Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #375

Avengers #375

Avengers #375

"The Last Gathering"

Postacie
Streszczenie

Mieszkańcy Nowego Jorku są zszokowani zniszczeniem Brooklyn Bridge oraz Avengers Mansion. Ich strach potęguje pojawienie się energetycznego wiru, który widzą w niemal środku swojego miasta. Widząc lecących w jego kierunków Mścicieli zdają sobie sprawę, że sytuacja jest naprawdę groźna.

Avengers docierają po chwili do miejsca, w którym oczekuje ich Proctor i jego Gatherers. Za ich plecami widoczny jest Watcher Ute oraz Sersi w wirze energetycznym. Pierwszy do ataku rusza Hercules oraz Thunderstrike. Cios Herculesa zaskakuje złoczyńcę, który jednak po chwili wstaje i wiązką energii penetruje wir energetyczny, powodując olbrzymi ból przebywającym w nim Sersi i Watcherowi. Dodatkowym efektem ingerencji w wir jest wytworzenie wiązki energetycznej, która przekształca budynki World Trade Center w ich odpowiedniki z alternatywnej Ziemi. Avengers są zszokowani, albowiem najwyraźniej ich przeciwnik połączył energie swoich więźniów tworząc wir, zdolny do powodowana zapadnięcia się wszystkich rzeczywistości! Zdesperowani Mściciele atakują z pasją przeciwników, równocześnie osłaniając nowojorczyków, będącym w bezpośrednim zagrożeniu.

Proctor mierzy się z Black Knightem, który wykrzykuje, że cieszy się, iż jego oponent poznał w końcu prawdę o nim. Mówi mu, że fakt, iż Dane nie darzył prawdziwym uczuciem Sersi, oszczędził mu cierpienia, którego on doznał. Punktem w ich życiu, który odróżnia ich życiorysy, jest piękna Crystal. To dzięki niej Whitman mógł rozerwać więź umysłów z Sersi. On natomiast nie miał w swoim świecie takiej kobiety, która pomogła by mu przezwyciężyć więź umysłów. W zamian pozwolił się wchłonąć tej więzi. Jest jeszcze jedna rzecz, której pozwolił się wchłonąć, a którą Dane odrzucił, tak jak Sersi. Zaskoczonemu Black Knightowi pokazuje Ebony Blade. Mówi przy tym, iż z pomocą tego miecza zabił wszystkie Sersi na alternatywnych Ziemiach i teraz przyszła pora na Sersi z głównej Ziemi.

Tymczasem Avengers, wspomagani przez Eternals, kończą walkę z Gatherers. Równocześnie są świadkami kolejnych transformacji budynków w mieście. Giant-Man zdaje sobie sprawę, że jeśli szybko tego nie zakończą, ich świat przestanie istnieć.

W tym samym czasie w wirze energetycznym, Sersi i Watcher odbywają rozmowę. Ute mówi kobiecie, że musi przezwyciężyć strach, inaczej zginie jak jej odpowiedniczki z alternatywach Ziemi, a co za tym idzie upadną wszystkie rzeczywistości.

Walka Proctora i Black Knighta przybiera niekorzystny dla bohatera obrót. W pewnym momencie złoczyńca zrzuca kopniakiem hełm Dane'a i szykuje się do wchłonięcia bohatera. Widzi to przerażona Sersi, która błaga Ute o pomoc w wyrwaniu się z wiru. Jedynym Mścicielem, który może pomóc, jest Quicksilver. Pietro przez chwilę waha się i zastanawia, czy pozwolić umrzeć adoratorowi jego żony. Pokusa jest krótkotrwała, albowiem bohater zadaje z ogromną szybkością cios Proctorowi, przerywając proces łączenia. Gdy złoczyńca atakuje Pietro wiązką energii, skutecznie powala go na ziemi. Przed zadaniem śmiertelnego ciosu ratuje bohatera potężny piorun wezwany przez Thunderstrike'a i nakierowany przez Crystal na Proctora. Ten sam piorun pozwolił na zniszczenie wiru energetycznego, w którym przebywali Sersi i Watcher oraz powalenie na ziemię wszystkich członków Gatherers. Byli oni najwyraźniej pod telepatyczną kontrolą Proctora. Przeszycie piorunem, zerwało tę kontrolę. Wściekła Sersi podnosi Ebony Blade należący do Proctora, i zbliża się do swojego prześladowcy. Ten próbuje się bronić, atakując ją wiązką energii z oczu, jednak nie przynosi to żadnego efektu. Wykorzystując miecz Proctora, kobieta zabija go, krzycząc przy tym, iż w ten sposób pomściła wszystkie jego ofiary i zakończyła szaleństwo, które dręczyło tego człowieka.

Bohaterowie dyskutują po chwili z Eternals, co teraz robić. Sersi zdaje sobie sprawę, że działania Proctora, przyspieszające jej szaleństwo, są praktycznie nieodwracalne. Wie również, że będzie coraz gorzej i w końcu stanie się ogromnym zagrożeniem dla wszystkich. Musi zostać zabita, co stwierdza ze łzami w oczach. Jednak umierający Watcher Ute ma odmienne zdanie. Wykorzystując ostatnie zasoby energii, naprawia wszystkie zniszczenia w mieście oraz przenosi wszystkie elementy zapadających się rzeczywistości, do właściwego im miejsca w Multiversum. Wysiłek ten kosztował go życie. Pozostawił po sobie prezent dla Sersi, o czym poinformował ją telepatycznie przed śmiercią. Jest to portal prowadzący do kieszonkowego wymiaru, gdzie będzie mogła w spokoju żyć bez obaw, że kogoś zrani przez szaleństwo przyspieszone dzięki działaniom Proctora. Black Knight decyduje się przejść razem z nią, ponieważ to jest właściwa decyzja, którą podjął samodzielnie. Zbyt często uciekał od trudnych spraw. Teraz jednak może doprowadzić przynajmniej jedną do końca. Nie pozwoli by działania Proctora, zakończyły się choć częściowym powodzeniem. Mówi również do Crystal i Pietro, że muszą ponownie zaufać potędze uczucia miłości, która ich łączy i tworzy rodzinę. Mimo sprzeciwu Kapitana Ameryki oraz pozostałych towarzyszy, trzymający się za ręce Sersi i Black Knight, przechodzą przez portal, który po chwil się zamyka.

Crystal bierze leżący na ziemi energetyczny miecz Black Knighta i przytula do piersi, stojąc obok jego hełmu. Kapitan Ameryka dalej jest w szoku i mówi, że musiało istnieć inne wyjście z tej sytuacji. Jednak Crystal wyjaśnia mu, że gdyby znał Whitmana, a zwłaszcza miał możliwość zajrzenia do jego duszy, to zrozumiałby, że dla kogoś tak dobrego jak Dane nie było innego wyboru. Zapłakana kobieta stwierdza, że teraz tylko niebiosa mogą im pomóc w pogodzeniu się z sytuacją w jakiej się znajdują.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #375

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.