Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men » Wolverine & the X-Men #11

Wolverine & the X-Men #11

Postacie
Zapowiedź

• AVX TIE-INS!
• Cyclops przybywa do Szkoły im. Jean Grey!
• Czy zespół Wolverine'a przyłączy się do Cyclopsa w walce przeciwko Avengers?
• ICEMAN vs. RED HULK!

Cytat

Wolverine: "What did I say about gettin' cocky? Watch out for the War Skrull!"
Hope: "The what?"

Streszczenie

Kid Gladiator budzi się na pokładzie statku kosmicznego. Warbird przeprasza za uśpienie go. Tłumaczy, że Ziemia nie przetrwa nadejścia Feniksa. Jej obowiązkiem jest dostarczenie Kubarka z powrotem na Chandilar. Kid Gladiator udaje, że cieszy go myśl o opuszczeniu Instytutu, ale nie podoba mu się uciekanie przed walką. Warbird perswaduje, że nie należą ani do X-Men, ani do Avengers, ale Kubark otwiera luk awaryjny i odlatuje, oświadczając, że spóźni się na spotkanie z ojcem.

Tymczasem grupki X-Men i Avengers szukają Hope po całym świecie - w Savage Land, Latverii, na terenie Tabula Rasa, na górze Wundagore i w Wakandzie. Dziewczyny nie ma w żadnym z tych miejsc, co nie powstrzymuje walk między mutantami i Mścicielami.

Wolverine śni o opętanej przez Feniksa Jean Grey, błagającej go, by ją zabił. Budzi się. Jest w samolocie z Hope. Logan obiecał dziewczynie, że pomoże jej dotrzeć na Księżyc, by mogła spotkać się z Feniksem z dala od Ziemi. Zabrała Kanadyjczyka ze sobą, by zabił ją, gdyby nie mogła zapanować nad Feniksem. Wolverine próbuje jej wyperswadować to przedsięwzięcie, opowiadając o tym, co Feniks zrobił z Jean Grey, i o tym, że rodzina Rachel Grey została zamordowana przez jej związek z Feniksem. Na Hope te słowa nie robią wrażenia - całe życie szykowała się na tę chwilę. Logan daje spokój, wskazując na mapie bazę AIM, w której znajdą prom kosmiczny. W tym momencie ich samolot zostaje zestrzelony i rozbija się. Dowodzący Komandosami Śmierci Skrull obwieszcza, że na mocy imperialnego edyktu Shi'Ar "wiedźma Feniksa" ma zostać zgładzona.

W tym czasie Wolverine i Hope regenerują spalone w katastrofie tkanki. Logan gratuluje Summersównie, że tak szybko skopiowała jego czynnik gojący. Dziewczyna mówi, że to nie wszystko, co skopiowała, i wysuwa pazury. Rzucają się na Komandosów.

Na górze Wundagore Red Hulk rozbija kilka lodowych kopii Icemana. Bobby wykorzystuje obfitość zalegającego dookoła śniegu, zwiększając swą lodową formę do gigantycznych rozmiarów, i powala przeciwnika. W pobliżu zmagają się również Doctor Strange i Magneto oraz Angel i Hawkeye.

W Wakandzie Iron Fist walczy z Marvel Girl. Rand mówi przeciwniczce, że skoro sama była zespolona z Feniksem, powinna wiedzieć, że Hope potrzebuje ich pomocy. Rachel jest przekonana, że Summersówna sama o siebie zadba.

Hope bebeszy jednego z kosmitów. Wolverine przestrzega ją, by nie była zbyt pewna siebie tuż przed tym, jak dopada ją Skrull. Powalony atakiem innego Komandosa Logan bezradnie patrzy, jak Skrull przebija Hope na wylot. Chwilę później Hope zaczyna płonąć. Manifestacja Feniksa spopiela Komandosów Śmierci. Wolverine szykuje się do zabicia dziewczyny, ale ostatecznie chowa pazury. Nie jest w stanie tego zrobić. Nie przez podobieństwo Hope do Jean Grey - Jean była wspaniałą kobietą, a patrząc na Summersównę, Logan widzi wyłącznie dziecko.

Chwilę później Hope wraca do siebie.

Shadowcat próbuje prowadzić lekcję, ale wszyscy uczniowie oglądają starcia X-Men z Avengers na swoich tabletach. Kitty poddaje się i sama zaczyna kibicować Marvel Girl.

W starcie na górze Wundagore miesza się Kid Gladiator. Zlatuje z nieba i zaczyna okładać Red Hulka.

W Savage Land Kapitan Ameryka nokautuje Gambita i odbiera wiadomość od Wolverine'a. Logan właśnie poinformował go, dokąd zmierza wraz z Hope.

Kolejną lekcję Shadowcat przerywa pojawienie się Gladiatora. Kallark domaga się odpowiedzi na pytanie gdzie jest jego syn.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men #11 Wolverine & the X-Men #11 Wolverine & the X-Men #11 Wolverine & the X-Men #11 Wolverine & the X-Men #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.