Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #266

X-Men: Legacy #266

X-Men: Legacy #266

"Occupy The Jean Grey School" Part 1

Postacie
Zapowiedź

• She-Hulk, Falcon i Moon Knight mają za zadanie zabezpieczyć Szkołę im. Jean Grey...
• Rogue i jej zespołowi niezbyt się to podoba!

Cytat

Moon Knight: "You wanna believe [the Phoenix Force] is coming to make the world all rainbows and ponies, fine. But we've got enough problems without you people getting in our way."
Frenzy: "Did the guy in the white hood really just say, »you people«?"

Streszczenie

Na zebraniu grona pedagogicznego Instytutu Jean Grey Marvel Girl obwieszcza, że X-Men są w stanie wojny z Avengers. Na prośbę Rachel, Shadowcat podsumowuje sytuację - Phoenix Force kieruje się w stronę Ziemi, prawopodobnie po to, by połączyć się z Hope Summers. Według Cyclopsa Feniks może doprowadzić do odrodzenia mutantów, według Kapitana Ameryki i spółki - może zniszczyć cały świat. Aby temu zapobiec, Avengers zaatakowali Utopię, ale Hope udało się uciec. Teraz szukają jej obie grupy. Nieobecni na zebraniu Wolverine i Beast pomagają Avengers. Marvel Girl i Iceman zdecydowali się pomóc Cyclopsowi. Rachel prosi pozostałych o zadeklarowanie się.

Shadowcat woli pozostać w Instytucie i opiekować się uczniami. Husk, Cannonball, Gambit, Frenzy, Mimic i Chamber po kolei podejmują tę samą decyzję.

Rogue przez całą tę rozmowę wspomina swoje starcie z Avengers, które miało miejsce zanim dołączyła do X-Men. Teraz decyduje się pozostać w Westchester. Iceman i Marvel Girl opuszczają szkołę.

Godzinę później, Anna Marie próbuje uczyć historii, ale Broo i inni uczniowie chcą wiedzieć, czemu nie poszła walczyć z Avengers. Rogue próbuje wyjaśnić, że nie jest już tą samą osobą, co kiedyś, ale Rockslide zauważa, że mutantka może nie mieć wyboru. Na terenie Instytutu właśnie wylądował quinjet Avengers.

Grono pedagogiczne wychodzi spotkać się z grupką Mścicieli - She-Hulk, Moon Knightem i Falconem. Shadowcat wyjaśnia, że Instytut pozostaje neutralny, a nauczyciele którzy uwikłali się w konflikt - nie ważne po której stronie - nie reprezentują szkoły. Falcon stwierdza, że to miło, ale oni mają polecenie upewnić się, że nikt więcej nie postanowi się weń wikłać. Rozmowa zaczyna przeradzać się w kłótnię, którą przerywa Rogue, zwracając uwagę zebranych na uczniów, którzy przyglądają się zajściu. Obu stronom udaje się wypracować kompromis - Instytut wznowi lekcje, a Avengers będą ich obserwować, nie przeszkadzając. Falcon przystaje na to, by Avengers utrzymywali dystans stu metrów od budynków szkoły.

Jakiś czas później, Mściciele zabijają czas grą w karty. Na widok zbliżającej się Frenzy opuszczają pokład quinjeta. Joanna rysuje linię na ziemi, wyznaczającą granicę stu metrów. Wyjaśnia Avengers, że ma zamiar mieć ich na oku. Skoro oni obserwują szkołę, to chyba nie będą mieli nic przeciwko. Falcon odpuszcza i wraz z She-Hulk wraca do samolotu.

W Instytucie Rogue, Gambit i Mimic rozmawiają o sytuacji. Calvin wyjaśnia, że kiedy ostatnio skopiował moc Hulka dostał choroby popromiennej, więc jeśli dojdzie do walki nie będzie się wyrywał by kopiować moce Avengers. Tymczasem uczniowie obserwują przez okno rozwój sytuacji.

Moon Knight zarzuca Frenzy, że nigdy nie odpowiedziała za ataki terrorystyczne i morderstwa których się dopuściła. Joanna odpowiada, że właśnie po to przybyła do Westchester. Następnie mówi Spectorowi, że kiedy jeszcze była najemniczką nasłuchała się o nim. Jeśli ona trafi do aresztu, to Marc powinien siedzieć w sąsiedniej celi. Ale najemnicy opowiadają sobie o nim z innego powodu - Spector słynie z tego, że był szalony jeszcze zanim stał się Moon Knightem. Tego już za wiele dla Avengera, który rzuca się na Cargill i zaczyna ją dusić. Joanna spokojnie stwierdza, że Moon Knight znalazł się po złej stronie linii, którą wyznaczyła, i powala go na ziemię.

Uczniowie są wniebowzięci, a Rogue wybiega na zewnątrz by opanować sytuację. Hellion, Match i Glob Herman ruszają za nią by wesprzeć Frenzy. Herman prosi Matcha by go podpalił, po czym rzuca się na Avengers. Zaskoczona She-Hulk odruchowo klaszcze, wywołując falę uderzeniową, która brutalnie powala uczniów. Jennifer jest przerażona tym, co zrobiła. Falcon powstrzymuje pieniącego się Moon Knighta i próbuje wyjaśnić zajście, ale Rogue nie ma zamiaru go więcej słuchać. Pożycza moc She-Hulk i rusza do ataku. Falcon poleca swojemu sokołowi uruchomić plan awaryjny. Ptak przełącza coś na skrzyni znajdującej się w quinjecie. W kłębach dymu z pojemnika wylatuje Iron Man i natychmiast dołącza do walki.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

X-Men: Legacy #266 X-Men: Legacy #266 X-Men: Legacy #266 X-Men: Legacy #266 X-Men: Legacy #266 X-Men: Legacy #266 X-Men: Legacy #266

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.