stoi. Betsy informuje go, że to był tylko jednorazowy strzał. Mutant oczekiwał czegoś więcej, ale kobieta nie pozostawia mu żadnych złudzeń.

Wade jest oprowadzany po White Sky. Zajmują się oni morderstwami na zlecenie oraz szpiegostwem przemysłowym. Ich pracownicy są genetycznie tworzeni, tak aby sprostać indywidualnym potrzebom każdego klienta. Mogą im także wszczepić każde wspomnienie, jakie chcą. Trzy komory z klonami są puste. To po Omega Klan. Istotach stworzonych z komórek Omega Red. Niedawno ktoś ich kupił. W tym momencie na szyi Wada zaciska się macka. Omega Klan zostali stworzeni, aby nienawidzić i zniszczyć X-Force.

Cavern X. Ponieważ drużyna nie ma aktualnie żadnej misji, Kurt sugeruje Loganowi, aby zajęli się kolejnym uciekinierem z AoA - Blobem. Nagle na ekranie pojawia się czerwona lampka. To Deadpool wzywa pomocy. W tym momencie do Sali wchodzi Psylocke. Oznajmia, że odchodzi z drużyny. Wolverine, próbuje ją przekonać do zmiany zdania, ale nadaremnie. Kobieta odchodzi w kierunku lądowiska. Spakowany jest także Fantomex. On także odchodzi. Został wynajęty przez Warrena. A go już nie ma w drużynie, jak i jego pieniędzy.

Jean Grey School. Betsy przechadza się po budynku z Kitty. Psylocke pyta o stan Warrena. Dowiaduje się, że to zupełnie inna osoba. Inaczej się zachowuje, ma inne zdolności i kompletnie nie pamięta swojego dawnego życia. Słysząc to, Betsy bez słowa odchodzi. Pride martwi się o przyjaciółkę, ale nie ma czasu na rozmyślania. Musi przygotować wycieczkę szkoły do ruin Genoshy.

Logan i Kurt są już blisko sygnału Deadpoola. Teleportują się do White Sky. Wita ich chorda wyhodowanych morderców. Rozpoczyna się walka. Nagle bohaterów mija uciekający Wade. Radzi on przyjaciołom zrobić to samo. Atakuje ich Omega Clan. Jedno z nich ma macki wychodzące z klatki piersiowej, inny wygląda jak oryginalny Omega Red, a trzeci ma energetyczne macki wychodzące z oczu. Razem szybko pokonują X-Force.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #25 Uncanny X-Force #25 Uncanny X-Force #25 Uncanny X-Force #25 Uncanny X-Force #25 Uncanny X-Force #25 Uncanny X-Force #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.