Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #42

New Mutants vol. 3 #42

Postacie
Zapowiedź

• Bogowie stali sie śmiertelni, a mutanci to ich jedyna szansa na przetrwanie!
• Nieumarli kanibale szaleją na wolności, a San Francisco zostaje wywrócone do góry nogami przez zakazana magię!

Streszczenie

Cypher dzięki swoim mocom opowiada wszystkim historię czaru rzuconego przez Sigurda. Heros ten został kiedyś obroniony przed Disir przez Lokiego. Dodatkowo otrzymał ten czar na wypadek, gdyby demonice kiedykolwiek go znalazły. Czar staje się coraz słabszy. Rzeczywistość została zmieniona i Doug prawdopodobnie odbiera sygnały tego, jak być powinno. Muszą teraz uważać, aby rzeczywistość nie rozpadła się. Inaczej wszyscy asgardczycy mogą odczuć poważne konsekwencje. Plan jest taki, że Loki musi teraz odwrócić zaklęcie. Aby to zrobić chłopak wysyła mutantów na miasto. Muszą oni zebrać różne przedmioty od nieświadomych asgardczyków.

Tymczasem w kościele odbywa się spotkanie grupy wsparcia dla kobiet z zaburzeniami jedzenia. Przerywa je wejście na salę, kobiety, która w poprzedniej nocy zjadła kota. Przyniosła jego resztki. Informuje wszystkich, że żadna alergia u niej nie wystąpiła. Według niej mogą znów jeść. Przyniosła trochę jedzenia i każe innym spróbować.

Doug wykrywa, że czar jest już bliski zapaści. Muszą działać szybko. Na szczęście mają już wszystkie przedmioty i każą Lokiemu działać. Wszyscy muszą teraz cierpliwie czekać, podczas gdy on tworzy odpowiedni wywar. W tym samym czasie niektórzy z asgardczyków zaczynają sobie przypominać fragmenty ze swojego normalnego życia. Nagle okolicą wstrząsa straszny krzyk wydobywający się z kościoła. To Disir odzyskały swoją moc i zaczynają atakować wszystko, co żywe w okolicy.

Loki w końcu kończy swój czar, ale nic się nie dzieje. Chłopak stwierdza, że jest już późno i musi wracać. Zaskoczeni mutanci wybiegają za nim na ulicę. Tam widzą spustoszenie jakie powodują Disir. Loki jest przestraszony. Okazuje się, że wcale nie pamięta tego, że jest bogiem. Myślał, że to wszystko jakaś gra i wszyscy udają. Do New Mutant podbiega Zig i błaga, aby ratować go przed Disir.

Autor: Spell

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #42 New Mutants vol. 3 #42 New Mutants vol. 3 #42 New Mutants vol. 3 #42 New Mutants vol. 3 #42 New Mutants vol. 3 #42 New Mutants vol. 3 #42

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.