Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 3 #10.1 » Daredevil vol. 3 #10.1

Daredevil vol. 3 #10.1

Postacie
Zapowiedź

• DD kontra tajemnicze stowarzyszenie, które przysięgło rzucić go na kolana.
• Numer wprowadzający do crossovera "The Omega Effect".

Streszczenie

Murdock pojawia się w więzieniu, aby zobaczyć się z Pyrominiem, który twierdzi, że Daredevil go brutalnie napastował. To jednak tylko pretekst, aby spotkać adwokata. Złoczyńca chce się przekonać czy Matt to Daredevil. Kiedy oczy Śmiałka nie reagują na fajerwerki stworzone przez Nolana, złoczyńca zaczyna opowiadać o ich ostatnim starciu. Został zatrudniony, aby sprowadzić Daredevila do Hellfire Club, ale ostatecznie został pokonany przez bohatera i skończył znokautowany w kanałach. Kiedy kończy opowiadać historię nagle chwyta Murdocka od tyłu i chce wykorzystać go jako zakładnika. Matt woła ochroniarzy. Kiedy ci wchodzą, zastają wyprostowanego adwokata, a także Nolana lezącego na ziemi krzyczącego, że Murdock nie jest Daredevilem.

Matt wraca do domu i rozmyśla o Omegadrive oraz Megacrime.

Ambasada Latverii, Nowy Jork. Przedstawiciele pięciu syndykatów rozmawiają jak rozwiązać sytuację w której się znaleźli, ale nie potrafią wymyśleć efektywnego pomysłu. Wtedy ich spotkanie przerywa Daredevil. Ten jest zdenerwowany, że cały czas czeka w napięciu, a jego rywale nadal nie wymyślili planu. Postanowił więc wykonać pierwszy krok. Informuje zebranych, że agent Black Spectre złamał ich pakt i wynajął kogoś do wykradnięcia urządzenia. Murdock poszedł z przedmiotem do Richardsa, który wyciągnął dane o Black Spectre, po czym udostępnił je gazecie Daily Bugle. Rząd dostał dowody na przestępczą stronę organizacji i zamknął jej działalność. Śmiałek prosi więc zebranych, aby szybko zrobili jakiś ruch, po czym wychodzi. Tymczasem czwórka agentów, zabija tego piątego – z Black Spectre.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Daredevil vol. 3 #10.1 Daredevil vol. 3 #10.1 Daredevil vol. 3 #10.1 Daredevil vol. 3 #10.1 Daredevil vol. 3 #10.1 Daredevil vol. 3 #10.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.