Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #351

Avengers #351

Avengers #351

"Retribution!"

Postacie
Streszczenie

Hercules kontynuuje duszenie Razy. Na miejsce przybyli również Starjammers. Ch'od chce uwolnić przyjaciela z uścisku przeciwnika. Gdy za ramię chwyta go Thor, rzuca nim przez ściany z całej siły. Chcącego interweniować Corsaira powstrzymuje Vision, który przenika go lewą ręką. Mający dość całej sytuacji Ch'od wymierza Hercuelsowi potężny cios, przebijając się przez wzmocnioną ścianę i zabierając ze sobą Razę. Avengers i Xavier chcą wyjaśnień zachowania towarzyszy od Hepzibah. Ta udaje, że nic nie wie. Crystal trzyma w ramionach nieprzytomnego Whitmana i mówi, że muszą coś zrobić by go uratować.

Kilka chwil później Quicksilver z pomocą Lockjawa sprowadza nadwornego lekarza Inhumans, doktora Galena, by ten zajął się rannym Black Knightem. Z jego obecności cieszy się Marilla, która chce by Mściciel został wyleczony za to jak dzielnie bronił Luny. Do pomocy w leczeniu dołącza Sikorsky, członek Starjammers, który również zna się na medycynie.

Avengers rozpoczynają przygotowania do pościgu za Razą i Ch'odem by wyjaśnić, co się dokładnie stało. Mimo początkowych sprzeciwów, do ekipy śledczej dołącza Corsair. Hepzibah zgadza się w zamian pozostać jako zakładniczka. Niespodziewanie dla wszystkich Binary zgłasza się, by pomóc w wyjaśnieniu całej sytuacji.

Lekarze rozpoczynają badania przy obecności zasmuconej Crystal, Marilli oraz Quicksilvera. Pierwsze diagnozy nie są optymistyczne. Crystal mówi w obecności męża, że będzie się modlić, by Black Knight przeżył.
 
Raza i Ch'od przemierzają w ciszy boczne uliczki miasta. Raza mówi do zaskoczonego przyjaciela z zaskoczenia, że niepotrzebnie się za nim wstawił, ponieważ dopuścił się zbrodni, o którą jest podejrzewany. Po chwili zostają namierzeni przez grupę pościgową. Po krótkiej, acz intensywnej walce, zostają pokonani. Binary podchodzi do Razy, prosi by przyjaciel wyjaśnił, co tak naprawdę zmusiło go zachowania, jakiego się dopuścił.

Avengers Mansion. Lekarze decydują się na natychmiastową operację, inaczej Black Knight umrze.

Binary, jak i pozostali jej towarzysze, wysłuchują od Razy opowieść o jego synku i wymuszeniu przez Kree zamordowania Black Knighta, w zamian za informację o miejscu jego przebywania. Pokazuje im również medalion, który podarował synowi gdy przyszedł na świat. Binary zabiera przyjaciela na bok i tam mówi mu, że rozumie w jak beznadziejnej sytuacji postawili go Kree. Po chwili niszczy medalion swoją energią. Mówi zaskoczonemu przyjacielowi, że zrobiła to dla jego dobra. Dodaje, że ten medalion pomagał Kree sterować jego myślami. I tego ma się trzymać gdy będzie rozmawiał z Avengers. Wycierpiał wystarczająco dużo, by teraz Kree posługiwali się nim w taki sposób. Binary zapewnia go również, że zrobi wszystko dla członków Avengers jak i Starjammers. Czy to ma być śmierć, czy kłamstwo.

Avengers Mansion. Lekarze zakończyli operację Black Knighta. Według ich opinii bohater wyjdzie z tego. Dodają przy tym, iż choć Raza jest wybornym władcą miecza, to rany które zadał były poważne, ale nie śmiertelne. Wnioskują z tego, że nie chciał zabić bohatera.

Wieczorem Hepzibah zakrada się do sali, gdzie leży Black Knight. Chce zaaplikować mu truciznę i w ten sposób zgarnąć olbrzymią nagrodę, jaką obiecali jej Kree. Jej działanie przerywają Crystal i Black Widow, którzy wchodzą do sali. Nim zdołały wdać się w dyskusję odnośnie przebywania Hepzibah w tym miejscu, chwyta je rozradowany Hercules, który cieszy się na wieść o zdrowiu Black Knighta.

Jakiś czas później Whitman odzyskuje przytomność. Przyjmuje przeprosiny od Razy po otrzymaniu wiadomości o tym, co pchnęło go takiego uczynku. Raza mówi do Avengers, iż Kree nie spoczną dopóki nie zemszczą się osobach odpowiedzialnych za śmierć Supreme Intelligence.

Starjammers szykują się do wyruszenia w drogę. Binary mówi przyjaciołom, że zostanie na Ziemi, aby spotkać się z rodziną i odkryć ponownie swoje korzenie.

Na pokładzie statku Starjammers Raza odbywa rozmowę z Hepzibah. Jest zły na siebie, że przez niego Binary dopuściła się kłamstwa, aby mógł wyruszyć szukać swojego syna. Nigdy też nie zapomni zbrodni, jakiej dopuścił się na Whitmanie. Nie wie też, co zrobić z chciwością i gniewem Hepzibah, które zaobserwował w duszy przyjaciółki.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #351

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.