Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #355

Avengers #355

Avengers #355

"When Come The Gatherers…!"

Postacie
Streszczenie

Nowy Jork, 30 sierpnia 1992 roku. W zrujnowanym mieście od ponad 24 godzin szaleje ogień. Armageddon rozpoczął się w Avengers Mansion, z którego ruin wyłania się Kapitan Ameryka. Zszokowany i osłabiony mówi do siebie, iż nie mogli tego przewidzieć ani powstrzymać. Przed upadającym na ziemię Kapitanem otwiera się portal z innego wymiaru. Wychodzą z niego Magdalene, Swordsman, Sloth oraz Mother Cassandra. Swordsman, po sprawdzeniu ciała Kapitana stwierdza zgon. Członkowie Gatherers zdają sobie sprawę, iż ta alternatywna Ziemia jest w ostatniej fazie przed zniszczeniem i nie pozostało im zbyt wiele czasu. Przeszukując Avengers Mansion aby zlokalizować jedynego ocalałego Mściciela, którego nakazał im sprowadzić Proctor, napotykają na ciała martwych Avengers.

Po chwili natrafiają na Coal Tigera, tutejszą wersję Black Panthera. Bohater obiecuje, że zapłacą, jeśli mieli coś wspólnego z tym co tu się wydarzyło. Jednak w starciu ze Slothem nie ma szans i jednym ruchem zostaje znokautowany przez przeciwnika, który przypomina inteligentne, acz brutalne zwierzę o wyglądzie małpy. Gatherers w ostatniej chwili przechodzą przez portal prowadzący do właściwej Ziemi, tuż przed zniszczeniem alternatywnej.

Na miejscu Proctor sprawdza stan nieprzytomnego Coal Tigera. Diagnozuje, że przejście przez portal bardzo go osłabiło. Musi odpocząć przed próbą stabilizacji jego umysłu. Gdy złoczyńca zostaje sam w pomieszczeniu, prosi komputer o prezentację obrazu oznaczonego Alpha/Omega. Jest nim Sersi, o której Proctor wypowiada się, że choć wie jak jest piękna, to równocześnie jako jedyny widzi, jakim jest zagrożeniem.

Tymczasem Sersi, latając nad Nowym Jorkiem, rozmawia z członkiem Eternals Spritem, który przekazuje jej wiadomość od pozostałych członków rodziny. Są oni zaniepokojeni tym, co wyczuwają oraz starymi przepowiedniami. Kobieta ma dość słuchania o bzdurnych opowiastkach dla dzieci. Mówi mu, że potrafi o siebie zadbać i jest teraz członkinią Avengers, do których musi teraz dołączyć na spotkanie.

Avengers Mansion. Black Knight przedstawia pozostałym Avengers informacje ze swojego śledztwa. Ktoś zakradał się do ich bazy i robił to bez żadnych przeszkód, mając najwyraźniej zaawansowane urządzenie maskujące. Dzięki temu ich przeciwnik mógł kilkukrotnie odwiedzić ich i sabotować ich środki transportu oraz komputery. Black Knight i Vision opracowali urządzenie, które skutecznie i permanentnie pozbawi przeciwnika takiej możliwości, gdy tylko pojawi się kolejny raz w ich bazie.

Po zakończonym zebraniu Crystal próbuje porozmawiać z Black Knightem o jej odczuciach, iż przyjaciel ją unika, a ona chciała bardzo mu podziękować za uratowanie Luny. Gdy bohater próbuje nawiązać rozmowę pojawia się Sersi w swoim nowym krwisto-czarnym kostiumie, przepraszając za spóźnienie. Crystal momentalnie wychodzi, mówiąc, iż musi czymś się zająć. Nim całkiem zniknęła była świadkiem zaskakującego i namiętnego pocałunku Sersi i Black Knighta. Całowany bohater zdał sobie sprawę, iż Crystal była świadkiem pocałunku i co za tym idzie, ich możliwy związek pozostanie w sferze marzeń.

Tymczasem Proctor bada umysł Coal Tigera w poszukiwaniu informacji, jednocześnie oceniając jego stan. Okazuje się, iż jego transport na tą Ziemię spowodował spore uszkodzenia w jego umyśle. Złoczyńca może jedynie ustabilizować procesy zachodzące w umyśle bohatera. Jest to jedynie wyjście tymczasowe, gdyż tylko eliminacja jego odpowiednika z tej Ziemi zapewni przetrwanie Coal Tigera. Cassandra proponuje aby ponownie zinfiltrowali Avengers Mansion, aby zlokalizować odpowiednika Coal Tigera, który według Proctora, należy do Avengers również w tym świecie. Po krótkiej wymianie zdań z wątpiącą w słuszność tej misji Magdalene, Proctor nakazuje wyruszyć im na misję jeszcze tej nocy.

Avengers Mansion. Hercules podnosi i odkłada słuchawkę telefonu. Bije się z myślami, czy zadzwonić do Taylor Madison i ponowić ofertę wyjścia na randkę. Widząc niezdecydowanie towarzysza, przybyła do pokoju Black Widow, wykonuje za niego telefon. Zaprasza młodą kobietę na kolację do Avengers Mansion. Mówi następnie do Visiona, że chce poznać kobietę, która sprowadza Herculesa do roli niezdecydowanego młodzieńca.

Gatherers dostają się do Avengers Mansion. Swordsman rozpoczyna przeszukiwanie komputerów w poszukiwaniu danych o miejscu przebywania odpowiednika Coal Tigera na ten Ziemi. Nagle złoczyńcy zostają zaskoczeni pojawieniem się Avengers, którzy przybyli, gdy tylko ich nowy alarm wykrył intruzów. Cassandra nakazuje Slothowi zniszczyć przeciwników. Rozpoczyna się walka złoczyńcy z Thorem, do której po chwili na prośbę przyjaciela dołącza Hercules. Gdy Swordsman i Magdalene decydują się na odwrót, atakują ich Crystal i Sersi, wykonujące polecenia Black Knighta.

Po chwili dochodzi do pojedynku na miecze Swordsmana i Whitmana. Jeden z kopniaków oponenta otwiera ponownie ranę bohatera. Ten ostatkiem sił atakuje go z wściekłością swoim mieczem, niszcząc jego kostium. Tymczasem Cassandra błaga Black Widow o litość. Bohaterka mówi jej, że chcą jedynie informacji i nic jej się nie stanie. Gdy Vision ostrzega towarzyszkę, iż wykrywa podstęp w zachowaniu tej starszej osoby, jest już za późno. Cassandra nie mogąc swoimi telepatycznymi mocami oddziaływać na Visiona jak na jego towarzyszkę, atakuje zgromadzonych Avengers z zaskoczenia wiązką potężnej energii ze swoich oczu. Po chwili mówi do zdezorientowanego Swordsmana, iż nie jest szalona, by zabijać Mścicieli i narazić się na gniew Proctora. Mając informacje o miejscu przebywania Black Panthera, odpowiednika Coal Tigera z tej Ziemi, wyruszają po niego do Wakandy. Cassandra, przechodząc przez portal, mówi do towarzyszy, iż aby jeden mógł żyć, drugi musi zginąć.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #355

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.