Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #371

Avengers #371

Avengers #371

"Godlings And Gladiators"

Postacie
Streszczenie

Na arenie trwa walka, na śmierć i życie, Giant Mana i Black Knighta z Ransakiem i Karkasem. Bohaterowie w dalszym ciągu są pod kontrolą min umysłowych. Ich przeciwnicy przybyli, by ich uratować, ale herosi nie są w stanie wyrwać się spod kontroli Karygmaxa, który ogląda wszystko z loży. Zaskakuje go pojawienie się Ransaka i Karkasa, jednak nie zdradza się przed towarzyszącymi mu zakapturzonymi Lordem T i Lordem K. W pewnym momencie Black Knight zdobywa miecz jednego z członków Deviant Horde i szykuje się do ataku na swoich dwóch przeciwników, którzy dalej nie rozumieją, jak doszło do zamiany akcji ratunkowej na walkę o własne przetrwanie. Obserwujący całą sytuację Lord K i Lord T są bardzo zadowoleni z rozwoju sytuacji.

Tymczasem Lord Ghaur kontynuuje rozmowę z Kro, dziękując za pomoc w realizacji planu podbicia świata. Kro doskonale daje sobie sprawę, że został wykorzystany. Wydaje polecenie swoim towarzyszom, by zaatakowali przeciwnika. Ten jednak posiada kontrolę nad ciałami Deviants, oprócz Kro, i zwraca ich moc przeciwko niemu. W końcu Kro oddaje się w ręce Ghaura widząc, że inaczej jego potomkowie zginą.

Walka Giant-Mana i Black Knighta z przeciwnikami nabiera tempa. Pojawiają się również pozostali członkowie Delta Force. W pewnym momencie mina umysłowa Black Knighta zaczyna spadać z jego głowy pod wpływem energii emitowanej z jego oczu. Okazuje się, że ma to związek z Sersi, która musi być w poważnych tarapatach. Po oswobodzeniu Giant-Mana z umysłowej miny wszyscy ruszają, by odnaleźć towarzyszy.

W tym samym czasie Lord Ghaur wykorzystuje Varue do wytworzenia Uni-Minda z połączenia ciał i umysłów zgromadzonych herosów oraz Kro i jego dwójki potomstwa. Następnie zakłada go na swoją głowę, czując jego potęgę. Do pomieszczenia docierają Giant-Man i Black Knight oraz Delta Force. Na ich drodze stają Deviants wierni Ghaurowi. Gdy Dane narzeka, że nie ma swojego miecza energetycznego, w jego dłoni pojawia się ognisty miecz. Nie rozumiejąc do końca, co się dzieje, rusza do ataku. Okazuje się, że miecz ten działa tak jak jego własny i prawdopodobnie wytworzyła go Sersi, by mu pomóc. Po chwili Lord Ghaur staje przed zgromadzonymi bohaterami i po chwili atakuje ich, wykorzystując moc jaką posiadł dzięki Uni-Mind. Rozpoczyna się nierówna walka. Wydaje się, że bohaterowie przegrają. Jednak Black Knight wyczuwa w swojej głowie wskazówki Sersi, jak pokonać przeciwnika. Wykorzystując zdolności latania Dragony zbliża się do Ghaura i rozpruwa ognistym mieczem Uni-Mind znajdujący się na głowie zaskoczonego oponenta. Z jego wnętrza wychodzi Sersi. Tłumaczy, iż więź łącząca go z Danem wyklucza jej przynależność w innym Uni-Mindzie w tym samym czasie. Po chwili pojawiają się pozostali członkowie Uni-Mind, rozpuszczając ten twór ostatecznie.

Lord Ghaur oświadcza Avengers i Delta Force, że teraz po jego zmartwychwstaniu Deviants ponownie uznają go za władcę. Nakazuje im natychmiast opuścić Lemurię.

Na pokładzie swojego samolotu członkowie Delta Force rozmawiają o obecnej sytuacji. Kro obiecuje im, iż niebawem ponownie stawią czoła Ghaurowi.

Quinjet. Kapitan Ameryka uświadamia Black Knightowi, że gdyby rozprawili się z Ghaurem to pogrążyli by społeczeństwo Deviants w jeszcze większym chaosie. W odpowiedzi słyszy, że w tej chwili ważniejsza kwestią jest rozwiązanie raz na zawsze kwestii Gan-Josin między nim a Sersi.

Odlot herosów obserwują Lord K i Lord T, który mówi, że udało im się skutecznie podzielić społeczeństwo Deviants. Już niebawem rozpocznie się wojna między zwolennikami Kro i Ghaura i tylko on pozostanie by władać tymi, którzy przetrwają.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #371

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.