Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #24

New Avengers vol. 2 #24

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in do AvX!
• New Avengers dostali wezwanie od Kapitana Ameryki! Wyruszają na wojnę przeciwko X-Men!
• Wolverine zmuszony do wyboru!

Streszczenie

Helicarrier S.H.I.E.L.D.. Avengers obserwują rozmowę Captaina z Cyclopsem. Iron Man jest pewien, że przywódcy dojdą do porozumienia, choć Wolverine w kółko powtarza, że nie skończy się to dobrze. I rzeczywiście, wkrótce Scott uderza Steve'a promieniami optycznymi. Widząc to, Red Hulk wzywa Mścicieli do ataku, przypominając, żeby walczyli rozsądnie i nie atakowali przeciwników, z którymi nie będą mogli wygrać. Każe im zapomnieć, że walczą przeciw przyjaciołom – ważne jest to, że walczą o losy świata.

Kilka dni wcześniej, Avengers Mansion. Zapytana o protestujących przed budynkiem, Victoria Hand przekazuje rozkazy Rogersa, by ich ignorować. Gdy pyta, o czym bohaterowie chcieliby porozmawiać, Spider-Man wyraża zdziwienie faktem, że Wolverine prowadzi szkołę. Większość herosów zaczyna się zaś zastanawiać, gdzie się podziali Luke i Jessica. Danny postanawia tymczasem porozmawiać z pikietującymi. Gdy wychodzi na zewnątrz, odkrywa, że przed bramą stoi Luke. Dawny Power Man zwraca się do kamer, prosząc swą żonę o powrót do domu, zapewniając, że niebezpieczeństwo minęło. Gdy jeden z reporterów pyta, co się stało z Osbornem, Luke, zdenerwowany, stwierdza, że trafił on do więzienia i uświadamia widzów, że Norman ich wykorzystał, grając na ich uczuciach i eksploatując ich lęki, jak to zwykł czynić. Zapewnia, że nikt w rezydencji nie zamierza ich krzywdzić, po czym radzi, by protestujący udali się do domów – nic dobrego nie przyjdzie z pikietowania, ale jeśli każdy zajmie się własnym podwórkiem, wszystkim będzie lepiej. Przyznaje, że jego – i tylko jego – decyzje doprowadziły do tego, że jego żona uciekła z ich córką i zapewnia, że zrobi wszystko, by je odzyskać. Nagle Jessica staje przed nim, pytając, co najlepszego wyrabia, a upewniwszy się, że tak ona, jak i Danielle są całe i zdrowe, zabiera je do rezydencji, pozostawiając protestujących oniemiałych.

Później, w ich sypialni, Jessica przeprasza i wyjaśnia, że po tym, jak Osborn zagroził ich córce, musiała się ukryć. Bezpieczeństwo dziecka jest bowiem najważniejsze. Cage zapewnia, że to rozumie, Jess nie jest jednak tego taka pewna i stwierdza, że mąż nadal zachowuje się tak, jakby jego najwyższym priorytetem byli Avengers. Gdy ten zauważa, że w Avengers Mansion Danielle jest najbezpieczniejsza, kobieta ripostuje, że cały czas są oblegani przez pikietujących i atakowani przez armie nazistów, a jednym z lokatorów jest mutant-zabójca. Stwierdza, że ich rodzina nie jest taka, jak inne, a gdy wychodzą do "pracy", tak naprawdę idą na wojnę i nie wiadomo, czy z niej wrócą. Stwierdza, że ich córka nie może dłużej tak żyć, a ona nie zamierza jej opuszczać. Luke domyśla się, że Jess rezygnuje z członkostwa w Avengers i zapewniając, że również nie chce ich opuszczać, pyta, co powinien zrobić. Ta odpiera, że chce, żeby jej mąż był szczęśliwy, dlatego sama pyta – co pragnie zrobić? Nim jednak Cage zdąży odpowiedzieć, do pokoju zagląda Danny, ogłaszając, że Captain America zwołał zebranie wszystkich Avengers w holu.

Wkrótce później. Steve ogłasza, że wszystko, co powie, jest ściśle tajne i że liczy na zachowanie tajemnicy, po czym pyta, kto z nich wie, czym jest Phoenix Force. Słysząc tę nazwę, Storm bez słowa wstaje i odlatuje, Rogers jednak rozumie, dlaczego to zrobiła i kontynuuje przemowę. Phoenix Force, kosmiczna personifikacja zniszczenia, zbliża się do Ziemi, a jej celem jest młoda dziewczyna żyjąca na Utopii. Następnie Kapitan przedstawia plan – etatowi geniusze drużyny opracują sposób, by zatrzymać i uwięzić istotę, a starannie wyselekcjonowana grupa pod dowództwem Thora uda się w przestrzeń kosmiczną, by ją schwytać. Tymczasem reszta uda się na Utopię, by zabrać stamtąd Hope i ewakuować ją z Ziemi. Niektórzy bohaterowie nie są pewni, czy to dobry pomysł, a Ms. Marvel wprost stwierdza, że Cyclops poczęstuje go na powitanie promieniami optycznymi. Steve mówi, że mutanci, widzący w Phoenix ostatnią szansę dla ich rasy, mogą się mylić, a on nie zamierza ryzykować. Dodaje, że nie może zmusić żadnego z bohaterów do dołączenia do zespołu, potrzebuje ich jednak jak nigdy wcześniej. Gdy przemowa zostaje zakończona, Luke Cage podnosi swą córkę z rąk Jess, całuje ją, po czym pozwala obu odejść.

Teraz. Luke Cage wraz z innymi Avengers atakuje Utopię.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #24 New Avengers vol. 2 #24 New Avengers vol. 2 #24 New Avengers vol. 2 #24 New Avengers vol. 2 #24 New Avengers vol. 2 #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.