Avalon » Serie komiksowe » Avengers vs. X-Men » Avengers vs. X-Men #2

Avengers vs. X-Men #2

Avengers vs. X-Men #2

"Avengers vs. X-Men" Part 2

Postacie
Zapowiedź

• Zaczęło się! Avengers robią desant na Utopię, a Phoenix Force zbliża się do Ziemi!
• Po której stronie opowie się Wolverine?
• Jaką brzemienną w gigantyczne skutki decyzję podejmie Hope?

Cytat

Iron Man: "So sorry, Emma, my sweet. I do hope you'll let me make it up to you over dinner sometime."
Emma: "Not for all the caviar in the world, Tony dear."

Streszczenie

Z Helicarriera startują myśliwce. Do mutantów dociera, że to nie przelewki – muszą walczyć. Magneto posyła Colossusa prosto w powietrzny statek. Peterowi udaje się strącić z pokładu kilku Avengers, a potem całą jego uwagę absorbuje Rulk.

Namor bierze na siebie Thinga i Luke'a Cage, którzy wpadli do wody.

Cyclops zaczyna wydawać rozkazy, ale przerywa mu tarcza Kapitana Ameryki, która zatrzymuje się na jego twarzy. Na plaży rozpoczyna się chaotyczna walka.

Wszystko z góry obserwują młodzi mutanci. Emma przyprowadza do nich Hope i nakazuje im jej pilnować.

Sama wraca na zewnątrz by zacząć telepatycznie wyłączać Mścicieli, ale kiedy próbuje to robić, zostaje rażona przez technologię Tony'ego Starka. Kobieta zmienia formę na diamentową i atakuje Iron Mana fizycznie. Nie musi wytrzymać długo, bo Magneto szybko odbija jej przeciwnika.

Przebieg walki relacjonuje na żywo krajowa telewizja. Reportaż ogląda Quicksilver. Chce pomóc. Prosi siostrę, by dołączyła do niego. Kilka sekund później Pietro zjawia się na Utopii i atakuje ojca.

Wanda wyłącza telewizor i wychodzi z pokoju. Jej sennik zostaje na szafce, z wizerunkiem Phoenix Force i słowami "Tak kończy się świat".

Utopia. Wolverine okłada New Mutants, którzy prosto w twarz nazywają go zdrajcą. Tymczasem Storm i Black Panther sprzeczają się, po czyjej stronie jest racja i jak to się ma do ich małżeństwa.

Hope nie może usiedzieć w miejscu. Próbuje namówić przyjaciół, by się dołączyli do walki, ale Pixie i Transonic są nieugięte. Hope łamie nos Laurie stwierdzając, że to wszystko się dzieje z jej powodu, a to znaczy, że ma moc, by to zakończyć.

Na plaży Rogers zarzuca Summersowi, że jest głupi. Scott odpiera, że nie przejmuje się zdaniem faszysty, który najpierw sprowadził na jego próg armię, a potem udawał, że przyszedł porozmawiać. Steve przypomina mu, co się stało kiedy Phoenix Force przejęła kontrolę nad Jean Grey, ale to tylko rozwściecza Summersa. Stwierdza, że jeśli Captain America chciałby się czegoś dowiedzieć o Jean, przyszedł by do niego, a nie do takiego fanatyka, jak Logan. Rogers znów zarzuca Scottowi, że myśli tylko o sobie, a nie o całym świecie, który wraz z przybyciem Phoenix stanie na krawędzi zagłady. Powala Cyclopsa swoją tarczą.

Rogers staje nad Summersem i wyznaje, że nigdy nie chciał, by do tego doszło. Cyclops daje sygnał Magik, na co natychmiastowo reaguje Rogers, posyłając za dziewczyną Strange'a. Stephen podąża za Illyaną do Limbo i mówi, że nigdy nie udałoby się jej ewakuować przyjaciół przez ten wymiar bez jego wiedzy. Na to Magik odpowiada, że nie chciała nikogo ewakuować, a jedynie sprawdzić, czy Strange będzie na tyle głupi, by tu za nią podążyć. Limbo należy do niej.

Danger informuje Cyclopsa, że Tony Stark atakuje Utopię również na płaszczyźnie cyfrowej i niedługo ich zabezpieczenia padną.

Tymczasem Wolverine i Spider-Man wchodzą do kanałów i kierują się w stronę kompleksu, gdzie jest Hope.

Dziewczyna obezwładniła wszystkich swoich przyjaciół. Emanuje Phoenix Force stwierdzając, że im ta jest bliżej, tym staje się potężniejsza. Logan wpada do pomieszczenia i widząc, w jakim stanie jest Hope, z miejsca rusza do ataku z wyciągniętymi szponami. Ta jednak nic sobie z tego ataku nie robi. Wolverine zaczyna płonąć.

Chwilę później do pokoju wpadają X-Men i Avengers. Zastają tylko pozbawionych przytomności młodych mutantów i Spider-Mana, oraz spalonego Wolverine'a.

Emanując mocą Hope ucieka z Utopii biegnąc po wodzie.

Przestrzeń kosmiczna. Wysłani przez Rogersa na spotkanie z Phoenix Force Mściciele znaleźli to, czego szukali.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers vs. X-Men #2 Avengers vs. X-Men #2 Avengers vs. X-Men #2 Avengers vs. X-Men #2 Avengers vs. X-Men #2 Avengers vs. X-Men #2 Avengers vs. X-Men #2 Avengers vs. X-Men #2 Avengers vs. X-Men #2 Avengers vs. X-Men #2 Avengers vs. X-Men #2 Avengers vs. X-Men #2 Avengers vs. X-Men #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.