Avalon » Serie komiksowe » Avengers West Coast » Avengers West Coast #101

Avengers West Coast #101

Avengers West Coast #101

"Bloodties" - part 3: " Genosha, Mon Amour"

Postacie
Streszczenie

Do sali, w której obraduje rada bezpieczeństwa ONZ na nadzwyczajnym posiedzeniu, wkraczają Hercules, Giant-Man, Vision, Black Widow, Spider-Woman oraz Hawkeye. Ten ostatni wygłasza płomienne przemówienie, którego konkluzją jest deklaracja: albo dostaną zgodę na dołączenie do Avengers będących w drodze do Genoshy z błogosławieństwem ONZ, albo zerwą ze statutem wykonywania poleceń tej organizacji. Politycy nie wiedzą, co mają myśleć o tej sytuacji. Widzą natomiast, patrząc po reakcji Black Widow na słowa Hawkeye'a, iż wśród Mścicieli nie ma pełnej zgody. Może to grozić końcem Avengers w obecnej formie.

Hammer Bay. Avengers stają twarzą w twarz z Exodusem, który przed chwilą zamordował z zimną krwią ludzi walczących z mutami. Wygłasza krótki manifest, wychwalający swojego pana, którym jest będący pogrążony we śnie Magneto. Gdy mężczyzna zaczyna oddalać się, Crystal próbuje go zatrzymać swoimi mocami. Niestety przeciwnik jest zbyt potężny i jej atak obraca się przeciwko niej. Do ataku rusza War Machine, który ma dość słuchania tego maniaka. Dochodzi do intensywnej walki w powietrzu.

Tymczasem na dole, ludzie oraz muty wznawiają walkę między sobą. Avengers robią co mogą, aby rozdzielić walczące strony. Dopiero wytworzenie przez Crystal potężnych wodnych fal rozdziela przeciwników. Kobieta wyrusza na poszukiwania córki. Towarzyszy jej Scarlet Witch.

W podziemiach stolicy Charles Xavier, Beast oraz U.S. Agent przemierzają tunele poszukując pewnego miejsca. Po chwili odnajdują pomieszczenia wypełnione mutami, przetrzymywanymi w nieludzkich warunkach. Zastanawiają się, dlaczego nie uciekli mając swoje zdolności. Odpowiedzią jest atak na ich trójkę ze strony oddziału Magistrate Elite, którzy pilnują dla prezydenta Corteza tych mutów.

Równocześnie na obrzeżach Hammer Bay trwa walka X-Men z Unforgiven oraz przybyłym na miejsce Cortezem. Walka nie przebiega po myśli bohaterów. Jean Grey zostaje trafiona promieniem przez mutanta imieniem Skelter, co skutkuje jej upadkiem z dużej wysokości. Równocześnie jego towarzysz, Syth, rozpoczął atak na Gambita. Walka ta kończy się szybkim zwycięstwem bohatera. Storm atakuje pozostałych przeciwników piorunami, skutecznie ich nokautując. Okazuje się, że Jean udało się nawiązać kontakt z Luną i dlatego długo nie podnosiła się z ziemi, aby go nie stracić. Gdy X-Men próbują przesłuchać Corteza, odkrywają, iż jest to mut ze zdolnościami zmieniania wyglądu. Wściekły Cyclops obiecuje dopaść prawdziwego Corteza i zakończyć tą wojnę.

Tymczasem walka War Machine'a z Exodusem nabiera tempa. Złoczyńca wygłasza kolejne rasistowskie hasła, które rozsierdzają bohatera. W ten sposób przeciwnik sprowokował go do zbliżenia się w zasięg jego rąk. Exodus dobiera się do głowy bohatera i powoduje jego upadek z dużej wysokości, bez szans na reakcję. W ostatniej chwili War Machine'a ratuje Sersi, która zapewnia mu bezpieczne lądowanie. Ogłasza, iż teraz Exodusa czeka kilka rund z jedną z Eternals!

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers West Coast #101

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.