Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #362

Avengers #362

Avengers #362

"A Vision Revealed!"

Postacie
Streszczenie

Kapitan Ameryka i Black Widow sprawdzają dziwny sygnał, który wychwycił ich system alarmowy. Jest on podobny do tego, który pojawiał się, gdy członek Gatherers przebywał w ich siedzibie. Kapitan ma nadzieję, że to jest pozostałość po Swordsmanie, którego alarm przypadkowo wykrył. Natasha mówi, że też ma taką nadzieję, inaczej oznaczać to może kłopoty. W tym momencie do Sali wchodzi Vision zgłaszający się na służbę przy monitorach.

Tymczasem Black Knight, Crystal i Hercules przeprowadzają sesję treningową z unowocześnionym robotem treningowym. Hercules jest bardzo zadowolony z możliwości, jakie ma teraz ich przeciwnik. Crystal komentuje nadopiekuńczość Whitmana i pokazuje, że nie jest bezbronna atakując robota wiązką energetyczną, skutecznie go powalając. Gdy Avengers zaczynają wychodzić, robot reaktywuje się samoczynnie, co bardzo zaskakuje Black Knighta. Wie bowiem, że nie powinien być do tego zdolny i Vision przeprowadzał jego diagnostykę rano. Nie mając czasu na walkę, szybko pokonuje przeciwnika. Gdy podchodzi do Crystal, aby porozmawiać o wydarzeniach ostatniego wieczoru, do sali wchodzi Sersi, która przerywa ich miłą pogawędkę.

Kilka godzin później. Anti-Vision zabezpiecza niewykrywalność swojej obecności w systemie bezpieczeństwa. Komentuje przy tym, iż jak tylko wykona misję zabicia Swordsmana, będzie mógł wyruszyć na poznanie tego nowego świata, który jest tak różny od jego własnego. Przypomina sobie, jak zabił Kapitana Amerykę tylko dlatego, że w jego świecie był tak prawy i sprawiedliwy. Będzie mógł poznać bliżej tak intrygującą kobietę, jak Crystal. Niespodziewanie dla Visiona pojawia się Swordsman, który chciałby kontynuować przeglądanie nagrań dotyczących jego odpowiednika z tej Ziemi, dzięki czemu odblokują się jego wspomnienia z czasu, gdy był członkiem Gatherers. Vision zgadza się na jego prośbę z radością. Gdy schodzą po schodach Swordsman mówi do towarzysza, iż jest on obecnie najbliższym przyjacielem, jakiego ma na tej planecie. Vision zwraca się do niego Phil, co skutkuje zaniepokojeniem ze strony Swordsmana, który podejrzewa, że to nie jest prawdziwy Vision. Nim jednak bohater może coś zrobić zostaje przefazowany na wylot pięścią Visiona. Swordsman upada bez ruchu na podłogę. Anti-Vision wyrusza do pokoju Crystal.

Tymczasem Marilla, która wraca od Luny, widzi siedzącego przy komputerach Black Knighta. Bohater sprawdza sygnał, który wykryli Kapitan Ameryka i Black Knight. Niepokoi go, że tak szybko jak się pojawił, tak szybko zniknął.

Anty-Vision dotarł do sypialni Crystal. Podziwia jej urodę i zastanawia się, czy śni w tej chwili o Whitmanie. Po chwili, chwyta kobietę za włosy.

Black Knight odkrywa, iż ktoś celowo ukrył wykrywanie sygnału Gatherers w Avengers Mansion. Nagle słyszy krzyk Marilly. Kobieta odkryła właśnie leżącego bez ruchu Swordsmana. Po chwili przybyły na miejsce Whitman oraz Marilla doświadczają użycia sejsmicznych mocy Crystal. Kobieta zaatakowała swoimi zdolnościami Anti-Visiona, domagając się wyjaśnień odnośnie jego obecności w jej pokoju. Ten przystępuje jednak do kontrataku. Dochodzi do krótkiej walki, a następnie pojawia się Hercules, który z zaskoczenia wbija Anti-Visiona w podłogę. Gdy bohater odwraca się, by porozmawiać z przybyłymi Avengers, Anti-Vision fazuje ręką przez jego głowę, powodując upadek Herculesa.

Rozpoczyna się walka przybyłych Avengers z Anti-Visionem. Dopiero przybycie na miejsce Sersi przechyla szalę zwycięzca na stronę bohaterów. Kobieta przemienia strukturę molekularną przeciwnika w głaz. Black Knight dziękuje jej za pomoc i stwierdza, iż teraz, mając zakładnika, mogą przenieść walkę do Gatherers i sprawić, że zapłacą za zło przez nich wyrządzone.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #362

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.