Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #356

Avengers #356

Avengers #356

"Death in a Gathering Place"

Postacie
Streszczenie

Wakanda. Black Panther stoi nad jednym z wodospadów. Otrzymał niedawno wiadomości od Avengers o możliwym zagrożeniu dla jego życia. Nagle wyczuwa zapach, który nie powinien istnieć. Jego oczom ukazuje się mężczyzna, który traci przytomność. Jest to Coal Tiger, na widok twarzy którego T'Challa jest bardzo zaskoczony. Po chwili pojawiają się członkowie Gatherers, którzy specjalnie wypuścili Coal Tigera, by ich doprowadził do Black Panthera. Złoczyńcy są pod wrażeniem zwinności przeciwnika, który chwyta ciało swojego sobowtóra i zaczyna uciekać. Jednak Cassandra strzela ze swoich oczu potężną wiązką promieni telekinetycznych, która powala mężczyzn. Kobieta wydaje polecenie Swordsmanowi by ten przygotował bohaterów do rytuału, ponieważ czas ich goni.

W tym momencie otwiera się portal, przez który przechodzą Vision, Sersi, Thor, Hercules oraz Lockjaw. Złoczyńcą są zaskoczeni, iż ich przeciwnicy tak szybko doszli do siebie po ataku Cassandry. Rozpoczyna się walka. W trakcie jej trwania Swordsman mówi do Magdalene, iż czuje się zagubiony i wydaje mu się, że coś nie pasuje w całej tej sytuacji. Tymczasem Vision, który zbliża się do T'Challi, jest tak samo zaskoczony widokiem twarzy Coal Tigera, jak Black Panther.

Avengers Mansion. Black Knight i Black Widow sprawdzają skalę zniszczeń po ataku ich przeciwników. Cieszą się, że dysk twardy ich komputera ocalał, co umożliwiło im określenie miejsca ich kolejnego ataku. Podczas ich rozmowy osłabiony Black Knight pada na kolana. Jest skutek przemęczenia jak również otworzenia się rany, którą spowodował u niego Raza. W tym momencie przybywają Jarvis i Marilla, którzy po krótkiej sprzeczce o prawidłowe wymawianie imienia Jarvisa, pomagają Mścicielom udać się do ich pokoi by zregenerowali siły po ostatnich przejściach.

Wakanda. Walka Avengers z Gatherers nabiera tempa. Cassandra powala swoim promieniem telekinetycznym Sersi i próbuje dobrać się do jej umysłu. Krzyki bólu towarzyszki słyszy Hercules, które odwracają jego uwagę od błyskawicznego ataku Slotha, który wbija go w stertę głazów. Tymczasem Swordsman zaczyna coraz bardziej zastanawiać się nad słusznością całej sytuacji. Madalene zbywa go jednak mówiąc, iż to nie jest czas ani miejsce na takie rozmowy. Po chwili rusza do ataku na rozmawiających o całej sytuacji Black Panthera i Coal Tigera.

Na jej drodze staje Vision, który po krótkiej wymianie ciosów pada bez ruchu na ziemię. Na osłabioną przeciwniczkę rusza wściekły Black Panther. Sloth tymczasem przynosi pokonanego Lockjawa przed oblicze Cassandry, która nakazuje Swordsmanowi pozostać przy Coal Tigerze, a ona i Sloth pomogą Magdalene w schwytaniu Black Panthera bez uszczerbku dla jego zdrowia.

Tajna Baza Proctora. Złoczyńca wyczuwa, iż zaczyna tracić kontrolę nad umysłem Swordsmana. Umysł bohatera zaczyna zrzucać stopniowo mgłę kłamstw, którą zaimplementował Proctor, który zastanawia się jak ukochany Magdalene zareaguje, gdy pozna o sobie prawdę. Być może będzie to dla niego zbyt wiele dla jego umysłu, co spowoduje zgon. Proctor zdaje sobie sprawę, iż Magdalene będzie załamana, a on będąc u jej boku, znów zyska jej miłość. Złoczyńca kończy rozmyślania nad przyziemnymi problemami i schodzi do tajnego pomieszczenia w bazie, aby tam zająć się kosmicznymi tematami, które może pomóc poznać jego śpiący przyjaciel. Dzięki temu będzie wiedział co ma dalej robić.

Tymczasem Swordsman próbuje wymusić na Coal Tigerze przyznanie mu racji, co do tchórzostwa Avengers, którzy zostawili go na pewną śmierć. W trakcie wymiany zdań Swordsman zaczyna uświadamiać sobie, że być może nie pochodzi z tej Ziemi. W tym momencie zjawia się Magdalene, która przytula ukochanego, mającego problemy z bólem głowy. Cassandra i Sloth przynoszą w międzyczasie Black Panthera i rozpoczynają rytuał z udziałem tego bohatera i Coal Tigera. Polega on na wchłonięciu przez Coal Tigera swojego odpowiednika z tej Ziemi. Dzięki temu przeżyje w tej rzeczywistości, inaczej po pewnym czasie przestałby istnieć.

Przerażony widokiem zanikającego Black Panthera jak i tłumaczeniami rytuału przez Cassandrę, zdezorientowany Swordsman atakuje kobietę swoim mieczem, przerywając rytuał. W tym momencie pojawiają się Hercules oraz Thor z oddziałem Wakandan Strike Force. Widząc przewagę bohaterów, Gatherers rozpoczynają przechodzenie przez portal Magdalene. Ucieczkę Sworsdmana opóźnił Coal Tiger, który dziękuje mu za to, że będzie mógł umrzeć z godnością bez poświęcenia innej osoby. Kończąc zdanie zwraca się do niego Mścicielu, co szokuje mężczyznę. Dopiero słowa Magdalene o zamykającym się portalu zmuszają go do biegu. Gdy jest już częściowo w portalu, łapie go z zaskoczenia Vision. Aby obaj nie zostali przepołowieni przez zamykający się portal, Hercules rzuca się na ratunek i wyciąga ich w ostatniej chwili.

Jakiś czas później Avengers i Black Panter patrzą na martwego Coal Tigera. Wiedzą, że jeszcze wiele muszą zrobić by powstrzymać zagrożenie ze strony Gatherers i rozwikłać narosłe zagadki. Po chwili zwracają się w stronę zamyślonego Swordsmana, który powinien być kluczem do ich rozwiązania.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #356

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.