Avalon » Serie komiksowe » Secret Avengers » Secret Avengers #26

Secret Avengers #26

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in do AvX!
• Thor prowadzi Mścicieli na misję z nikłymi szansami na powodzenie - mają powstrzymać Phoenix wszelkimi dostępnymi środkami!

Cytat

Valkyrie: "I've served with Beast for many years, as a Defender and an Avenger. He prefers to fret."

Streszczenie

Beast budzi się z niespokojnego snu pełnego wspomnień z czasów, kiedy Jean była Dark Phoenix (patrz: Uncanny X-Men #134-137). Brian Braddock robi mu herbaty na uspokojenie i wspomina, że kiedy był razem z Rachel Summers w Excalibur, ta nigdy nie straciła panowania nad mocą.

Są w kosmosie, w drodze na spotkanie z Phoenix Force. McCoy ma nadzieję, że technologia, jaką opracował w celu powstrzymania Jean tym razem zadziała i zamknie Feniksa w klatce. Ostatecznie, wyślą na Ziemię sygnał, dzięki któremu być może Tony Stark wymyśli coś skuteczniejszego.

Rozmowę przerywa pojawienie się podchmielonych Thora i Valkyrii. Odinson jest zdania, że ostatnie chwile w tym świecie powinni być w dobrych humorach, ale McCoy i Braddock nie podzielają jego opinii. Thor przypomina, że moce Kapitana Britain zależą od jego pewności siebie, a nic tak jej nie powiększa, jak browar. Anglik ulega.

Gdzieś w przestrzeni kosmicznej Kree. Kapłani umieszczają w specjalnym urządzeniu odłamek kryształu M'Krann, przygotowują też Quantum Bands.

Na pokładzie statku Vision, Protector, Ms. Marvel i War Machine odnajdują szczątki kolejnej planety zniszczonej przez Phoenix Force. Ostrzegają pozostałych. Thor daje motywującą pogadankę i ruszają na spotkanie z przeznaczeniem.

Thor ma zająć uwagę kosmicznego bytu tak, by War Machine mógł podlecieć na tyle blisko, by aktywować skonstruowaną przez McCoya klatkę. Phoenix Force jednak szybko ich unieszkodliwia. Beast zarządza odwrót i przegrupowanie sił, ale Captain Britain zabiera rannemu Rhodesowi klatkę i rusza na spotkanie Feniksa. Aktywuje urządzenie, nie ma jednak dość mocy, by uwięzić całą istotę.

W tej chwili kapłani Kree rozpoczynają obrządek. Phoenix Force momentalnie zwraca na nich swą uwagę i rusza w ich kierunku. Kree modlą się nad ciałem Captain Marvela aż do chwili, kiedy Feniks ich spopiela.

W stolicy imperium Kree najwyższy kapłan informuje wiernych, że ich modły zostały wysłuchane. Phoenix Force leci na Halę.

Tak jak i Avengers, którzy mają nadzieję wyleczyć tu swych rannych. Vision ma złe prognozy dla War Machine'a. Tymczasem Beast robi wymówki Brianowi, że zachował się głupio i dlatego pomimo swych mocy tak mało znaczy w społeczności superbohaterów. Przez jego arogancję mogą już nie wykonać misji.

Na zewnątrz Ms. Marvel i Protector oglądają zachód słońca. Czują, że Feniks zmierza w kierunku planety. Wiedzą, że nie mogą pozwolić na to, by ktokolwiek powstrzymał kosmiczny byt przed spaleniem planety. Captain Marvel się z nimi zgadza. Zabiją Avengers, jeśli będzie trzeba.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Secret Avengers #26 Secret Avengers #26 Secret Avengers #26 Secret Avengers #26 Secret Avengers #26 Secret Avengers #26 Secret Avengers #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.