Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #5

Ultimate Spider-Man #5

Postacie
Cytat

Słowa Bena, które przypomina sobie Peter: "Great things are going to happen to you in your life, Peter. Great things. And with that will come great responsibility. Do you understand?"
Peter: "I do now."

Streszczenie

Rezydencja Osbornów. Harry zostaje wyrwany ze snu przez krzyki matki. Biegnie do jej sypialni, z której buchają płomienie. Matka Harry’ego spłonęła żywcem. Przez dziurę w ścianie Harry zauważa dziwną postać lewitującą za oknem i rzucającą do środka kulą ognia. Chłopak odskakuje i wybiega z budynku. Na niebie zauważa odlatującego oprawcę.

Dom Parkerów. Ciotka May opowiada policji o tym, jak do ich domu wdarł się uzbrojony mężczyzna chcący ich okraść. Ben próbował załagodzić sytuację. Zażartował, że sam napastnik ma pewnie więcej pieniędzy od nich. To rozłościło bandytę, który pociągnął za spust. May zaczyna płakać. Obok niej siedzi na kanapie Peter i Anna Watson. Policjanci zabierają czarny worek z ciałem Bena. Na podłodze odznacza się plama zaschniętej krwi z obrysowanymi konturami ciała. May panikuje, pytając Petera, co się teraz z nimi stanie. Chłopak słyszy, jak w policyjnym radiu podawane są informacje o napadzie na bar 3 przecznice dalej. Napastnik schował się w pobliskim magazynie i jest obstawiony przez policję. Prawdopodobnie to ten sam facet, który zastrzelił Bena. Peter wybiega z domu i jako Spider-Man rusza do magazynu.

Uzbrojony bandyta siedzi w budynku otoczonym przez policję. Zaczyna szukać bezpiecznej drogi ucieczki. Nagle na ścianie przed nim pojawia się Spider-Man. Oprych strzela, niestety niecelnie, po czym upuszcza broń. Zaczyna uciekać. Pada na ziemię, powalony rzuconą w niego oponą. Policjanci nie wiedzą, co dzieje się w środku i czekają na posiłki. Bandzior powtarza sobie, że musi się ukryć, Spider-Man oznajmia mu, że nie ma takiego miejsca, w którym mógłbym się przed nim ukryć. W akcie desperacji mężczyzna rzuca się na pająka, jednak nie ma szans na wygraną i zostaje powalony jednym ciosem. Peter chwyta swoją ofiarę i doznaje szoku, gdy widzi jego twarz. Okazuje się, że to ten sam mężczyzna, który okradł sklepikarza, a Peter nie zrobił nic, żeby go wtedy zatrzymać. Przed budynkiem zjawia się kapitan Stacy, który kieruje całą akcją. Spider-Man sprawdza dokumenty złodzieja.

Nagle przez okno magazynu wylatuje bandyta oplątany liną, przez co nie spada na ziemię. kapitan Stacy jako jedyny zauważa zamaskowaną postać na ścianie budynku, która szybko stamtąd znika. Policjant zaczyna wypytywać bandytę, co takiego zobaczył.

Peter stoi na dachu budynku i przypomina sobie ostatnie słowa swojego wuja, kiedy mówił o mocy i odpowiedzialności, pytając, czy Peter rozumie tę zależność. Niestety musiała dotknąć go tragedia, aby mógł powiedzieć, że rozumie. Dopiero teraz zdaje sobie sprawę z tego, jakim był egoistą. W trakcie rozmyślań nad swoim złym postępowaniem ocala z pożaru dzieci i ratuje kobietę przed złodziejem. W końcu zdał sobie sprawę, że moc którą ofiarował mu pająk musi być przez niego wykorzystywana w dobrych celach, gdyż zgodnie z maksymą wujka Bena "z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność". Z tymi słowami tkwiącymi w jego głowie, zatrzymuje oprycha, który okradł bankomat.

Po trudnej nocy Peter w końcu wraca do domu. Przed drzwiami jego domu siedzi Mary Jane. Chce zabrać przyjaciela do siebie na noc, ciotka May już tam jest. Po twarzy Petera zaczynają spływać łzy, pada na kolana i skulony chowa się w ramionach rudowłosej.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.