Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 2 » Uncanny X-Men vol. 2 #11

Uncanny X-Men vol. 2 #11

Postacie
Zapowiedź

• AvX Tie-In!
• Cyclops prowadzi swoją drużynę do najcięższej walki w ich życiu!
• Colossus z mocami Juggernauta Vs. The Red Hulk!

Cytat

Namor: "I admire Scott Summers. I would have his woman, of course. But that's a compliment, in its own way."

Streszczenie

W rozmowie z Emmą i Scottem Nemezis potwierdza, że Hope wykazuje sygnatury Phoenix Force. Cyclops wie, że to nie ujdzie uwadze innym, chce się na to przygotować.

W areszcie panna Summers rozmawia z Unitem. Chce dowiedzieć się więcej o Feniksie i tym, co oznacza. Robot mówi jej, że ludzie zawsze mają wybór i ona, w krytycznym momencie, powinna z tego skorzystać. Kiedy Hope odchodzi spotkać się z Cyclopsem, Unit zleca Danger dokładne monitorowanie tego, co ma się wydarzyć.

Plaża. Captain America przybył po Hope. Summers odmawia wydania dziewczyny i zadaje pierwszy cios. Rozpoczyna się bitwa między Avengers a X-Men.

Pod wodą Colossus walczy z Red Hulkiem. Ross denerwuje go na tyle, że Cyttorak zyskuje nad nim panowanie.

Na Utopii emanująca Phoenix Force Hope pozbawia przytomności swoich przyjaciół, którzy mieli ją chronić. Jest zadowolona, że Logan przybył ją zabić, tak jak go kiedyś prosiła. Wtedy jednak mówiła, by zrobił to kiedy będzie z nią źle. A nie jest. Obezwładnia więc Wolverine'a i Spider-Mana i ucieka z wyspy.

Na dnie Colossus zyskuje przewagę nad Red Hulkiem. Krew Czerwonego tylko jeszcze bardziej go rozwściecza. Któryś z ciosów rzuca Rulka prosto w filar podtrzymujący Utopię. To pozwala Piotrowi odzyskać kontrolę na tyle, by dać się pobić Rossowi, zanim będzie dla niego za późno.

Na wyspie Danger próbuje bez skutku namierzyć Hope. Cyclops wydaje rozkaz, by aktywować Protokoły Avengers.

W San Francisco Kade Kildare zastanawia się, czy informacja prasowa, którą właśnie publikuje z rozkazu Summersa, podzieli świat.

W liście do ludzkości Cyclops pisze, że Avengers przyszli de facto porwać jedną z nich, bo jest mutantem. Przypomina, że ostrzegał ludzi, iż jeśli posuną się do zagrożenia im na Utopii, w odpowiedzi będą niszczyć ludzkie miasta. Teraz ludzkość sprawdziła ich blef. Mutanci okazali się mniej straszni i bezwzględni, niż ludzie. Ludzie, którzy nazywając ich przyjaciółmi, potraktowali ich jak właśność.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 2 #11 Uncanny X-Men vol. 2 #11 Uncanny X-Men vol. 2 #11 Uncanny X-Men vol. 2 #11 Uncanny X-Men vol. 2 #11 Uncanny X-Men vol. 2 #11 Uncanny X-Men vol. 2 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.