Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #369

Avengers #369

Avengers #369

"Bloodties" - part 5: "Of Kith And Kin"

Postacie
Streszczenie

Helicarrier. Fury w towarzystwie Avengers analizuje najnowsze dane z Genoshy, do której zmierzają. Cała wyspa znalazła się przed 7 minutami pod energetyczną kopułą, która odcina tej kraj od świata. Tymczasem głęboko pod powierzchnią odbywa się spotkanie Exodusa z Fabianem Cortezem przetrzymującym Lunę oraz obecnymi tam jej rodzicami, Jean Grey i Scarlet Witch. Spanikowany Cortez grozi, że zabije dziewczynkę, jeśli Exodus zbliży się jeszcze trochę. Quicksilver zaczyna biec by ratować córkę. Jednak Exodus powala go na ziemię i określa się mianem jedynego dziedzica i propagatora idei Magneto. Żadne z jego dzieci, które go zdradziło, nie jest godne tego miana. Po chwili zwraca się w kierunku Corteza. Przejmuje kontrolę nad jego ciałem i otrzymuje Lunę w swoje ręce. Następnie atakuje go pełnią swej mocy, dokonując egzekucji. W ten sposób Fabian Cortez płaci za zdradzenie Magneto. Po chwili Exodus atakuje zgromadzonych bohaterów, powalając ich na ziemię.

Tymczasem na powierzchni wyspy, Trish Tilby prowadzi relację z bohaterskich akcji ratunkowych prowadzonych przez X-Men. Po chwili pojawiają się również Avengers z Kapitanem Ameryką na czele. W ciągu następnych paru minut odbywa się wielka narada X-Men i Avengers, w celu opracowania planu ataku na Exodusa i Corteza oraz odnalezienia Luny, której przybycie było katalizatorem ich spotkania. Równocześnie Storm i War Machine sprawdzą dokładnie barierę otaczającą wyspę. Niestety ich misja kończy się szybko, gdy bohater podlatuje zbyt blisko i wszystkie systemy zbroi zostają wyłączone. Z pomocą Sersi, Storm udaje się złapać War Machine'a. W tym momencie w głowach X-Men pojawia się telepatyczne wołanie o pomoc od Xaviera. Pozostawiając Icemana i Revanche, aby pomogli rannym ludziom, Cyclops wyrusza z pozostałymi do miejsca, które wskazał ich mentor. Avengers wyruszają razem z nimi.

Xavier, Beast, Philip Moreau, Jenny Ransome oraz Renee Majcomb, w towarzystwie wielu mutów, znajdują się pod ostrzałem ze strony magistratów. Dopiero pojawienie się połączonych sił Avengers i X-Men zażegnuje możliwą masakrę. Po chwili bohaterowie informują Xaviera, iż rodzina Magneto zaginęła, razem z Jean. Wiadomość o tym, że głównym przeciwnikiem jest teraz Exodus, niepokoi Xaviera. Potwierdza to nagły telepatyczny atak na Rogue, który sekundę wcześniej wyczuł.

Exodus informuje rodzinę Magneto, iż ich śmierć, jak i milionów innych, będzie testamentem dla cierpienia jakiego doznał Magneto z ich strony. Gdy Jean domaga się wyjaśnień, słyszy jedynie, iż niebawem wszystko stanie się jasne.

Helicarrier. Avengers są już blisko Genoshy. Dokonują odkrycia, iż kopuła otaczająca to państwo, jest tak naprawdę bronią. Stopniowo zacznie się zbliżać do powierzchni wyspy miażdżąc wszystko an swojej drodze.

Na powierzchni wyspy Xavier i pozostali herosi cieszą się, że atak Exodusa na Rogue nie spowodował jej śmierci, a jedynie utratę przytomności. W tym właśnie momencie pojawia się ich przeciwnik, który ma pod kontrolą rodzinę Magneto i Jean Grey. Złoczyńca rozpoczyna przemowę do wszystkich zgromadzonych w stolicy tego kraju. Informuje ich, iż Magneto poległ w bitwie i w chwili obecnej śpi, albowiem nie można go zabić. Exodus określa się mianem głosu swojego pana. Określa rodzinę Magneto zdrajcami jego krwi i planów, dlatego muszą zginąć. Obiecuje, że w imieniu Magneto zniszczy Genoshę, miażdżąc jej obywateli. Powstrzyma się jedynie wtedy, gdy wszyscy ludzie zostaną wymordowani i rzeki spłynął ich krwią. Zwraca się do mutów, by ruszyli do ataku na swoich dotychczasowych oprawców. Xavier i Kapitan Ameryka decydują się działać na dwóch frontach. Jeden zespół zajmie się powstrzymaniem masakry, drugi atakiem na Exodusa. Dochodzi po chwili do skoordynowanego ataku na mutów i Exodusa. Jednak potęga złoczyńcy jest wielka. Odpiera skutecznie ataki herosów. Kopuła energetyczna zaczyna zbliżać się do najwyższych budynków, powodując ich zawalenie i jeszcze większe zniszczenia oraz panikę. Jedynym Mścicielem będącym w pobliżu Exodusa jest Black Knight, który z pomocą Xaviera szykuje się do ataku. W tym momencie Exodus decyduje, iż pora by Luna była pierwszą ofiarą w rodzinie Magneto. Sekundę później Xavier atakuje go pełnią swoich mocy. W ten sposób umożliwił Black Knightowi atak na złoczyńcę swoim energetycznym mieczem.

Charles Xavier jest zdruzgotany ogromem zniszczeń i śmierci, które sprowadziła na ten kraj ideologia Magneto pod auspicjami Corteza i Exodusa. Po chwili wygłasza płomienne przemówienie do mutów i ludzi mieszkających na tej wyspie, którego głównym założeniem jest wyjaśnienie czym jest prawdziwe człowieczeństwo. Bariera otaczająca wyspę zaczyna zanikać. W tym momencie Exodus odzyskuje przytomność i zapowiada, iż jego czas nadejdzie. To, co się tu wydarzyło, będzie podwaliną pod przyszły konflikt, w którym mutanci zwyciężą. Przed odejściem atakuje Quicksilvera potężną wiązką telepatyczną. Nie jest ona śmiertelna i po chwili bohater tuli do piersi swoją córeczkę, a szczęśliwa żona siedzi u jego boku.

Epilog. Kilka dni po zakończeniu konfliktu Xavier i Kapitan Ameryka rozmawiają o tym, iż dostawy żywności powinny niebawem dotrzeć na wyspę i w ten sposób pomogą w odbudowaniu tego kraju. Obaj mają nadzieję, że uda im się zażegnać nadciągający konflikt ludzi i mutantów.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #369

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.