Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 2 » Uncanny X-Men vol. 2 #12

Uncanny X-Men vol. 2 #12

Postacie
Zapowiedź

• AVX TIE-IN!
• Bitwa pomiędzy The Avengers i X-Men przenosi sie na cały świat.
• Powrót do Tabula Rasa!

Cytat

Thing: "What are you staring at, fella?"
Apex: "Are you going to try and mate with anything else? I'll follow you, if you do, but if you're going to just stand around and pine, I have other research that needs my attention."

Streszczenie

X-Men spotykają się w umówionym wcześniej miejscu. Cyclops zarządza poszukiwania Hope. Storm ma wątpliwości, czy nie powinni odbić innych pozostałych na Utopii nastolatków, ale Scott ustanowił jasne priorytety. Dzieli kolegów na zespoły. Magneto, Psylocke i Boom Boom udają się do Wundagore, Namor, Sunspot i Hepzibah do Tabula Rasa. Pozostałych Magik teleportuje do Savage Land, Wakandy i Latverii.

Tabula Rasa. Dobry Apex odrywa się od leczenia istot niższych i szybko udaje się na miejsce katastrofy. Okazuje się, że rozbił się samolot z Thingiem, She-Hulk i Lukiem Cage na pokładzie, którzy przybyli tu odszukać Hope. Wchodzą do pobliskiej jaskini. Z daleka obserwuje ich Apex zastanawiając się, kim są.

Tymczasem Namor namówił królową podwodnego państwa, by pomogli im przeszukać teren. Sunspot nie jest pewien czy chce wiedzieć, jak tego dokonał.

W innej części Tabula Rasa, Avengers mają pełne ręce roboty walcząc z miejscową fauną.

Odnajdują ich X-Men. Namor rusza do walki pierwszy, chcąc zrewanżować się za to, że Cage wziął go z zaskoczenia na Utopii. Przenosi swego przeciwnika pod wodę. Tymczasem Thing bierze górę nad Sunspotem, a She-Hulk zaczyna mieć dość uników Hepzibah. Wtedy do walki powraca Namor niosąc nieprzytomnego Cage'a. Następny w kolejce jest Grimm.

Namor i Thing dają z siebie wszystko. Ziemia drży od ich ciosów. Wszystko obserwuje Apex zastanawiając się, czego właściwie jest świadkiem. Kolejny cios rzuca walczących obok obcego. Apex przeprasza, że się wtrącił, ale nie mógł odpuścić sobie takiego widowiska. Zgaduje, że to rytuał godowy i bardzo chce zobaczyć, jak Namor i Thing dojdą do kulminacji. Grimm nie rozumie co się dzieje, więc Apex wyjaśnia, że chce być świadkiem ich kopulacji.

To wyjaśnienie zupełnie spuszcza powietrze z obu przeciwników. Na szczęście, zanim Grimm i Namor zmuszeni są odpowiedzieć, pojawia się Magik i zabiera ze sobą Sub-Marinera.

Krótki przystanek w kryjówce Hellfire Club. Cyclops wyjaśnia, że Hope jest na Księżycu. Magik, przenosi ich na jedynego naturalnego ziemskiego satelitę. Phoenix Force jest już blisko.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 2 #12 Uncanny X-Men vol. 2 #12 Uncanny X-Men vol. 2 #12 Uncanny X-Men vol. 2 #12 Uncanny X-Men vol. 2 #12 Uncanny X-Men vol. 2 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.