Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #43

New Mutants vol. 3 #43

Postacie
Zapowiedź

• Bogowie stali sie śmiertelni, a mutanci to ich jedyna szansa na przetrwanie!
• Nieumarli kanibale szaleją na wolności, a San Francisco zostaje wywrócone do góry nogami przez zakazana magię!

Streszczenie

W lokalnym kościele wszyscy asgardczycy zebrali sie na ślub Sigurda z przywódczynią Disir. Uroczystości przewodzić będzie Bor. O dziwo Brun nie wygląda na zadowoloną z takiego obrotu spraw. Dani próbuje ja nakłonić do wycofania się. Ostatecznie walkiria postanawia przerwać uroczystość siłą. Denerwuje to Bora i dochodzi do walki między nim a mutantami. Dani udaje się zranić starego boga w rękę. Było to zagranie celowe. Disir wyczuwają juchę jak rekin w wodzie. Widząc zbliżające się demonice Bor postanawia uciec z powrotem do piekła. Przez portal rzucają się w pogoń Disir i Dani. Na miejscu pozostali mutanci. Magma prosi Mephista, aby umożliwił im podróż do piekła, jednak ten stwierdza, że zaświaty należące do Heli są poza jego zasięgiem.

W piekle Bor biegnie w kierunku twierdzy Heli i z dala krzyczy, aby otworzono bramy. Te jednak pozostają zamknięte. Z murów krzyczy do niego Loki. Oświadcza on dziadkowi, że nie otworzy drzwi i jedyna szansa na przeżycie spotkania, to zdjęcie klątwy. Stary bóg nie chce dać za wygraną, ale kiedy demonice są już o kilka metrów od niego nie wytrzymuje i zdejmuje swój czar. Na miejscu zjawia się Hela. Oznajmia Disir, że mają teraz do wyboru, albo udać się na wieczny spoczynek, ale służyć jej jako jej walkirie. Wojowniczki wybierają drugą opcję. Ich pierwsze zadanie do odprowadzenie Bora do zamku.

Dani i Loki wracają na Ziemię. Tam wita ich Thor i składa gratulację. Loki wykorzystuje zamieszanie i wymyka się do bocznej alejki. Tam spotyka Mephisto. Demon obwinia chłopaka o utratę służących w postaci Disir oraz zrujnowanie jego stosunków z Magmą. Dziewczyna wie, że władał on demonicami i nigdy mu nie zaufa. Poprzysięga zemstę, po czym znika.

Sigurd siedzi w barze z załogą swojej jednostki strażackiej i podrywa jakieś panienki. Na chwilę idzie do WC. Tam zaskakują go Disir. Zig zaczyna błagać o życie. Obiecuje, że nie wykorzysta już żadnej kobiety. Wojowniczki jednak nie chcą go zabijać. Jako walkirię wiedzą, kiedy umrze, a wtedy sam trafi w ich ręce. Skoro czekały tak długo, to mogą poczekać jeszcze trochę.

Autor: Spell

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #43 New Mutants vol. 3 #43 New Mutants vol. 3 #43 New Mutants vol. 3 #43 New Mutants vol. 3 #43 New Mutants vol. 3 #43

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.