Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #368

Avengers #368

Avengers #368

"Bloodties" - part 1: "Family Legacy"

Postacie
Streszczenie

Hammer Bay, Genosha. Fabian Cortez, siedząc na jednym z dachów z małą Luną, podziwia jak ogień walk rozprzestrzenia się po stolicy tego dumnego państwa. Zdaje sobie sprawę, iż niebawem rodzice dziewczynki zorientują się, że zniknęła i przybędą do tego miejsca. Będzie na nich czekał, z przekonaniem, że po swoją wnuczkę przybędzie również Magneto.

Waszyngton. Valerie Cooper przedstawia Fury'emu oraz Gyrichowi raport o rozwoju sytuacji w Genoshy. Próba eliminacji mutów przez rząd obróciła się przeciwko nim i doszło do ostrej reakcji drugiej strony. Nadzieja ONZ na ustabilizowanie sytuacji w tym kraju, a co za tym idzie powstrzymanie ideologii Magneto przed rozprzestrzenianiem się, właśnie dogasa. Prezydent USA zdecydował się na wysłanie jedynej osoby, która może podjąć się prób ratowania sytuacji i powstrzymania masakry. Do wysłannika dołączą Philip Moreau oraz Jenny Ransome, którzy jak mało kto znają się na sprawach tego kraju. Valerie wie, że Fury nie zgadza się z pewnymi elementami planu prezydenta, ale przypomina mu, że ma rozkaz powstrzymania Avengers przed działaniem za wszelką cenę. W tym momencie z pokładu Helicarriera startują trzy odrzutowce, zmierzające w kierunku Avengers Mansion.

Godzinę później. W Avengers Mansion odbywa się spotkanie Fury'ego i Gyricha z dwoma zespołami Mścicieli. Zostaje im przedstawiona sytuacja na Genoshy i ostrzeżenie, iż nikt z nich nie może tam się wybrać, ponieważ pracują dla ONZ i ich interwencja byłaby źle odebrana. Avengers czują, że Fury coś ukrywa, ponieważ wie doskonale, że tak jak nie interweniowali podczas pierwszego kryzysu w tym kraju, tak i tym razem by tego nie zrobili, mimo ofiar tej wojny. Dopiero po wyjściu Gyricha i U.S. Agenta, Fury wyjawia resztę informacji. Okazuje się, że jedna z frakcji na Genoshy może chcieć zaatakować Avengers dla przykładu. W tym momencie Crystal domyśla się, iż chodzi o Lunę. Biegnąc do jej pokoju wykrzykuje, że przed tym ostrzegał ich Charles Xavier.

Gdy kobieta bierze córkę, którą opiekowała się Marilla, na ręce, nagle dziewczynka zaczynają świecić się na czerwono oczy i wypowiada kilka zdań. Black Knight zrzuca dziecko z rąk zaskoczonej Crystal. Po chwili staje przed nimi mut 682, który wygłasza manifest polityczny mutów z Genoshy. Następnie mut popełnia samobójstwo, co skutkuje potężną eksplozją.

Instytut Xaviera. Gyrich i U.S. Agent rozmawiają z Xavierem o wydarzeniach w Genoshy i przedstawiają mu prośbę od prezydenta USA. Charles Xavier zgadza się wyruszyć do Genoshy, mówiąc przy tym, iż zabierze ze sobą Dr. McCoya, ponieważ jest uznanym specjalistą od mutacji.

Tymczasem X-Men przeprowadzają sesję ćwiczebną w Danger Room. Ich trening przerywa telepatyczna wiadomość od Xaviera, który opowiada o spotkaniu z przedstawicielami rządu. Zgodnie z przewidywaniami, poprosili o próbę podjęcia pokojowych negocjacji. X-Men mają wyruszyć do Genoshy, gdzie spotkają się z nim za 12 godzin.

Avengers Mansion. Wybuch spowodowany przez muta 682 został skutecznie stłumiony mocami Crystal, dzięki temu nikt więcej nie zginął, a ich siedziba dalej stoi. Kobieta jest zdruzgotana całą sytuacją. Widząc Fury'ego używa na nim mocy wiatru. Obiecuje, że rebelianci z Genoshy pożałują pierwszego dnia, gdy usłyszeli o Mścicielach. Gdy Avengers biegną do hangaru, by czym prędzej wyruszyć do Genoshy, zaskakuje ich widok wielkiej liczby uzbrojonych po zęby oddziałów S.H.I.E.L.D. Otrzymują zakaz od rady bezpieczeństwa ONZ przed podjęciem jakichkolwiek działań.

W samolocie zmierzającym do Genoshy, w którym znajduje się Charles Xavier i inni delegaci amerykańskiego rządu, zostaje zaprezentowana transmisja Trish Tilby z tego kraju. Wynika z niej, iż cały rząd został wymordowany przez rebeliantów. Po chwili rozpoczyna się nadawanie przemówienia nowego władcy tego kraju – Fabiana Corteza. Mówi w nim, że rozpoczął się nowy dzień dla Genoshy, w którym ludzie muszą ponieść konsekwencje swojej działalności wobec mutantów. Mając u swego boku Lunę stwierdza, iż jeśli do jutra wojska ludzi nie złożą broni, jego wyznawcy rozpoczną zabijanie każdego mężczyzny, kobiety i dziecka w Hammer Bay! Widzący nagranie Xavier jest załamany. Zastanawia się, kiedy cykl przemocy zainicjowany przez Magneto, skończy się raz na zawsze.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #368

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.