Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 6 » Captain America vol. 6 #10

Captain America vol. 6 #10

Captain America vol. 6 #10

"Powerless" Part 5

Postacie
Zapowiedź

• Finał "Powerless"!
• Czy stan Kapitana można wyleczyć?
• Falcon walczy u boku wroga!
• Hydra ujawniona i nowe imię arcy-wroga!

Streszczenie

Sharon wyjaśnia Starkowi, że Machinesmith zaraził Capa nanowirusem. Może się on podszywać pod komórki krwi, dlatego ich obecność nie została wykryta przez testy. Uaktywniają się one, kiedy poziom adrenaliny u ofiary zaczyna rosnąć. Przy okazji kobieta przyznaje się do zawarcia układu z przestępcą, co strasznie wkurza Steve'a. Tony jest już gotowy do działania. Uruchamia urządzenie, które unieszkodliwia nanowirusy i Rogers odzyskuje swoją normalną siłę. Od razu chce ruszyć do akcji. Zatrzymuje go jednak transmisja od Hawkeye'a. W mieście znów doszło do zamieszek wywołanych madbombą. Dodatkowo Falcon jest pod jej wpływem. Cap i Agent 13 ruszają na miejsce, podczas gdy Tony spróbuje rozpracować zasady działania bomby.

Na miejscu Hawkeye próbuje kontrolować tłum, ale z marnym skutkiem. Jest zmuszony walczyć z cywilami. Kiedy nokautuje jednego z nich odkrywa, że ten ma na sobie mundur Hydry. Nie ma czasu jednak nic z tym zrobić, ponieważ atakuje go Falcon. Dostaje od niego niezły łomot i gdyby nie interwencja Captaina mógłby zginąć. Rozpoczyna się walka, podczas której Hawkeye informuje resztę, że są tu także ludzie Hydry. Pojedynek Capa i Sama przerywa pojawienie się Bravo. Ten używa tej samej broni, jakiej wcześniej użył na Falconie. Steve pada na ziemię, ale nadal jest przytomny. Bravo zaczyna solidnie okładać bohatera. Nagle odbiera transmisję radiową. W jej wyniku przerywa walkę i każe swoim ludziom się wycofać. Nie zmienia to jednak faktu, że Steve jest nadal bezbronny, a Sam chce go wykończyć. Na szczęście na miejscu pojawia się Iron Man. Ma on urządzenie, które zakłóca działania madbomb. Wszyscy odzyskują nad sobą panowanie. Falcon przeprasza przyjaciela za próbę zabicia go.

W swoim domu Steve ma pretensje do Sharon za jej układ z Machinesmithem. Ta wyjawia mu, że wgrała do mechanicznego ciała, które przestępca ukradł, wirusa. W tej chwili czyści on pamięć Saxsona, z czego pewnie nawet sobie nie zdaje sprawy.

Ten właśnie rozmawia z Codename: Bravo i Hydra Queen. Nagle zdaje sobie sprawę, że nawet nie wie, o czym rozmawiają.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 6 #10 Captain America vol. 6 #10 Captain America vol. 6 #10 Captain America vol. 6 #10 Captain America vol. 6 #10 Captain America vol. 6 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.