Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #349

Avengers #349

Avengers #349

"Death Wager"

Postacie
Streszczenie

Hercules, Black Knight oraz Crystal lecą nowym skycarem, stworzonym przez Black Panthera. W ten sposób Whitman chce, by przyjaciele odprężyli się testując pojazd, aby odpocząć po bezskutecznych przeszukiwaniach mieszkania Marissy Darrow, która zaginęła. Nagle bohater traci kontrolę nad skycarem. Wspólna interwencja Crystal oraz Herculesa zapobiega zniszczeniu pojazdu, jak i zagrożeniu ich życia. Black Knight rozpoczyna badania pojazdu, ponieważ jest przekonany, iż ktoś przy nim majstrował.

Trójkę Avengers obserwowali z Olimpu Hera i Ares, którzy zakładają się, kto z nich sprowadzi na Herculesa więcej cierpienia.

Avengers Mansion. Black Knight konsultuje się z Visionem i Black Widow w kwestii sabotażu skycara. Okazuje się, iż został on celowo uszkodzony, najwyraźniej w bazie Avengers po przybyciu z Wakandy i kontroli, którą standardowo przeszedł. Avengers zastanawiają się, czy ma to związek z fałszywym Swordsmanem i Magdalene oraz zaginięciem Marissy Darrow. Vision chce jak najszybciej ustalić, w jaki sposób ktoś mógł dostać się do ich bazy niezauważony. Po chwili pojawiają się Crystal, Thor oraz Hercules. Mówią towarzyszom, że wyruszają do szpitala dziecięcego, gdzie został zaproszony Hercules.

Szpital White Plains. Avengers spotykają się młodymi pacjentami oraz ich opiekunką, Taylor Madison. Młoda kobieta mówi do Crystal, że sama nie wie skąd w jej głowie wziął się pomysł, by zaprosić Mścicieli, ale widząc radość dzieciaków, cieszy się, że to zrobiła. W tym czasie niewidoczni dla nikogo pojawiają się Ares i Hera. Bóg wojny przejmuje po chwili ciało Thora i uderza z zaskoczenia Herculesa w tył głowy Mjolnirem. Krzyczy przy tym, iż nadszedł dzień jego śmierci. Próbująca interweniować Crystal zostaje mocno uderzona prawą pięścią Thora i upada nieprzytomna.

Widzący to Hercules zastanawia się co się stało z ich przyjacielem, że zaczął się tak zachowywać. Gdy sprawdza stan Crystal, zostaje zaatakowany przez Thora kawałkami muru, co skutkuje pogrzebaniem Herculesa pod gruzami. Podczas całej walki Thor zwraca się do towarzysza imieniem Herakles. Radujący się z pokonania Herculesa Ares jest zaskoczony, gdy ten wygrzebuje się i wymierza mu cios. Dochodzi do krótkiej acz brutalnej walki, która zagraża młodym pacjentom szpitala. W ich obronie staje Taylor Madison. Ares zwraca się do Herculesa, iż zabije tą kobietę i dzieci, jeśli on - jego brat - go nie powstrzyma. Wówczas bohater orientuje się, z kim tak naprawdę walczy.

Z pomocą Crystal przywołuje za pomocą Mjolnira potężny piorun, który poraża Herculesa i Thora. Skutkuje to uwolnieniem Thora spod władzy Aresa, tak iż widać jego ludzką formę. Po chwili pojawia się Hera, która prosi Herculesa o pokój. Mówi, iż nikt tu nie zginął i niech to potraktuje jak rodzinne nieporozumienie. Następnie Hera i Ares znikają. Taylor Madison podchodzi do Herculesa i zaczyna opatrywać drobną ranę, jaką bohater odniósł na czole. Widać, iż kobieta troszczy się o bohatera.

Olimp. Całą sytuację obserwują Ares i Hera. Bóg wojny jest rozczarowany, że jego plan nie powiódł się. Pyta Hery, co z jej częścią zakładu. W odpowiedzi słyszy, iż jej plany są delikatne i subtelne. Mówi to patrząc na scenę troski Taylor Madison o Herculesa. Dodaje przy tym, że na końcu i tak ona zawsze zwycięża!

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #349

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.